Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]  (Přečteno 24849 krát)

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« kdy: 01 Června 2006, 19:05:13 »
Zdravim. Dneska jsem preinstaloval Ubuntu na nejnovejsi verzi (6.06) a nejsem schopen rozchodit modem Sagem Fast. Sice balicky eagle-usb-data a eagle-usb-utils na instalacnim cd jsou, ale nefunguji.
Ve verzi 5.10 s tim byl take problem, ale nakonec se mi ho podarilo rozchodit podle nasledujiciho navodu.:

Citace
Do a synaptic search for eagle, install the eagle-usb-modules-source ONLY, if synaptic pulls in the other eagle stuff then that can be retraced later (as mentioned above)

then

sudo apt-get install module-assistant

sudo module-assistant prepare

sudo module-assistant get eagle-usb

sudo module-assistant build eagle-usb (if this stalls, then you probably need to install gcc-3.4 using synaptic)

This creates a .deb file for you, in /usr/src (but it doesnt actually tell you this)

cd /usr/src

sudo dpkg -i eagle-whatever.deb

then go back to synaptic again, plug in the modem, and install eagle-usb-data and eagle-usb-utils (if they're already installed, then definitely reinstall eagle-usb-utils) . . . . keep the terminal open while your doing this, so you can monitor its progress . . .
Nanestesti v dapperovi selze sudo module-assistant build eagle-usb a ja vazne nevim, co s tim. Chybu to pise v jednom z c-ckovych souboru (nedefinovana promenna).
Byl bych vdecen za radu, pokud ma nekdo zkusenosti s timto modemem pod ubuntu 6.06

S pozdravem, marten

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2006, 12:57:07 »
To nikdo nemáte modem Sagem Fast a Ubuntu 6.06? :(

Marian Bouček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
    • http://ptakopysk.cz/algi
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2006, 14:02:49 »
pokud by byla chyba pouze v céčkovém souboru (nedefinovaná proměnná), oprava by podle mě nebyla složitá. ale jinak opravdu netuším, jak bych mohl pomoci.
Stahujte tuto distribuci a podpořte lidi, protože ubuntu je tu taky pro lidi :)
Re: A SUSE je snad pro chameleóny ???
>> výtažek z diskuze na téma Ubuntu -- Linuxsoft.cz

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2006, 15:02:53 »
Citace: algi
pokud by byla chyba pouze v céčkovém souboru (nedefinovaná proměnná), oprava by podle mě nebyla složitá. ale jinak opravdu netuším, jak bych mohl pomoci.
No obávám se, že ne. Bude to asi něco s kernelem, ale opravdu do toho moc nevidím. Viz eagle-usb-utils ships an old-style /etc/hotplug/usb script, rather than udev rules. Given the reports also suggesting this just doesn't work with new kernels anyway, I would recommend dropping to universe and waiting for it to get updated.

Newkiller

  • Host
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2006, 16:41:22 »
Citace: mar10
To nikdo nemáte modem Sagem Fast a Ubuntu 6.06? :(
ten modem sem radši prodal pač se mi ho v Linuxu fakt nepodařilo rozchodit... :/
« Poslední změna: 27 Října 2007, 15:51:52 od Anna Taliánová »

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 10 Června 2006, 20:50:40 »
Tak se mi ten modem nakonec podařilo rozchodit podle tohoto návodu. Pokud byste s tím měli někdo problém, tak se zkuste ozvat, třeba pomůžu.
« Poslední změna: 27 Října 2007, 15:52:23 od Anna Taliánová »

Jan Korous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
    • http://kojatech.net
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 05 Července 2006, 11:25:06 »
Zkousim ted zprovoznit Sagem fast 840 2E pod Dapper Drakem a bezvysledne. Postupoval jsem podle navodu, na ktery je odkazano v minulem prispevku.
Dostanu se az do faze, kdy vidim neco jako.

usb 1-2: [ueagle-atm] modem operational
usb 1-2: [ueagle-atm] ATU-R firmware version : 43e2ead7

projde jeste:
koja@james:~/ueagle-atm-1.3$ sudo modprobe pppoatm
koja@james:~/ueagle-atm-1.3$ sudo pppd call ueagle-atm
Plugin pppoatm.so loaded.

ale tim koncim:
koja@james:~/ueagle-atm-1.3$ ifconfig -a
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:E0:4C:BE:72:FF
(....)
lo        Link encap:Local Loopback
(....)
ppp0      Link encap:Point-to-Point Protocol
          POINTOPOINT NOARP MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:3
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:0 (0.0 b)

koja@james:~/ueagle-atm-1.3$ sudo ifconfig ppp0 up
ppp0: ERROR while getting interface flags: No such device

Mate nekdo napad co s tim?

