Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview  (Přečteno 3658 krát)

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview
« kdy: 20 Listopadu 2007, 12:50:49 »
Zdravim potreboval bych vysvetlit par pojmu tykajicich se grafiky resp. dvou monitoru.

DualHead

V souvislosti s nvidia-settings

Twinview
Separate X server

Dekuji
« Poslední změna: 20 Listopadu 2007, 13:32:32 od Anna Taliánová »

anicka

  • Host
Re: Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2007, 13:33:32 »
Doplnila jsem název tématu (původně "Vysvetleni pojmu"). Děkuji za pochopení. :-)

nettezzaumana

  • Host

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re: Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2007, 14:18:31 »
www.google.cz // takto naivni dotaz bych asi nejdrive polozil googlu nez na jakemkoliv foru ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/Multi_monitor
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Dual_Monitors
http://gentoo-wiki.com/Twinview_Example
http://wiki.freespire.org/index.php/How_to_enable_nVidia_TwinView


Otazku jsem pouzil naivne schvalne:-) Zajimalo me spis chovani v jednotlivych nastavenich napr. jaky rozdil mezi dualhead a twinview a separate x. dekuji za odkazy proctu a uvidim.

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re: Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview
« Odpověď #4 kdy: 20 Listopadu 2007, 14:29:33 »
DualHead - Použití 2 či více monitorů
TwinView - Připojení 2 či více monitorů na jednu grafiku (1GPU)
Separate X server - Oddělené Xka. Tj, dvě grafiky můžou spustit dva Xservery
Xinerama - Spojení monitorů do jednoho desktopu

Takze:

Dual head -- Twinview      <---------------
              --  Separate X Server               |
              --  Xinerama      ----------------       

Mohl byste mi popsat detailneji Twinview a Xinerama, jak se chovaji?

Chtel dva monitory ruznych rozlisenii jeden na stole na praci druhy na zdi na TV pres jednu grafiku.

nettezzaumana

  • Host
Re: Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview
« Odpověď #5 kdy: 20 Listopadu 2007, 23:20:01 »
Xinerama = kdybys měl dva monitory 1024x768 budeš mít "jakobi" jeden monitor o rozlišení 2048x768 (podle umístění) - vzniká problém že pokud maximalizuješ okno, roztáhne se přes obě obrazovky, jakékoliv messageboxy či formuláře které se objeví centrované jsou přesně uprostřed = v mezeře mezi monitory (uvidíš vše), může se stát že tlačítko yes bude na levém monitoru a tl. no na pravém :). Taky asi vznikne chyba se kterou se peru ted ze přehrávání videa nepěkně roztáhne video.
Twinview = po přihlášení bys měl vidět dvě pracovní plochy. Maximalizace třeba ve firefoxu proběhne pouze na jednom monitoru. Když jsem se pokoušel nastavit TwinView, nešlo mi přetáhnout okno z jednoho monitoru a otevřít firefox na každém monitoru, vizhttp://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=13176.0

Dneska tedy se ještě pokusim správně nahodit TwinView protože jsem zjistil že sem to neměl uplně dobře nastavené. Ale nedávam tomu moc velkou šanci na úspěch.
to neni pravda! pokud je Xinerama spravne nastavena, chova se naprosto korektne! Nikdy neda nic na prostredek a navic si lze nastavit, kterej monitor je primarni a dalsi.

4 DuckD >> ????

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2007, 09:06:16 »
Xinerama = kdybys měl dva monitory 1024x768 budeš mít "jakobi" jeden monitor o rozlišení 2048x768 (podle umístění) - vzniká problém že pokud maximalizuješ okno, roztáhne se přes obě obrazovky, jakékoliv messageboxy či formuláře které se objeví centrované jsou přesně uprostřed = v mezeře mezi monitory (uvidíš vše), může se stát že tlačítko yes bude na levém monitoru a tl. no na pravém :). Taky asi vznikne chyba se kterou se peru ted ze přehrávání videa nepěkně roztáhne video.
to neni pravda! pokud je Xinerama spravne nastavena, chova se naprosto korektne! Nikdy neda nic na prostredek a navic si lze nastavit, kterej monitor je primarni a dalsi.

