Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chodí vám aktualizace v GG?  (Přečteno 7374 krát)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Chodí vám aktualizace v GG?
« kdy: 05 Listopadu 2007, 21:21:01 »
Chodí vám aktualizace v GG?
Mě už asi 4 dny nic nepřišlo. Když jsem měl FF, ze začátku chdili aktualizace skoro každý druhý den. Po instalaci CF to bylo skoro každý den.
Navíc, když dám změnit zdroj v Zdroje software, tak v Průběhu stahování jednotlivých souborů vypísuje něco Hotovo, hodně HIT a hodně Selhalo. Pak se klidně zavře a ani nenapíše, že nešlo něco stáhnout. Když změním zase zrcadlo opět stejná situace.
Pokud dám vybrat nelepší zdroj, hodí mě to do Spojeného království a vybere nějaké zdroj s příponou .uk.

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2007, 21:44:00 »
Je normální, že aktualizací je postupně méně a méně... Takže čtyři dny vás nemusí rozhodit;-)
Have you tried turning it off and on again?

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2007, 23:30:25 »
A já jsem dnes aktualizaci měl, heč.  ;D

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2007, 11:25:00 »
Dneska byla..;-)
Have you tried turning it off and on again?

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #4 kdy: 06 Listopadu 2007, 11:33:25 »
Jo byla, už jsem se lekl, že mám něco špatně nastaveného.

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2007, 12:21:58 »
Já jsem si tenhle strach taky kdysi zažil, tak vím, co to je..;-)
Have you tried turning it off and on again?

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #6 kdy: 06 Listopadu 2007, 12:23:33 »
Obcas se stane vypadek na serveru na ceskem na par dni a bud to nehodi zadne aktualizace nebo to nahlasi vhybu a nedostupnout repozitaru ale vetsinou je to jednodeni zalezitost...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

gargy2002

  • Host
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #7 kdy: 06 Listopadu 2007, 12:47:05 »
Mam silnej pocit, ze od te doby, co mam updatovanej FF a Thunderbird mi vypadava internet. Kdyz stahuju, nebo pouze kdyz surfuju. Kdyz stahuju, tak mi download bezi bez problemu, ale internet vcetne pingu nejde. Pomuze pouze restart. Presel jsem na Transmission, takze to zatim vypada dobre, ale zase to stahuje dost pomalu. Kdyz se mi to stane, tak nejde internet i kolegovi na WinXP, takze problem s routerem, nebo tak neco... :-\

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #8 kdy: 06 Listopadu 2007, 12:48:55 »
Je to bud hardware nebo to muze byt kolidace adress..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

gargy2002

  • Host
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #9 kdy: 06 Listopadu 2007, 13:55:57 »
Je to bud hardware nebo to muze byt kolidace adress..
Stahuju uz nejakej patek a na samem hw :-\. Proste to zacalo delat znicehonic. Ted stahuju posledni 2 dily Prison Breaku ktere stahuje polovina planety asi 4KBps, bezne se stahovaly tak 40-80KB a to i ve spicce. V Transmission mam nastavenej listening port 9090, v Deluge jsem mel porty mezi 6881-6889, ale nevim, jak to nastavit v tom Transmission, zda nechat default, ci zmenit. Jedina vyhoda je, ze mi zatim nespadlo pripojeni. Kdyz jsem nainstalil Deluge(dneska jsem to zkousel znova), tak mi padlo pripojeni hned po spusteni. Nicmene to ale stahovalo a dost rychle. Internet bohuzel nesel. Mam silnej pocit, ze to bude v routeru, ale tam toho nastaveni moc neni, tak nevim....
FW v GG nemam a v routeru je standart, kterej jsem pouzival vzdycky i ve FF, tam jsem takovej problem nikdy nemel a stahnul jsem tech dat delako vice, nez dnes(takze FUP by to byl nemelo)..
Prave jsem zkusil update pres managera a stahoval jsem 600KB asi 7 aktualizaci pro tisk a network monitor. Taky jsem zkusil nainstalit znova azureus, ale pres terminal a zahlasilo mi to problem s knihovnou. Tu jsem preinstalil a pak uz to zustalo na erroru milion cisel a mam reportovat bug JRE, tam bude asi problem se vsema klientama. Java nefunguje jak ma... ???
Jeste uvidim, ale jak ty 2 dily budu stahovat dva dny, tak downgraduju zpatky na Feisty.. :(
« Poslední změna: 06 Listopadu 2007, 14:49:49 od gargy2002 »