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 06 Července 2006, 13:06:49 »
Ahoj, já měl s tímto návodem taky problém.
Chyba byla v tom, že
Kód: [Vybrat]
"myusername"  "*"  "mypassword"  "*"se nedává do /etc/ppp/chap-secrets, ale do
Kód: [Vybrat]
/etc/ppp/pap-secretsPro případné chyby koukej do
Kód: [Vybrat]
/var/log/messagesGood luck

Jan Korous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
    • http://kojatech.net
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 06 Července 2006, 20:37:23 »
Mam pocit, ze v chap-secrets je syntax:
username * password *
kde posledni hvezdicka urcuje adresu a v pap-secrets
username * password

Tohle je vypis z /var/log/messages:
Jul 14 19:57:06 james pppd[5725]: Plugin pppoatm.so loaded.
Jul 14 19:57:06 james pppd[5726]: pppd 2.4.4b1 started by root, uid 0
Jul 14 19:57:06 james pppd[5726]: Using interface ppp0
Jul 14 19:57:06 james pppd[5726]: Connect: ppp0 <--> 0.48
Jul 14 19:57:36 james pppd[5726]: LCP: timeout sending Config-Requests
Jul 14 19:57:36 james pppd[5726]: Connection terminated.
Jul 14 19:57:36 james pppd[5726]: Modem hangup

Netusim co s tim.

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 06 Července 2006, 20:52:14 »
Me to funguje.. V chap-secrets jsem nic nedelal, pouze v pap-secrets, co jsem napsal (tzn. "uzivjmeno" "*" "heslo" "*").
U tebe to vypada na chybu v  Connect: ppp0 <--> 0.48
Nema to byt 8.48 ? :) Nebo alespon muj provider to tak ma.
Takze pokud si to delal podle toho anglickeho navodu, tak v /etc/ppp/peers/ueagle-atm zmenit radek: plugin pppoatm.so 8.48

Jan Korous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
    • http://kojatech.net
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 07 Července 2006, 11:15:05 »
Proboha, mas pravdu. Ted uz pisu pod Dapperem :)
Moc dekuju, asi bych si toho nikdy nevsimnul.

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 07 Července 2006, 11:18:15 »
Citace: koja
Proboha, mas pravdu. Ted uz pisu pod Dapperem :)
Moc dekuju, asi bych si toho nikdy nevsimnul.
Není zač, rád pomůžu..

Ahoj, Marten

jidash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 11 Července 2006, 17:07:44 »
Citace: mar10
Tak se mi ten modem nakonec podařilo rozchodit podle tohoto návodu. Pokud by jste s tím měli někdo problém, tak se zkuste ozvat, třeba pomůžu.
Mel bych takovy 2 otazecky k tematu:
1. Ten navod se aplikuje po instalaci tech 2 eagle baliku co jsou na distribucnim CD (Ubuntu 6.06) nebo se ty balicky vubec neinstalujou??

2. Zkousim ten modem rozjet uz druhy den a nevim si rady. Uz jsem zkousel i kompilovat ovladac co jsem stahl z netu a s tim jsem se dostal asi nejdal, ale stejne se to mrska nechtelo pripojit. Modem ma status operational, ale pripojit se nechce. Stejne jsem ten modem nedavno pod slackem, akorat ze staryma ovladacema a tam to slo bezproblemu.

