Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: virtualbox - usb - sdílení sítě  (Přečteno 2936 krát)

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
virtualbox - usb - sdílení sítě
« kdy: 05 Listopadu 2007, 09:39:20 »
dobrý den,

mám dva dotazy k virtualboxu.

1) nastavil jsem si sít pro virtualbox, br0, tap1 apod. a fnguje to. pokud systém (winXP) ve virtualboxu spustím tak surfuje. pokud se přepnu do ubuntu tak surfuje taky, ale přestane surfovat virtualbox. pokud dám ve winXP opravit připojení tak se vrátí do winXP schopnost surfovat. tusím, že chyba je v tom, pro oba je stejná statická IP. než budu pátrat - mohou mít oba systémy přístup na sít současně bez výpadků?

2) zkoušel jsem USB. v zásadě funguje. pokud ale ubuntu zařízení na USB nerozpozná, rozpozná je systém ve virtualboxu? nebo je závislý na tom, co mu řekne ubuntu?

díky
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: virtualbox - usb - sdílení sítě
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2007, 11:24:22 »

1) nastavil jsem si sít pro virtualbox, br0, tap1 apod. a fnguje to. pokud systém (winXP) ve virtualboxu spustím tak surfuje. pokud se přepnu do ubuntu tak surfuje taky, ale přestane surfovat virtualbox. pokud dám ve winXP opravit připojení tak se vrátí do winXP schopnost surfovat. tusím, že chyba je v tom, pro oba je stejná statická IP. než budu pátrat - mohou mít oba systémy přístup na sít současně bez výpadků?
Samozrejme ze ano, jak mate tu sit ve virtualboxu nastavenou? Jako NAT? S tim by nemel byt zadny problem a dokonce by ani nemely vadit stejne IP adresy.

Martin - ViPEr*CZ*

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3047
Re: virtualbox - usb - sdílení sítě
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2007, 11:30:32 »
Tuším, že je to závislé na systému co předá virtualboxu ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: virtualbox - usb - sdílení sítě
« Odpověď #3 kdy: 05 Listopadu 2007, 11:43:54 »

1) nastavil jsem si sít pro virtualbox, br0, tap1 apod. a fnguje to. pokud systém (winXP) ve virtualboxu spustím tak surfuje. pokud se přepnu do ubuntu tak surfuje taky, ale přestane surfovat virtualbox. pokud dám ve winXP opravit připojení tak se vrátí do winXP schopnost surfovat. tusím, že chyba je v tom, pro oba je stejná statická IP. než budu pátrat - mohou mít oba systémy přístup na sít současně bez výpadků?
Samozrejme ze ano, jak mate tu sit ve virtualboxu nastavenou? Jako NAT? S tim by nemel byt zadny problem a dokonce by ani nemely vadit stejne IP adresy.

ne, jako NAT ne. jako hostitelské rozhraní podle tohoto návodu http://www.virtualbox.org/wiki/Automatic_Bridge_Ubuntu
akorát, že jako statickou IP protože DHCP nepoužívám

interfaces:
auto lo
iface lo inet loopback

auto br0
iface br0 inet static
    bridge_ports eth0
address 192.168.1.97
netmask 255.255.254.0
gateway 192.168.1.92

auto eth0
iface eth0 inet manual


a ve virtualboxu jsou nastaveny tapup
#!/bin/sh
tunctl -t tap1 -u dan
/sbin/ifconfig tap1 up
/usr/sbin/brctl addif br0 tap1


a tapdown
#!/bin/sh
/usr/sbin/brctl delif br0 tap1
tunctl -d tap1

--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: virtualbox - usb - sdílení sítě
« Odpověď #4 kdy: 05 Listopadu 2007, 11:48:15 »
Tuším, že je to závislé na systému co předá virtualboxu ;)

máte asi na mysli tu druhou část o USB, že?
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

Martin - ViPEr*CZ*

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3047
Re: virtualbox - usb - sdílení sítě
« Odpověď #5 kdy: 05 Listopadu 2007, 12:20:17 »
Tuším, že je to závislé na systému co předá virtualboxu ;)

máte asi na mysli tu druhou část o USB, že?

Ano  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: virtualbox - usb - sdílení sítě
« Odpověď #6 kdy: 05 Listopadu 2007, 12:25:42 »
Citace
jako NAT ne
Tak pak samozrejme mit stejnou IP nemohou, to snad da rozum.

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: virtualbox - usb - sdílení sítě
« Odpověď #7 kdy: 05 Listopadu 2007, 12:37:46 »
Citace
jako NAT ne
Tak pak samozrejme mit stejnou IP nemohou, to snad da rozum.

jak komu ;-)

s NAT to nechtělo fungovat, jdu pátrat
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.