Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon  (Přečteno 6943 krát)

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« kdy: 09 Listopadu 2007, 12:50:08 »
Prosím někoho kdo umí nainstalovat Beryl této verze (src stažené z http://www.beryl-project.org/releases.php) aby mi poradil jak. README a podobné soubory, obsahují instrukce na instalaci s MAKE ... bohužel jsou tam pouze soubory pro AUTOMAKE .. ani když jsem se pokoušel o toto, se mi to nezdařilo. Ještě je taky rozdíl mezi verzí, co lze získat z GITu a touhle co lze stáhnout jako .tar.gz. U gitové verze mi nejde ani spustit scripty bez chyb. Pakliže je tu někdo kdo je schopný mi s tím, doplním sem co mi jaký případ vypisuje za chyby.
Díky, compiz je dost hrůza oproti starému berylu, ale nechci ho instalovat z balíčků pro Feisty a tohle se mi prostě nezdařilo, strávil jsem u toho hodinu a půl.
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 01:58:52 od Anna Taliánová »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #1 kdy: 09 Listopadu 2007, 13:07:53 »
No beryl bych už neinstaloval. Beryl je mrtvý, ať žíje compiz-fusion. Od GG už není Beryl, jen compiz oba subjekty se zase sloučily.

Pokud si to ještě rozmyslíte s CF tak je tady návod: http://wiki.ubuntu.cz/Compiz_Fusion_ve_7.10_Gutsy_Gibbon?highlight=%28compiz%29 , viz moje patička.
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 01:59:25 od Anna Taliánová »

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #2 kdy: 09 Listopadu 2007, 20:02:41 »
 ::) Že je mrtvý, celkem nic neznamená a jestli je mrtvý, tak teprve od dubna. Aktuální verze je zřejmě 0.2.1 a 0.2.0 podle všeho vyšla v březnu. Nevím jak můžete tvrdit, že je mrtvý. Předchůdce muttu je mrtvý! Ale ne Beryl. Kromě toho Beryl jsem měl před rokem a fungoval lépe než dnešní compiz fusion, nevím tedy, proč bych ho neměl chtít zpět. Ptám se na radu jak instalovat BERYL a NEZAJÍMÁ mě CompizFusion, je mi ukradené, že v Ubuntu není implicitně, to jsem si VŠIML! Nechápu, proč vy ohvězdičkovaní, si nutně myslíte, že je každý pitomec a radíte s něčím, s čím ten člověk poradit nechtěl .. ptal jsem se na foru teď na dvě věci a pokaždé jsem dostal podobně tupou odpověď ... na tohle jsem se NEPTAL! Mimo to mám compiz fusion SPRÁVNĚ nastavený, chodí mi celkem slušně, PŘESTO chci Beryl, který je méně náročný, umí podle mě víc a FUNGUJE líp. Takže si své poučky o jako vystřižené z učebnice nechte od cesty, já vím přesně co chci.
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:04:02 od Anna Taliánová »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #3 kdy: 09 Listopadu 2007, 20:16:02 »
Ještě doplním, že Beryl mi běhal na CPU které mělo 500MHz a RAM192MB ... když se podíváte na mou patičku ... myslíte, že si moje PC teď zaslouží stejně se sekající prostředí jako předtím?

porovnání: zhruba stejný výkon 3D desktopu na:
Beryl na CPU 500MHz, 192MB RAM, ATI Radeon 9200
  -- lehce se sekající ale jen minimálně a při větších změnách .. jako přepnutí plochy, vysunutí nabídka a pak přepnutí oken .. za to mohl především nedostatek paměti

CompizFusion na CPU 2400MHz (dual core), 512MB RAM (800MHz), ATI IGP 1250 (jiné označení ATI Xpress 1250)
  -- lehce se sekající při jakýchkoli změnách ,.. čili při čemkoli, včetně vysouvání hlavní nabídky, kde mám animaci nastavenou jen na 0,5 vteřiny.

závěr:
opravdu si nemyslíte jako já, že je lepší používat stabilnější Beryl, který ani nikdy nevyžadoval XGL (na rozdíl od Compizu, který na notebooku který jsem kamarádce nedávno instaloval nejede a s XGL dělá opravdu zvláštní věci ... třeba se na něm pak nedá koukat na film), a jen do Berylu doplnit nějaké nové pluginy, než se mermomocí snažit spojit compiz s berylem? já osobně bych compiz zahodil a rozjel Beryl ...