Kdyz dam startadsl tak to v messages vypada takto:
Using interface ppp0
Jul 11 14:31:25 milestone pppd[14585]: Connect: ppp0 <--> /dev/pts/3
Jul 11 14:31:56 milestone pppd[14585]: LCP: timeout sending Config-Requests
Jul 11 14:31:56 milestone pppd[14585]: Connection terminated.
Jul 11 14:31:56 milestone pppd[14585]: Modem hangup

A v syslogu takto:  
Jul 11 14:31:25 milestone pppd[14585]: Using interface ppp0
Jul 11 14:31:25 milestone pppd[14585]: Connect: ppp0 <--> /dev/pts/3
Jul 11 14:31:56 milestone pppd[14585]: LCP: timeout sending Config-Requests
Jul 11 14:31:56 milestone pppd[14585]: Connection terminated.
Jul 11 14:31:56 milestone pppoa[14591]: read (AsyncReadFromPPP): Input/output error
Jul 11 14:31:56 milestone pppd[14585]: Modem hangup

uz opravdu nevim. Prosim o zodpovezeni aspon jedne z otazek. Dikes.

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 11 Července 2006, 17:26:07 »
to jidash: Jestli myslis eagle-usb, tak ne, tento navod je pro ueagle-atm a ueagle-data. eagle-usb jiz pod novym kernelem (v ubuntu 6.06) nefunguji nebo alespon mne se nepodarili zprovoznit. Pokud budes postupovat podle toho navodu, tak bude vse fungovat jak ma (az na drobnou chybku, kterou jsem zminil o par postu nahore). Kazdopadne pises, ze mas modem operational, coz mne se s eagle-usb nepodarilo, proto jsem podle toho navodu instaloval ueagle..

ohledne druhe otazky. vzhledem k tomu, ze uz mas modem operational, tak chyba musi byt nekde v eagleconfig.. jestli nemas napriklad chybu v tom, ze VPI a VCI se zadavaji v hexa (tj. 8~8, ale 48~30 !! toto nastaveni odpovida napr. prednastavene NL01). Konfigurace v eagleconfig viz napr. http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/64812.

S pozdravem, marten

jidash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 11 Července 2006, 18:48:23 »
Citace: mar10
to jidash: Jestli myslis eagle-usb, tak ne, tento navod je pro ueagle-atm a ueagle-data. eagle-usb jiz pod novym kernelem (v ubuntu 6.06) nefunguji nebo alespon mne se nepodarili zprovoznit. Pokud budes postupovat podle toho navodu, tak bude vse fungovat jak ma (az na drobnou chybku, kterou jsem zminil o par postu nahore). Kazdopadne pises, ze mas modem operational, coz mne se s eagle-usb nepodarilo, proto jsem podle toho navodu instaloval ueagle..

ohledne druhe otazky. vzhledem k tomu, ze uz mas modem operational, tak chyba musi byt nekde v eagleconfig.. jestli nemas napriklad chybu v tom, ze VPI a VCI se zadavaji v hexa (tj. 8~8, ale 48~30 !! toto nastaveni odpovida napr. prednastavene NL01). Konfigurace v eagleconfig viz napr. http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/64812.

S pozdravem, marten
Diky moc za odpoved.
Tak jsem jel podle toho navodu a dojel jsem az do konce. Konci to tim ifconfigem. Pak uz by to melo jet ten internet ne?? Bohuzel kdyz zapnu Firefox, tak se zadna slava nekona.

ifconfig vypise:

eth0      Zapouzdření:Ethernet  HWadr 00:0C:76:B6:4F:E7
          AKTIVOVÁNO VŠESMĚROVÉ_VYSÍLÁNÍ MULTICAST  MTU:1500  Metrika:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          kolizí:0 délka odchozí fronty:1000
          Přijato bajtů: 0 (0.0 b) Odesláno bajtů: 0 (0.0 b)
          Přerušení:201 Vstupně/Výstupní port:0xcf00

lo        Zapouzdření:Místní smyčka
          inet adr:127.0.0.1  Maska:255.0.0.0
          inet6-adr: ::1/128 Rozsah:Počítač
          AKTIVOVÁNO SMYČKA BĚŽÍ  MTU:16436  Metrika:1
          RX packets:477 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:477 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          kolizí:0 délka odchozí fronty:0
          Přijato bajtů: 36184 (35.3 KiB) Odesláno bajtů: 36184 (35.3 KiB)

coz by melo byt podle me vporadku. Nedava se tam jeste neco?? treba jak u eaglu startadsl a podobne?