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #10 kdy: 06 Listopadu 2007, 14:05:25 »
Upgradoval jsem na Kubuntu GG a adept_updater nefunguje. Musel jsem vsechno delat rucne. Nainstaloval jsem synaptic a update_manager a ted uz to funguje. Ovsem nevim jestli to nevadi, kdyz mam KDE, ale snad ne :-) hlavne, ze to beha

PS: doufam, ze to nejaka aktualizace casem opravi

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #11 kdy: 06 Listopadu 2007, 16:37:38 »
Nebo ještě lépe providera poprosit o otevření jiných portů... ale každý to neudělá, protože si zbytečně nechce zacpávat linku...
Have you tried turning it off and on again?

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #12 kdy: 06 Listopadu 2007, 18:33:44 »
gargy: skús ten port buď zmeniť na jeden z toho rozsahu čo mal Deluge, alebo niekam úplne inam (napr. ja už dlho mám 65535), niektoré trackery blokujú niektoré porty (aj keď väčšinou práve 6881-6889)

gargy2002

  • Host
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #13 kdy: 07 Listopadu 2007, 01:29:10 »
gargy: skús ten port buď zmeniť na jeden z toho rozsahu čo mal Deluge, alebo niekam úplne inam (napr. ja už dlho mám 65535), niektoré trackery blokujú niektoré porty (aj keď väčšinou práve 6881-6889)

JJ, to uz jsem udelal, nasel jsem na eng foru ubuntu informace o bugove JRE ve Feisty a asi i v GG, protoze azureus odmita fungovat a nejenom me. Nastavil jsem si 50001, podle rady tamtez, ale moc to nepomohlo, obcas to vyjede i na 20KB, ale pak to opet spadne na 4-6KB. Asi podle rady preinstaluju javu na tu druhou moznost, je to hned pod JRE v Synapticu.. :)
edit: Presmazil jsem to a udelal novou instalaci. Uvidime, jak dlouho to vydrzi... ;D
« Poslední změna: 07 Listopadu 2007, 03:42:41 od gargy2002 »

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #14 kdy: 07 Listopadu 2007, 09:40:35 »
menganito můžeš napasat, kde se to nastavuje? Nebo aspoň link, kde jsi to četl? Mrkl bych se taky na to.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #15 kdy: 07 Listopadu 2007, 10:48:37 »
Tu je návod ako zrýchliť torrent sťahovanie, väčšinou windows tweaking, ale bod 4 je o portoch, ich blokovaní a jeho príčinách.
Navuje sa to v klientovi, každý to má inak (a tie horšie nie je možné nastaviť) tak napíš aký máš a mrknem sa na to.

gargy2002

  • Host
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #16 kdy: 07 Listopadu 2007, 13:27:18 »
Zdar lidi,
Preinstalil jsem GG a udelal par zmen hned po instalaci. V prve rade mi to nechtelo nainstalit nvidia settings manager, ikdyz to podle synapticu probehlo, po restartu to tradicne zahlasilo pozadavek na restricted ovladac nvidia(funguje bez problemu, ale ja chtel mit konfiguracni GUI), ovladac z repozitaru mi to nepobralo, ten new. Pak jsem jeste odinstaloval nesmyslny pluginy a Totem...
Ve finale jse doinstalil vse jak jsem mel predtim a deluge. Mrknul jsem na jejich stranky, primo tady.
http://www.deluge-torrent.org/faq
Generic BitTorrent
Which ports should I use?