návrh:
co založit "rebelskou" skupinu pro Beryl? .. stejně jako jistá skupina donutila W3C nedělat tak radikální změny, šlo by to i v tomto případě.
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:06:06 od Anna Taliánová »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Beryl 0.2.1 a Beryl unstable 0.3.0 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2007, 14:29:01 »
Tak jsem si ta našel sám a můžu vám poradit já
Kdo by taky nevěděl, kde vzít repository na Beryl (pakliže nechete instalovat přes GIT, make, make install, což se mě nepodařilo, přidejte do zdrojů software:

pro 0.3.0:
deb http://download.tuxfamily.org/3v1deb debian-unstable beryl-svn
+ přidání klíče:
wget http://download.tuxfamily.org/3v1deb/DD800CD9.gpg -O- | sudo apt-key add -

 - víc informací je na http://3v1n0.tuxfamily.org/apt-repository/dists/debian-unstable/beryl-svn/index.html


pro 0.2.1:
deb http://download.tuxfamily.org/myberyl/shame/debian-sid/beryl-svn/relatively-stable/ ./
+ klíč
wget http://download.tuxfamily.org/myberyl/shame/A42A6CF5.gpg -O- | sudo apt-key add -
« Poslední změna: 11 Listopadu 2007, 04:23:03 od damnum »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

qUAKER

  • Host
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2007, 15:29:33 »
tak jsem zkusil nainstalovat Beryl misto compiz fusion. Bezi mi o dost lip a rychlejc (a funguji mi 3D Windows, to jsem chtel)
Oproti CF tam chybi 2 pluginy, ale jsou tam zas nejaky navic..

EDIT: pls nevis jaka klavesova skratka je v berylu na "rozbalit kostku"?
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:09:32 od Anna Taliánová »

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2007, 04:55:52 »
Umíte někdo modifikovat balík .deb z toho repozitáře a odstranit z něj závislost python << 2.5 ? ... bez se mi nepodaří nainstalovat beryl-manager asi nikdy *TIRED* žádný vhodný návod na internetu jsem nenašel ...
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:09:58 od Anna Taliánová »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

qUAKER

  • Host
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #7 kdy: 11 Listopadu 2007, 09:11:37 »
já umím modifikovat balíčky..
jsou to ty z repa 0.2.1 nebo 0.3.0?

col_boggy

  • Host
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #8 kdy: 11 Listopadu 2007, 14:18:19 »
Ještě doplním, že Beryl mi běhal na CPU které mělo 500MHz a RAM192MB ... když se podíváte na mou patičku ... myslíte, že si moje PC teď zaslouží stejně se sekající prostředí jako předtím?

porovnání: zhruba stejný výkon 3D desktopu na:
Beryl na CPU 500MHz, 192MB RAM, ATI Radeon 9200
  -- lehce se sekající ale jen minimálně a při větších změnách .. jako přepnutí plochy, vysunutí nabídka a pak přepnutí oken .. za to mohl především nedostatek paměti

CompizFusion na CPU 2400MHz (dual core), 512MB RAM (800MHz), ATI IGP 1250 (jiné označení ATI Xpress 1250)
  -- lehce se sekající při jakýchkoli změnách ,.. čili při čemkoli, včetně vysouvání hlavní nabídky, kde mám animaci nastavenou jen na 0,5 vteřiny.

závěr:
opravdu si nemyslíte jako já, že je lepší používat stabilnější Beryl, který ani nikdy nevyžadoval XGL (na rozdíl od Compizu, který na notebooku který jsem kamarádce nedávno instaloval nejede a s XGL dělá opravdu zvláštní věci ... třeba se na něm pak nedá koukat na film), a jen do Berylu doplnit nějaké nové pluginy, než se mermomocí snažit spojit compiz s berylem? já osobně bych compiz zahodil a rozjel Beryl ...

návrh:
co založit "rebelskou" skupinu pro Beryl? .. stejně jako jistá skupina donutila W3C nedělat tak radikální změny, šlo by to i v tomto případě.