K te druhe odpovedi: Vsecko jsem mel nastaveny spravne. Delal jsem to stejne jako pod slackem podle navodu z tuxbase. Tak nevim. Pokud mi to pojede tim zpusobem co je tu popsan tak mi to je fuk. Proste potrebuju funkcni net. ;)

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 11 Července 2006, 19:48:52 »
Citace: mar10
Ahoj, já měl s tímto návodem taky problém.
Chyba byla v tom, že
Kód: [Vybrat]
"myusername"  "*"  "mypassword"  "*"se nedává do /etc/ppp/chap-secrets, ale do
Kód: [Vybrat]
/etc/ppp/pap-secretsPro případné chyby koukej do
Kód: [Vybrat]
/var/log/messagesGood luck
!! Rikal jsem, at se podivas na tento post.. treba ti pomuze.. !!

Obdobu startadsl si muzes udelat sam. Pripojeni se spousti pomoci modprobe pppoatm, pppd call ueagle-atm
abys nemusel toto neustale po startu systemu psat, tak si vytvor napr. soubor
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /usr/bin/start-adsldo ktereho napis
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
modprobe pppoatm
pppd call ueagle-atm
nyni tento soubor nastav jako spustitelny
Kód: [Vybrat]
sudo chmod +x /usr/bin/start-adslNyni pro pripojeni staci napsat start-adsl (pripadne start-adsl zaradit do session pro automaticke spousteni po startu..)

jidash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 11 Července 2006, 22:40:45 »
Citace: mar10
!! Rikal jsem, at se podivas na tento post.. treba ti pomuze.. !!
Sak jo. To mam. Tu diskuzi jsem cetl a ten radek jsem normalne dal na konec tech pap-secrets.  I tak to nejede. Bohuzel.

Vypis messages:
Jul 11 22:31:26 milestone pppd[5003]: Using interface ppp0
Jul 11 22:31:26 milestone pppd[5003]: Connect: ppp0 <--> 8.48
Jul 11 22:31:56 milestone pppd[5003]: LCP: timeout sending Config-Requests
Jul 11 22:31:56 milestone pppd[5003]: Connection terminated.
Jul 11 22:31:56 milestone pppd[5003]: Modem hangup

dokonce jsem uz zkousel to davat i do chap-secrets nebo v pap-secrets nechat jenom ten radek s jmenem a heslem a nic. Uz si pripadam jak trouba. :(

jidash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #17 kdy: 12 Července 2006, 02:05:10 »
Tak jsem ten modem konecne zprovoznil. Nakonec jsem to udelal tim svym zpusobem pres kompilaci ovladace. Zitra napisu jak jsem na to sel. Ted uz jsem na to moc unavenej.

jidash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #18 kdy: 12 Července 2006, 12:47:40 »
Takze tohle je jenom prvni navod. Nektery veci v nem nejsou uplne vysperkovany, ale tak jak to je mi to funguje a o to tu jde.

Takze:
1. Budeme potrebovat ovladac, ktery si stahneme z internetu ze stranek http://www.eagle-usb.org/. Soubor s ovladacem se jmenuje eagle-usb-2.3.3.tar.bz. Potrebujem konkretne tuto verzi (tedy 2.3.3), protoze jina zkompilovat pod Ubuntu 6.06 s temi prostredky co jsou na zakladnim CD nejde.

2. Ja jsem zacinal na nove nainstalovanym systemu, takze jsem instaloval: build-essential a linux-headers-2.6.15-23 a linux-headers-2.6.15-23-386. Ty linux-headers, jsou jeden zavisly na tom druhym, ale ted nevim kterej na kterym. Lepsi ale je mit tam oba.

3. Rozbalime archiv s ovladacem (treba do /usr/src) a vlezem do vytvoreneho adresare (cd /usr/src/eagle-usb-2.3.3).

4. Budeme kompilovat. Takze: ./configure, pak make a nakonec make install. Kompilace by mela probehnout vporadku a nevyhodit zadne chyby. Teda alespon me to nic nevyhodilo. (Kdyz jsem zkousel kompilovat jine verze, tak to vyhazovalo chyb jak maku.)

5. Dalsim krok je eagleconfig. Tato verze ovladace, ma uz v sobe nastaveni pro Ceskou republiku, takze je to v cajku a staci vybrat CZ02. Dale budete dotazani na jmeno a heslo (jedna se o udaje pridelene poskytovatelem). Treti otazkou je sifrovani, tam odpovezte Ne. Posledni otazkou je start at boot. Tam jsem odpovedel Yes (tedy y). Po odentrovani se objevi.

