Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů  (Přečteno 2978 krát)

Winc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« kdy: 05 Listopadu 2007, 08:24:00 »
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli Ubuntu Studio 7.10 automaticky podporuje mp3, divX a obdobné svobodné i nesvobodné formáty? Bohužel mi doma na nějaký čas odešel modem do křemíkového nebe po novém instalaci Ubuntu a proto volím momentální alternativu. Jsou tedy kodeky součástí této distribuce nebo se musejí také doinstalovat?
Díky za odpovědí ;)

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2007, 08:56:33 »
Mozna ti napovi tento thread: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=11167 ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2007, 09:02:09 »
Lenze ta debata sa tyka stareho Ubuntu studia. Teraz je k dispozicii nova verzia vydana 26.10. Tam uz je to mozno inak.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Winc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #3 kdy: 05 Listopadu 2007, 09:05:10 »
To jste mě moc nepotěšil :) Podle data příspěvku odhaduji, že se jednalo 7.04, takže je tu jedna jiskřička naděje, že v 7.10 třeba jsou :D ikdyž doufám asi zbytečně. Na stránkách Ubuntu Studio o tom neni ani zmíňka. Není jiné, například nové Ubuntu 7.10 na DVD s kodeky?

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #4 kdy: 05 Listopadu 2007, 09:17:22 »
Podle me moc zmen nebude... je to o licenci. Zkoumal jsem obsah Ubuntu Studio CD a balicky jako w32codecs jsem tam nenasel. ;)

Na Ubuntu DVD je to jeste horsi... tam jsou jenom vetve Main a Restricted. Kodeky v nich urcite nenajdete. :)

Edit: Pokud chcete nutne i kodeky, zkus treba Linux Mint. ;)
« Poslední změna: 05 Listopadu 2007, 09:20:39 od Pavel Půlpán »

Winc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #5 kdy: 05 Listopadu 2007, 09:27:41 »
Chci zůstat u Ubuntu, protože mi plně vyhovuje. Nevěděl by jste, jestli nejsou balíčky samostatně ke stažení ve formě například deb balíčků? Že bych si to prozatím stáhl v práci a balíčky přenesl přes flash disk? Nepatřím zrovna mezi nejpokročilejší a instalace přes apt-get je tak maximum, kam jsem se zatím dostal :D

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #6 kdy: 05 Listopadu 2007, 09:29:18 »
Tak to urcite je moznost. Horsi to je se zavislostma... nevim kolik je toho potreba stahnout. :)

Winc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #7 kdy: 05 Listopadu 2007, 09:32:01 »
Zkráceně co se týče Ubuntu, mám momentálně smůlu a musím vyčkat, až mi přijde modem k PC, jinak si hudbu na Ubuntu neposlechnu.  :(

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #8 kdy: 05 Listopadu 2007, 09:40:36 »
Urcite by to nejak slo... co vim tak Linux Mint ma stejny repozitare s Ubuntu. :) Je to akorat Ubuntu v jinym kabatku a s kodekama a samozrejme nejakejma tema utilitkama navic. 8)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #9 kdy: 05 Listopadu 2007, 10:59:11 »
Tiez by som potreboval system na hudobne studio. Skusim doladit to Ubuntu studio a pozriem sa tiez na studio od PClinuxOS - vola sa to RxS. Linux-Mint tiez nevidim ako vychodisko - chce to naozaj system plne vybaveny pluginami, kodekmi, Jack...a naopak oslobodeny od vsetkeho ostatneho, co by mohlo pripadnu pracu blokovat.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #10 kdy: 05 Listopadu 2007, 11:37:44 »
To me utvrzuje v myslence, ze nejidealnejsi system je postaveny presne podle sebe sama. :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #11 kdy: 05 Listopadu 2007, 11:58:01 »
Tak, tak ale to chce urcite vedomosti...Vacsina muzikantov nevie ako sa vola ten a ten plugin, ako vyriesit zavislosti atd. Idealne je dostat do ruk uz default nastaveny system pre kvalitnu pracu v audio. Ono pracovat v Ardoure, alebo Cubase tiez neni ziadna sranda - treba sa to dost dlho ucit! A ked este ani ten Ardour neni nastaveny tak, ako ma byt a treba don vselico zhanat, stahovat, vpisovat...tak je to na omr... Uz mam to U studio vypalene - tiez RxS - uvidime. Velmi by som chcel najst pre muziku ( je to moja praca) linuxovu platformu. Doteraz som to robil s crackovanym Cubase SX na WinXP - a to by som rad opustil uplne.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #12 kdy: 05 Listopadu 2007, 11:59:05 »
A nestaci len nainstalovat ubuntu-restricted-extras?
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #13 kdy: 05 Listopadu 2007, 12:00:29 »
To je metabalicek... takze je potreba mit net. ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #14 kdy: 05 Listopadu 2007, 12:02:31 »
A nestaci len nainstalovat ubuntu-restricted-extras?
nie nestaci - Jack server atd. Vsak to dnes nainstalujem a budem mudrejsi. Skusal som Ardour pichnut do Ubuntu ale fakt je este vela veci treba doladit - a naviac sa to bije s ostatnymi aplikaciami ktore vyzaduju audio.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #15 kdy: 05 Listopadu 2007, 13:08:22 »
To je metabalicek... takze je potreba mit net. ;)
Jaj? Som si nevsimol, ze chces instalovat bez netu  :)

A nestaci len nainstalovat ubuntu-restricted-extras?
nie nestaci - Jack server atd. Vsak to dnes nainstalujem a budem mudrejsi. Skusal som Ardour pichnut do Ubuntu ale fakt je este vela veci treba doladit - a naviac sa to bije s ostatnymi aplikaciami ktore vyzaduju audio.

No ja som instaloval na normalne Ubuntu baliky Ubuntu studio. Konkretne ubuntutstudio-desktop a ubuntustudio-graphic, ubuntustudio-video. V repozitaroch su aj baliky ubuntustudio-audio a ubuntustudio-audio-plugins. V nich urcite je aj Jack server. A doporucujem nainstalovat lowlatency alebo realtime kernel. Tiez su v repozitaroch. Podla mna na tom DVD Ubuntu studia budu tiez.
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Winc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: Ubuntu Studio 7.10 a podpora formátů
« Odpověď #16 kdy: 05 Listopadu 2007, 13:53:52 »
Je sice pravda, že mám doma Mandriva Linux 2007.1 a že bych si mohl stáhnout 2008, ale chci zůstat u Ubuntu. Míval jsem Mandriva 2006, protože 2007 a 2007.1 přes USB modem od T-Mobile nejsou kamarádi a bezproblémové fungování u Mandrivy rozhodně nehrozí oproti Ubuntu. :D
Nevím tedy, jak je tomu u Mandriva 2008, ale zkušenost říká že přes KPPP jsem to nerozjel. Abych měnil distribuci na krátký dobu jen kvuli modemu se mi také dvakrát nechce.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.