No to promiňte, ale mám k tomu pár výtek:
1), "ti ohvězdičkovaní" mají přeci jen slušné zkušenosti, mimo to, že má pravdu.
2), já mám PC 2.2GHz, 768Mb RAM DDR400, a hlavně GeForce2MX 400 64Mb - mám CFusion už nějaký týden, a i ve svém věku vím, že je to (z velké části) otázkou nastavení; poněvadž mi jede rychleji, než váš slavný Beryl. Já by až donedávna taky jeho zarputilým zastáncem, a po tom, co jsem se rozhodl vyzkoušet všechno, se mi to po větších potížích (všechny byly ale pořád řešitelné přes graf. rozhraní) povedlo opravdu CFusion nainstalovat. A ano, je to lepší volba. Jde jen o to, správně ho nastavit a vyčistit před tím svinstvo po Berylu.
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:15:50 od Anna Taliánová »

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #9 kdy: 11 Listopadu 2007, 15:22:23 »
Nechápu proč to všem jde nainstalovat a mě ne .. nicméně jsem tam ten balíček právě narval násilím ...

sudo dpkg -i --force-depends beryl-settings-bindings_0.3.0+git20070317~imudebian0_i386.deb

Teď se uvidí jestli to fungovalo ...
Takže ne nefungovalo ...

Tenhle balíček bych prosím potřeboval modifikovat a odebrat z něj závislosti na pythonu ... aby tam byla podmínka nějak jinak .. že musí mít python 2.4 ..ale tak jak je tam teď nesmí být python 2.5

zřejmě by tedy chtělo ty balíčky (minimálně tenhle) nějak modifikovat aby se nahrávaly do složek pyhonu 2.5 a nebo nějak zařídit zapnutí pod 2.4 po force install to nešlo ... respektive šla část, ale beryl-settings (manager nastavení, který bych docela potřeboval) nešel ... (kvůli balíčku beryl-setting-bindings, který nevímproč má tak podivné závislosti. Ještě je totiž možnost, že jsem jenom zapomněl nainstalovat při force install knihovnyx... to je dost možné, takže kdyby někdo tu závislost ubral, rád to vyzkouším nainstalovat normálně :o).
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:13:32 od Anna Taliánová »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #10 kdy: 11 Listopadu 2007, 15:39:49 »
Ještě doplním, že Beryl mi běhal na CPU které mělo 500MHz a RAM192MB ... když se podíváte na mou patičku ... myslíte, že si moje PC teď zaslouží stejně se sekající prostředí jako předtím?

porovnání: zhruba stejný výkon 3D desktopu na:
Beryl na CPU 500MHz, 192MB RAM, ATI Radeon 9200
  -- lehce se sekající ale jen minimálně a při větších změnách .. jako přepnutí plochy, vysunutí nabídka a pak přepnutí oken .. za to mohl především nedostatek paměti

CompizFusion na CPU 2400MHz (dual core), 512MB RAM (800MHz), ATI IGP 1250 (jiné označení ATI Xpress 1250)
  -- lehce se sekající při jakýchkoli změnách ,.. čili při čemkoli, včetně vysouvání hlavní nabídky, kde mám animaci nastavenou jen na 0,5 vteřiny.

závěr:
opravdu si nemyslíte jako já, že je lepší používat stabilnější Beryl, který ani nikdy nevyžadoval XGL (na rozdíl od Compizu, který na notebooku který jsem kamarádce nedávno instaloval nejede a s XGL dělá opravdu zvláštní věci ... třeba se na něm pak nedá koukat na film), a jen do Berylu doplnit nějaké nové pluginy, než se mermomocí snažit spojit compiz s berylem? já osobně bych compiz zahodil a rozjel Beryl ...

návrh:
co založit "rebelskou" skupinu pro Beryl? .. stejně jako jistá skupina donutila W3C nedělat tak radikální změny, šlo by to i v tomto případě.

No to promiňte, ale mám k tomu pár výtek:
1), "ti ohvězdičkovaní" mají přeci jen slušné zkušenosti, mimo to, že má pravdu.
2), já mám PC 2.2GHz, 768Mb RAM DDR400, a hlavně GeForce2MX 400 64Mb - mám CFusion už nějaký týden, a i ve svém věku vím, že je to (z velké části) otázkou nastavení; poněvadž mi jede rychleji, než váš slavný Beryl. Já by až donedávna taky jeho zarputilým zastáncem, a po tom, co jsem se rozhodl vyzkoušet všechno, se mi to po větších potížích (všechny byly ale pořád řešitelné přes graf. rozhraní) povedlo opravdu CFusion nainstalovat. A ano, je to lepší volba. Jde jen o to, správně ho nastavit a vyčistit před tím svinstvo po Berylu.