Loading module...         [OK]
Loading DSP & options...      [OK]
Waiting for modem to be operational...   [OK]
Configuration succesful.

Pokud se vam objevi to co me tak uz mate z pulky vyhrano.

6. Zadame eaglediag. Ted vam vyskoci udaje asi takto.

# module loaded ?        [ OK ]
# modem operational ?    [ OK ]
# Config vpi/vci/encapsulation/isp : 8 30 1 (pppoe) CZ02
# pppd launched ?        [ KO ]
# ping IP ?              [ KO ]
# test DNS resolution ?  [ KO ]

pppd nemuze byt spusten, protoze jeste nebyl nakonfigurovan (nebo aspon ja jsem to tak pochopil), takze spustime pppoeconf. Timhle nastavenim se staci jenom proklikat. Teda aspon me odpovedi byly same Ano. Jedine co se zde zadava je jeste jednou jmeno a heslo k prihlaseni na internet. Zajimave jsou posledni dve obrazovky, kde se dozvite, ze pripojeni k internetu se zapina pomoci pon dsl-provider a vypina pomoci poff a jeste nejake prikazy na informace.

7. Pokud nyni zadate znova eaglediag, tak uz by melo byt vsechno OK. (Mozna se vam nepodari nic pingnout, ale z toho si nedelejte hlavu). Pokud ted zapnete prohlizec uz by internet mel jet. Takze GOOD LUCK!

8. Jeste takova malickost. Po restartu pocitace musite znovu nahrat do modemu firmware a zapnout ppp (pomoci zminovaneho pon dsl-provider). Abych to nemusel porad psat, tak jsem si vytvoril (podle navodu vyse) spustitelny soubor, ktery obsahuje radky:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
sleep 15
eaglectrl -d
sleep 20
pon dsl-provider
Urcite to jde udelat i jinak, napriklad vytvorit debiani balik, ale presel jsem z jine distribuce a takovy "vymozenosti" jeste neovladam. Kazdopadne za veskere pripominky a navrhy na vylepseni budu jenom rad. Tak jeste jednou Hodne Stesti s timto HellModemem. ;)

Jan Korous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
    • http://kojatech.net
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #19 kdy: 12 Července 2006, 15:18:28 »
Doporucoval bych spise ueagle-atm, protoze podpora eagle-usb konci a s novymi jadry (2.6.13+) by nemel fungovat, takze se s tim stejne budes muset poprat.

Tohle jsem behem frenetickeho googlovani nasel:

"...
For ueagle-atm the reason is explained a bit there: https://mail.gna.org/public/ueagleatm-dev/2005-07/msg00000.html where you can see our current plan :
- drop gradually eagle-usb support, keep it for kernel-2.4 sake mostly and 2.6.x x<10
- enhance ueagle-atm support, recommend it for 2.6.x x >= 10 (this is currently being done)
- submit driver for inclusion in the kernel : this has not much started as we depend on usbatm (that does not yet include our iso patch) and asked for a review of code
..."

A co se tyka rozbehnuti modemu za pouziti ueagle-atm: (Mam Kubuntu Dapper Drake, nova instalace z normalniho Desktop CD.)

Jel jsem podle zminovaneho navodu: http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=144468

Akorat jsem pred zacatkem potreboval doinstalovat z CD potrebne baliky: normalne
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg -i balik.debA pokud to krici, ze potrebuje jeste neco jineho, tak najit na CD to neco a nainstalovat jako prvni.

Taky jsem mel myslim problem z gcc, kdy nebyl k nalezeni. Spravil to jeden symlink:
Kód: [Vybrat]
sudo cp -s /usr/bin/gcc-4.0 /usr/bin/gccA co se tyka dilematu pap-secrets VS. chap-secrets, tak mam hybridni reseni:
v /etc/ppp/pap-secrets mam radek:
Kód: [Vybrat]
"jmeno" * "heslo"a v /etc/ppp/pap-secrets mam radek:
Kód: [Vybrat]
"jmeno" * "heslo" *

jidash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #20 kdy: 12 Července 2006, 15:39:04 »
Citace: koja
Doporucoval bych spise ueagle-atm, protoze podpora eagle-usb konci a s novymi jadry (2.6.13+) by nemel fungovat, takze se s tim stejne budes muset poprat.
No dobre, dobre, ale tak zatim to funguje. Coz jsem rad protoze uz jsem z toho byl nestastnej. Myslis, ze by mohl byt problem v tom jak jsou v tom radku ty uvozovky u hvezdicek nebo nejsou?? Mam konkretne na mysli: "jmeno" * "heslo" * versus "myusername"  "*"  "mypassword"  "*"
Jinak do obou tech souboru jsem to davat nezkousel. Treba to pak pojede. Ale kdyz jsem jel presne podle toho navodu tak to nejelo, coz jsem byl pekne na.... Neda se.