The official ports for BitTorrent are 6881-6889, but most ISPs block those ports, so users are encouraged to use a port range of 49152-65535.
Tohle jsem udelal a Prison Break jsem mel stazenej za 30 minut, kdyz to smazilo i 200KB +. Jeste si asi pohraju s routerem a povolim ty porty i tam, pak by mi te nemelo delat problemy vubec. Muj problem se stahovanim a nefunknim internetem se asi vyresil, nebot zrovna stahuju ;D a muzu sem pastnout tento prispevek... :)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #17 kdy: 07 Listopadu 2007, 13:33:51 »
Už je to nějak moc off-topic...:-)
a propos, k torrentování chráněného obsahu se nepřiznáváme, nýbrž ho zapíráme...;-)
Have you tried turning it off and on again?

gargy2002

  • Host
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #18 kdy: 07 Listopadu 2007, 14:27:49 »
Už je to nějak moc off-topic...:-)
a propos, k torrentování chráněného obsahu se nepřiznáváme, nýbrž ho zapíráme...;-)
Mam silnej pocit, ze sdileni dat neni trestne. Trestna je distribuce. Takze pokud u filmu nebude primo vyzva, ze to je majetek bleble, tak nevidim problem. Holt kdyz uz ty programy a servery fungujou, co to nezkusit... ;D ;)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #19 kdy: 07 Listopadu 2007, 17:37:29 »
Rozhodující je, zda je ten obsah předmětem autorského zákona, či nikoliv, ne zda je u něj napsaná výzva, aby nebyl šířen. Stahování je u nás legální. Poskytování třetím osobám bez autorizace držitele autorských práv nikoliv. :-(
Have you tried turning it off and on again?

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #20 kdy: 07 Listopadu 2007, 18:00:52 »
Tu je návod ako zrýchliť torrent sťahovanie, väčšinou windows tweaking, ale bod 4 je o portoch, ich blokovaní a jeho príčinách.
Navuje sa to v klientovi, každý to má inak (a tie horšie nie je možné nastaviť) tak napíš aký máš a mrknem sa na to.

Oh, tak to jsem si nepočetl.
Stáhl jsem si Azureus_3_0_linux.tar.bz2.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #21 kdy: 07 Listopadu 2007, 18:04:03 »
Rozhodující je, zda je ten obsah předmětem autorského zákona, či nikoliv, ne zda je u něj napsaná výzva, aby nebyl šířen. Stahování je u nás legální. Poskytování třetím osobám bez autorizace držitele autorských práv nikoliv. :-(

 :) :) :) :) ;D ;D

Když si tedy něco stáhnu a nebudu to dál jakýmkoliv způsobem distribuovat, jsem z obliga?   ;D ;D

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #22 kdy: 07 Listopadu 2007, 18:36:15 »
Stáhl jsem si Azureus_3_0_linux.tar.bz2.

Prečo nepoužívaš veziu z repozitárov?

Když si tedy něco stáhnu a nebudu to dál jakýmkoliv způsobem distribuovat, jsem z obliga?   ;D ;D

Ak sťahuješ cez torrenty, odosielaniu sa veľmi nevyhneš...ale my predsa ťaháme iba z http://linuxtracker.org/ :P:P
« Poslední změna: 07 Listopadu 2007, 18:39:33 od menganito »

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #23 kdy: 07 Listopadu 2007, 19:02:06 »
Citace
Prečo nepoužívaš veziu z repozitárov?
Protože se minačte, otevře, spadne a vytěžuje CPUna 80%. On přitom maká, ale nemám nad ním kontrolu.

Citace
Ak sťahuješ cez torrenty, odosielaniu sa veľmi nevyhneš...ale my predsa ťaháme iba z http://linuxtracker.org/

Tak, tak.

Já jsem to vzal tak globálně, protože všude se mluví, že je to nelegální, přitom jsou výrobci stahovacích programů na stahování a net se jen hemží torenty!! :-\

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Chodí vám aktualizace v GG?
« Odpověď #24 kdy: 07 Listopadu 2007, 19:19:22 »
Protože se minačte, otevře, spadne a vytěžuje CPUna 80%. On přitom maká, ale nemám nad ním kontrolu.

To robil aj mne :( ale iba nejaká predpotopná verzia (to bolo ešte pred tým ako som narazil na KTorrent) ale dosť už offtopic.

K téme: mne chodia normálne, včera ich došlo cca. 10.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.