Copmpiz mám nastavený poměrně slušně a povypínané skoro všechny pluginy, přesto je pomalejší než beryl v základním nastavení ...
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:19:20 od Anna Taliánová »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

col_boggy

  • Host
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #11 kdy: 11 Listopadu 2007, 16:08:15 »
Jestliže mluvíte o tom PC s 500MHz, tak to chápu; jestliže pak mluvíte o 2.4GHz PC, chyba musí být na vaší straně - viděl jste mou konfiguraci, a až na pár omezení jedu CFusion naplno! I když... měl jsem podobný problém. aby vám Compiz Fusion jel, jak má, musíte vyčistit bordel, co po sobě Beryl nechal (jak už jsem jednou psal, ale nevím, kam). Pokud si na PC cpete obyčejný compiz namísto Berylu, tak je to krok asi jako v winXP k Ubuntu 5...
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:17:08 od Anna Taliánová »

col_boggy

  • Host
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #12 kdy: 11 Listopadu 2007, 17:26:09 »
Vaše chování je dost agresivní; pouze zastávám něčí názor. A na žádném fóru se nijak striktně nedodržuje přesné téma, vždycky to zajede kousíček jinam. Taktéž nevidím důvod, proč byste mi měl snižovat "karmu"; své názory projevuji slušně a bez agrese, na rozdíl od někoho... Mimo to jsem vás nijak neobviňoval, že byste měl po Berylu svinstvo - pouze jsem upozorňoval na tuto možnost. Takže vaše - s prominutím - infantilní radost, kdy mi můžete dokázat nesprávnost některé mé domněnky, není na místě.
     Dokonalého je na Linuxu zatím máloco, a fóra jsou odjakživa proto, aby kdokoli mohl projevit - slušným způsobem - svůj názor. Bohužel, již jsem narazil na nějaká fóra, kde jim toto nic neříkalo, a uživatele s jiným názorem vyštvali (což se mé osoby ovšem netýkalo).
     Důrazně vás proto žádám, abyste změnil svůj povýšený přístup k lidem s jiným názorem, než je ten váš - aby se náhodou nestalo, že to budete vy kdo odejde, a ne dobrovolně...
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:18:21 od Anna Taliánová »

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #13 kdy: 12 Listopadu 2007, 20:13:42 »
Ještě doplním, že Beryl mi běhal na CPU které mělo 500MHz a RAM192MB ... když se podíváte na mou patičku ... myslíte, že si moje PC teď zaslouží stejně se sekající prostředí jako předtím?

porovnání: zhruba stejný výkon 3D desktopu na:
Beryl na CPU 500MHz, 192MB RAM, ATI Radeon 9200
  -- lehce se sekající ale jen minimálně a při větších změnách .. jako přepnutí plochy, vysunutí nabídka a pak přepnutí oken .. za to mohl především nedostatek paměti

CompizFusion na CPU 2400MHz (dual core), 512MB RAM (800MHz), ATI IGP 1250 (jiné označení ATI Xpress 1250)
  -- lehce se sekající při jakýchkoli změnách ,.. čili při čemkoli, včetně vysouvání hlavní nabídky, kde mám animaci nastavenou jen na 0,5 vteřiny.

závěr:
opravdu si nemyslíte jako já, že je lepší používat stabilnější Beryl, který ani nikdy nevyžadoval XGL (na rozdíl od Compizu, který na notebooku který jsem kamarádce nedávno instaloval nejede a s XGL dělá opravdu zvláštní věci ... třeba se na něm pak nedá koukat na film), a jen do Berylu doplnit nějaké nové pluginy, než se mermomocí snažit spojit compiz s berylem? já osobně bych compiz zahodil a rozjel Beryl ...

návrh:
co založit "rebelskou" skupinu pro Beryl? .. stejně jako jistá skupina donutila W3C nedělat tak radikální změny, šlo by to i v tomto případě.