Jan Korous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
    • http://kojatech.net
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #21 kdy: 12 Července 2006, 16:49:55 »
S uvozovkama je to nasledovne:
zadny nejsou...

Proste napis neco jako: mojekrasnejmeno * mojetajneheslo.
(Respektive: mojekrasnejmeno * mojetajneheslo *)

V pap i chap jsou nadepsane sloupecky, takze ty hvezdicky by meli znamenat libovolny server a libovolnou IP.

jidash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #22 kdy: 12 Července 2006, 16:59:56 »
Aha. Tak to mozna bude ta chyba. Tak fajn. Pri dalsim reinstallu to zkusim po vasem. Stejne pocitam, ze nez se s tim trosku zziju, tak ten system nekolikrat preinstaluju. ;)

mar10

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #23 kdy: 12 Července 2006, 17:54:05 »
Ahoj, uvozovkama to fakt nebude, protoze ja je tam mam a funguje mi to..

PS: premyslel jsem, ze ten anglickej navod prelozim (+upravim) a umistim ho do wiki, ale to by chtelo znovu cistej (cerstve nainstalovanej) system, abych neco neopomel, coz se mi momentalne moc nechce..

jidash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Dapper vs. Sagem Fast [vyřešeno]
« Odpověď #24 kdy: 12 Července 2006, 21:39:38 »
Tak hele. Ted jsem to zkousel. Vsechno jsem udelal podle navodu. A nic. Uz fakt nevim kde muzu mit chybu.

Obsah /var/log/messages kdyz odpojim a pripojim modem:
Kód: [Vybrat]
Jul 12 20:52:54 milestone kernel: [4295621.298000] usb 1-1: USB disconnect, address 4
Jul 12 20:52:54 milestone kernel: [4295621.298000] ATM dev 0: usbatm_complete: urb 0xf7f9cd80 failed (-108)!
Jul 12 20:52:54 milestone kernel: [4295621.298000] ATM dev 0: usbatm_complete: urb 0xf7f9cc80 failed (-108)!
Jul 12 20:52:54 milestone kernel: [4295621.298000] ATM dev 0: usbatm_complete: urb 0xf7f9cb80 failed (-108)!
Jul 12 20:52:54 milestone kernel: [4295621.298000] ATM dev 0: usbatm_complete: urb 0xf7f9ca80 failed (-108)!
Jul 12 20:52:55 milestone kernel: [4295622.103000] usb 1-1: [ueagle-atm] ADSL device removed
Jul 12 20:53:00 milestone kernel: [4295627.004000] usb 1-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 6
Jul 12 20:53:00 milestone kernel: [4295627.127000] usb 1-1: [ueagle-atm] ADSL device founded vid (0X1110) pid (0X9022) : Eagle II
Jul 12 20:53:00 milestone kernel: [4295627.229000] usb 1-1: reset full speed USB device using uhci_hcd and address 6
Jul 12 20:53:00 milestone kernel: [4295627.352000] usb 1-1: [ueagle-atm] pre-firmware device, uploading firmware
Jul 12 20:53:00 milestone kernel: [4295627.352000] usb 1-1: [ueagle-atm] loading firmware ueagle-atm/eagleII.fw
Jul 12 20:53:01 milestone kernel: [4295628.072000] usb 1-1: [ueagle-atm] firmware uploaded
Jul 12 20:53:01 milestone kernel: [4295628.298000] usb 1-1: USB disconnect, address 6
Jul 12 20:53:03 milestone kernel: [4295630.754000] usb 1-1: new full speed USB device using uhci_hcd and address 7
Jul 12 20:53:03 milestone kernel: [4295630.934000] usb 1-1: [ueagle-atm] ADSL device founded vid (0X1110) pid (0X9021) : Eagle II
Jul 12 20:53:04 milestone kernel: [4295631.036000] usb 1-1: reset full speed USB device using uhci_hcd and address 7
Jul 12 20:53:04 milestone kernel: [4295631.219000] usb 1-1: [ueagle-atm] using iso mode
Jul 12 20:53:04 milestone kernel: [4295631.219000] usb 1-1: [ueagle-atm] created proc entry at: /proc/driver/ueagle-atm/001-007
Jul 12 20:53:04 milestone kernel: [4295631.219000] usb 1-1: [ueagle-atm] (re)booting started
Jul 12 20:53:15 milestone kernel: [4295642.832000] usb 1-1: [ueagle-atm] modem operational
Jul 12 20:53:15 milestone kernel: [4295642.842000] usb 1-1: [ueagle-atm] ATU-R firmware version : 40e4be96
Jul 12 20:53:16 milestone pppd[5476]: Using interface ppp0
Jul 12 20:53:16 milestone pppd[5476]: Connect: ppp0 <--> 8.48
Jul 12 20:53:46 milestone pppd[5476]: LCP: timeout sending Config-Requests
Jul 12 20:53:46 milestone pppd[5476]: Connection terminated.
Jul 12 20:53:46 milestone pppd[5476]: Modem hangup
Jul 12 20:54:17 milestone pppd[5476]: Using interface ppp0
Jul 12 20:54:17 milestone pppd[5476]: Connect: ppp0 <--> 8.48
Jul 12 20:54:47 milestone pppd[5476]: LCP: timeout sending Config-Requests
Jul 12 20:54:47 milestone pppd[5476]: Connection terminated.
Jul 12 20:54:47 milestone pppd[5476]: Modem hangup
prvni cast bych rekl v pohode. Akorat pak se mrska nechce pripojit.