4 DuckD >> ????

hm, tak to by ma teda zaujimalo co sa tam da kde spravne nastavovat, pretoze mne to z casti funguje podobne ako u DuckD . konkretne, maximalizacia mi funguje v pohode, len na jeden monitor vzdy. aj nastavenie ktory je primarny je myslim v pohode. ale pokial ide o rozne messageboxy, a pod, tak tam mi tiez vela veci centruje medzi oba monitory. co s tym?
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview
« Odpověď #7 kdy: 21 Listopadu 2007, 11:03:06 »
ok, mas to tam
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

nettezzaumana

  • Host
Re: Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview
« Odpověď #8 kdy: 21 Listopadu 2007, 11:25:36 »
??? pouzivam v praci openSuSE a pouzivam dva monitory naprosto bezne a Xineramu mam bo vic nastavenou pres sax2 (yasti modul pro xorg).
Monitory mam 1. a 2. a jako primarni mam prvni, tzn. ze lista v KDE je korektne jenom na jednom a vsechny aplikace, ktere se mi spusti vyskakuji pouze na primarnim apod.. fullscreen mi samozrejme funguje naprosto v poradku i vc. toho, ze muzu pretahnout fullscreen okno z jednoho monitoru na druhe! a v sax2 jsem to pouze "naklikal" bez jakyhokoliv manualniho zasahu do xorg.conf! prave ted jsem mimo kancelar, ale pastnu vam to samozrejme.

ps. mam v pocitaci nvidia 7300 LE a jak rikam, v SuSE si instalaci a nastaveni ovladace pouze "odklikam"..
pps. moji ostatni kolegove jsou na tom stejne, nikdo nema problem, muj byvaly kolega erik mel dokonce monitory 4 na dvou kartach naklikany pres Xineramu naprosto bez problemu!

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re: Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview
« Odpověď #9 kdy: 21 Listopadu 2007, 15:46:36 »
??? pouzivam v praci openSuSE a pouzivam dva monitory naprosto bezne a Xineramu mam bo vic nastavenou pres sax2 (yasti modul pro xorg).
Monitory mam 1. a 2. a jako primarni mam prvni, tzn. ze lista v KDE je korektne jenom na jednom a vsechny aplikace, ktere se mi spusti vyskakuji pouze na primarnim apod.. fullscreen mi samozrejme funguje naprosto v poradku i vc. toho, ze muzu pretahnout fullscreen okno z jednoho monitoru na druhe! a v sax2 jsem to pouze "naklikal" bez jakyhokoliv manualniho zasahu do xorg.conf! prave ted jsem mimo kancelar, ale pastnu vam to samozrejme.

ps. mam v pocitaci nvidia 7300 LE a jak rikam, v SuSE si instalaci a nastaveni ovladace pouze "odklikam"..
pps. moji ostatni kolegove jsou na tom stejne, nikdo nema problem, muj byvaly kolega erik mel dokonce monitory 4 na dvou kartach naklikany pres Xineramu naprosto bez problemu!
Myslel jsem ze xinerama dela to ze oba monitory bere jako jeden a tudiz pri maximalizaci se okno maximalizuje pres obe obrazovky. A vypesete ze ullscreen mi samozrejme funguje naprosto v poradku i vc. toho, ze muzu pretahnout fullscreen okno z jednoho monitoru na druhe.

nettezzaumana

  • Host
Re: Vysvetleni pojmu DualHead a Twinview
« Odpověď #10 kdy: 21 Listopadu 2007, 17:45:02 »
zis marja! ale neni to nejaky hloupy kus sw. Samozrejme, ze na dvou monitorech 1280x1024 ti udela plochu jako 2560x1024 ale jinak jednotlive monitory rozlisuje a dokaze s nima pracovat..

dyk se koukni na wiki

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.