Sorry, ale neda mi nereagovat.
1. Beryl je len fork Compizu. Urcite nie je stabilnejsi. Uz sa davno nevyvija, ma tolko chyb, ze by som si ho urcite nenainstaloval.
2. Beryl obsahuje hnusne patche, su to len zaplaty aby fungovalo vsetko co si komunita vymyslela. Ziadne principy neboli dodrziavane. Pluginy duplikovali jeden od druheho kopu kodu, len aby to dako slo.
3. Compiz beha bez problemov na NVidia, ATI a Intel kartach. Hadam uznas, ze majorita je zahrnuta. Je len vec nastaveni v xogr + commandline parametre pri spustani compizu + nastavenia v ccsm, ako compiz poslape. Treba pohladat vo forach. Mne urcite ide compiz lepsie. (ak si najdem cas, spisem vsetky mozne a nemozne :-) sposoby nastaveni compizu pre jednotlive gr. karty / ovladace)
4. Jedine, co ma Beryl navyse je Copy mode. Ale aj v Compize sa uz konecne uvazuje nad niecim takym. Tusim chcu pouzit XRender. (ak sa dobre pamatam). Ked este nebolo Copy mode musel mat na starsich nvidia ovladacoch aj pri Beryle XGL.

Ale samozrejme, je len na Tvojom rozhodnuti, co si nainstalujes do compu.

Toz vsetko od rozhorceneho "compiz-fusion urvanca". :-D
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:21:56 od Anna Taliánová »
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #14 kdy: 13 Listopadu 2007, 01:55:29 »
Mám svůj xorg nastaven dle návodů a když spustím Beryl, se kterým jsem byl vždycky spokojený (nebyl to tak docela fork, původně ano), běží naprosto svižně a nic se neseká ... a doslova nic... pustím Compiz Fusion, který musím nejdřív upravit aby vůbec neignoroval fglrx, což je první mínus, a pak vypnu téměř všechny pluginy ... i kostku, musím používat desktop wall aby to bylo aspoň trochu použitelné ... a mých 512 MB prostě nestačí! 512MB je poměrně dost. měl jsem 192 MB a běhal mi na tom Beryl stejně rychle, jako mi Compiz běhá při 512 MB nechápu proč to musím psát pořád dokola.
Já jsem pro funkční Beryl a ne nefunkční Compiz Fusion ... a nevím kde všichni berete že už se Beryl dávno nevyvíjí? .. Prosím vás, zkoušeli jste někdy Google? Zdá se že moc ne a doporučuju začít. Beryl ať už je napsaný jakkoli, je svižnější a stabilnější. Že je něco původně fork, neznamená, že je to nestabilní. Ubuntu je taky takový "fork" a je méně stabilní než Debian? Možná o trochu ano, ale rozhodně není nestabilní. Na druhou stranu má v některých směrech zase stabilitu vyšší díky záplatám přímo Ubuntu. Fork tedy může být klidně stabilnější, což Beryl je.

Komu se zdařilo Beryl nainstalovat i s manažerem, mohl byste mi prosím někdo poradit jak tam ten manager dostat nebo mi říct jak modifikovat balíčky, abych si to závislost na neexistujícím pythonu 2.5 (který v Ubuntu je po instalaci a je nutný) odebral? Jsem docela bezradný a Compizu už mám až po krk .. bohužel fglrx fungují špatně ... bez compizu špatně překreslují a nezobrazují se mi občas části vnitřku oken .. když něco vybírám tak od určité velikosti přestane mít výběr gama-kanál a tak podobně ... je to dost zvláštní.
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:24:17 od Anna Taliánová »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #15 kdy: 13 Listopadu 2007, 08:35:13 »
Beryl bol fork. Jasny cisty fork. Vychadzal z compizu, upravili jadro compizu. Jedine, co tam pridali boli pluginy a copy mode. Sledujem to od zaciatku, ked to este bola komunitna verzia compizu s nazvom compiz-quin. Sa kukni na stranky Berylu: http://www.beryl-project.org/index.php

Citace
Beryl is a fork of the Compiz  project, started by David Reveman of Novell. We continue to port new changes from compiz, and consider them essentially our upstream. Beryl could not have existed were it not for the heavy lifting done both server side by David and in creating compiz, which is the base on which all of our code is built, and which still comprises a large portion of our code, though this is likely to change as the 0.3.0/0.4.0 release cycle gets started.