Obsah chap-secrets:
Kód: [Vybrat]
# Secrets for authentication using CHAP
# client server secret IP addresses
"jmeno.prijmeni.iex"  *  "heslo"
Obsah pap-secrets:
Kód: [Vybrat]
#
# /etc/ppp/pap-secrets
#
# This is a pap-secrets file to be used with the AUTO_PPP function of
# mgetty. mgetty-0.99 is preconfigured to startup pppd with the login option
# which will cause pppd to consult /etc/passwd (and /etc/shadow in turn)
# after a user has passed this file. Don't be disturbed therefore by the fact
# that this file defines logins with any password for users. /etc/passwd
# (again, /etc/shadow, too) will catch passwd mismatches.
#
# This file should block ALL users that should not be able to do AUTO_PPP.
# AUTO_PPP bypasses the usual login program so it's necessary to list all
# system userids with regular passwords here.
#
# ATTENTION: The definitions here can allow users to login without a
# password if you don't use the login option of pppd! The mgetty Debian
# package already provides this option; make sure you don't change that.

# INBOUND connections

# Every regular user can use PPP and has to use passwords from /etc/passwd
"jmeno.prijmeni.iex"  "*"  "heslo" "*"
* hostname "" *

# UserIDs that cannot use PPP at all. Check your /etc/passwd and add any
# other accounts that should not be able to use pppd!
guest hostname "*" -
master hostname "*" -
root hostname "*" -
support hostname "*" -
stats hostname "*" -

# OUTBOUND connections

# Here you should add your userid password to connect to your providers via
# PAP. The * means that the password is to be used for ANY host you connect
# to. Thus you do not have to worry about the foreign machine name. Just
# replace password with your password.
# If you have different providers with different passwords then you better
# remove the following line.

# * password
V tomhle souboru jsem ten radek uz zkousel davat vsude mozne a furt nic.

Obsah ueagle-atm:
Kód: [Vybrat]
user "jmeno.prijmeni.iex"
plugin pppoatm.so 8.48
noipdefault
usepeerdns
defaultroute
persist
noauth
Jediny na co jsem prisel je ze se mi zda jako kdyby ten modem byl nejak spatne prihlasenej.
Kdyz dam pppstat, tak to hodi hlasku nonexistent interface 'ppp0' spicified

Pocitam ze ta chyba bude nejaka volovina, ale uz fakt nevim. Kazda rada je mi ted dobra.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.