Dalej co je compiz-fusion: http://www.compiz-fusion.org/

Citace
Compiz Fusion is the result of a merge between the well-known Beryl composite window manager and Compiz Extras, a community set of improvements to the Compiz composite window manager. Compiz Fusion aims to provide an easy and fun-to-use windowed environment, allowing use of the graphics hardware to render each individual window and the entire screen, to provide some impressive effects, speed and usefulness. The first Compiz Fusion developer release was Compiz Fusion 0.5.2 on August 13th 2007, shortly after Compiz 0.5.2 was released. First stable release of Compiz Fusion is 0.6.0 released on October 20 2007.

Nechem zakladat flame, ale treba si ujasnit co je Beryl a co Compiz-fusion.



« Poslední změna: 13 Listopadu 2007, 08:40:01 od henrichg »
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

col_boggy

  • Host
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #16 kdy: 13 Listopadu 2007, 11:16:54 »
Alespoň nejsem jediný, kdo si toto myslí...
Ale zpět k tématu:
Tady je odkaz pro Synaptic - deb http://download.tuxfamily.org/3v1deb feisty eyecandy
Mělo by to přidat pár vylepšení pro Beryl, pak ho prostě napište do vyhledávání a zaškrtněte všechno, co má beryl v názvu (logicky, -dev files nepočítaje).
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:25:21 od Anna Taliánová »

Matousek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #17 kdy: 30 Listopadu 2007, 21:06:09 »
ja sem nainstaloval ten compiz a kdyz ho chcu zapnout nic se nestane....

Matousek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #18 kdy: 30 Listopadu 2007, 21:24:33 »
prosim pomozte.... :(
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:25:54 od Anna Taliánová »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #19 kdy: 30 Listopadu 2007, 21:51:45 »
Matousek: napis co máš za ubuntu. Jestli 7.04 nebo 7.10.
Jakou grafickou kartu. Zda máš zprovozněné ovladače.
Pokud máš ATI, jaké ovladače máš naistalované, zda default nebo jiné.

Matousek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #20 kdy: 30 Listopadu 2007, 22:52:32 »
uz sem to rozjel......a jinak mam 7.10 a ATI 9200

col_boggy

  • Host
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #21 kdy: 01 Prosince 2007, 21:15:24 »
Vím, že to sem nepatří, ale toto mě dostalo: Tak si zase po týdnu jdu zapnout WoknaXP, a co se nestane - bezdrátový komplet, klávesnice + myš, nereagují na povely (ale přijímač si to nemyslí). A co já tupec neudělám - chvíli se s tím matlám, pak si řeknu "Do háje, to bude určitě virus, od té doby, co mám nadupané UbuntuFF už ho neudržuju...". A tak jsem to reinstaloval. Opravná instalačka nešla, takže: Natvrdo!
     Nevím, zdali to Bill udělal naschvál, ale funkce "nainstalovat systém na disk 1: C:\ mi asi zformátovalo i disk 2, na kterém se Ubuntu nacházelo. Přitom, oddíl D:\ na windows disku to nechalo žít. Co teď mám dělat? Počkal bych si na 8.04, ale tři měsíce bych bez Linuxu nepřežil... Fakt mě ničí ty tříhodinové tuning-instalace doplňků, + mi chcíplo Wi-fi net od rodiného modemu... :-D
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:27:46 od Anna Taliánová »

damnum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
  • Hroznej sráč
    • damnum
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #22 kdy: 01 Prosince 2007, 21:19:19 »
Krásné ... možná by stačilo vědět, že Windows se vždy instalují na HDD master a Bill to udělal schválně ... ale nechápu proč to píšete do diskuse o Berylu.
« Poslední změna: 19 Prosince 2007, 02:28:03 od Anna Taliánová »
HW [MB Gigabyte GA-MA69G-S3H (integr. ATI Radeon Xpress 1250), HDD (SATA) 120GB + HDD (IDE) 80GB, CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+, RAM (800MHz) 512MB]
SW [Ubuntu 8.10 II (GDM + FVWM, FWVM-Crystal, Fluxbox, KDE, GNOME)]

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #23 kdy: 01 Prosince 2007, 21:21:01 »
damnum, každopádně mě to docela pobavilo a myslím, že nejenom mě, jedinýho koho to asi moc nepobavilo, jsi byl asi ty co? col_boggy?

qUAKER

  • Host
Re: Beryl 0.2.1 na Gutsy Gibbon
« Odpověď #24 kdy: 01 Prosince 2007, 21:26:07 »
no jo, Bill se bojí konkurence  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.