Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: kubuntu-6.06-desktop nelze naistalovat na disk [vyřešeno]  (Přečteno 3900 krát)

miras

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Zdravim
Stahl jsem si new kubuntu-6.06-desktop s kde vypalil iso a pokousel jsem se o instalaci.
Vse probehne jak ma, ale kdyz se dostanu po nabootovani v instalaci k automatickemu rozdeleni disku, tak to zamrzne.
Disk mam rozdelenej nasledovne:
2G win98, 9G XP a 8G jsem rezervoval pro linux format et2.
Skousel jsem ruzne formaty fat32, et3, ale dopadne to stejne.
O manualni rozdeleni jsem se pokousel taky, ale pri rozdeleni to zatuhne taky. Jinak na tom samem oddilu bezproblemove bezelo SuSE10.1 i Mandriva 2006, ale zvedavost me nedala vyzkouset Linux pro lidi? Neni chyba v instalatoru? nebo jak mam spravne postupovat?

Jinak jsem prekvapen bezproblemovou detekci hardwaru a peknym prostredim v KDE.
Diky za reakce.

kizman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
kubuntu-6.06-desktop nelze naistalovat na disk [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 02 Června 2006, 00:46:44 »
skus si dat skontrolovat to cd, bud pri starte, je tam taka moznost check cd, musi byt vsetko OK, ked budes mat mismatch, tak ho mozes zahodit a napalit si druhe :-( este ze nestoja tak vela.
da sa to aj vo win programom md5summer, ten ti to tiez skontroluje,
ja som mal tiez pod. problem, akurat ze mi instalacia zasekavala na 51 percentach....bolo chybne cd.
s hdd by nemal byt problem, ak ti tam predtym isli ine distra.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
kubuntu-6.06-desktop nelze naistalovat na disk [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 02 Června 2006, 09:51:59 »
Problem s nastrojem pro deleni disku v grafickem instalatoru hlasi vice uzivatelu.
Pokud to neni problem, stahnete si verzi s textovym instalatorem.

http://se.releases.ubuntu.com/6.06/ubuntu-6.06-alternate-i386.iso
http://se.releases.ubuntu.com/6.06/ubuntu-6.06-alternate-amd64.iso

poolee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
kubuntu-6.06-desktop nelze naistalovat na disk [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 02 Června 2006, 19:02:06 »
Jak jiz bylo receno pouzijte textovou instalaci, nebo oddily nachystane pro ubuntu uplne odstrante a nechte instalator aby sam vyuzil volne misto. Pak to jede.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
kubuntu-6.06-desktop nelze naistalovat na disk [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2006, 09:31:01 »
jojo ten nastroj na deleni disku je opravdu trochu zabagovanej paklize musite slozite delit disky rozhodne alternate

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
kubuntu-6.06-desktop nelze naistalovat na disk [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2006, 09:49:39 »
No panove, nezbyva vam, nez:
Kód: [Vybrat]
fdisk /dev/hdaPripadne:
Kód: [Vybrat]
cfdisk /dev/hda(ten je vylozene user-friendly)

A pak uz jen naformatovat:
Kód: [Vybrat]
mkfs.xxx /dev/hdaxmkfs.cramfs    mkfs.ext3      mkfs.minix     mkfs.reiser4   mkfs.vfat
mkfs.ext2      mkfs.jfs       mkfs.msdos     mkfs.reiserfs  mkfs.xfs
A udelat to rucne...To, co jsem zaslechl o tom FAT - ne, FAT ani nahodou! Neni pro Linux skoro vubec pouzitelny. J

PS: rozdil hda/sda a cislovani partition doufam znate, pokud ne, hledat, bylo to tu receno x-krat...
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

miras

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
kubuntu-6.06-desktop nelze naistalovat na disk [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 06 Června 2006, 19:07:57 »
Diky vsem za pomoc.
Nakonec jsem to naistaloval pomoci verze s textovym istalatorem.
Mam prostredi s Kde a musim konstatovat, ze je to nesviznejsi distro linuxu, ktere jsem skousel.
Nechci se nijak dotknou suse, mandrivy, ale kubuntu je vic jak parada. I na PIII 400Mz to jede jak vitr, co dodat ... spokojenost.

EDUMach

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 90
kubuntu-6.06-desktop nelze naistalovat na disk [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 10 Června 2006, 00:19:22 »
I já měl stejný problém. Verze Ubuntu-6.06-desktop řádně stažená, překontrolovaná, jak md5sum > iso, tak check cd. Instalátor mi při rozdělování disku opakovaně zamrzal. Pomohlo až stažení verze Ubuntu-6.06-alternate s textovým instalátorem. 100% funkční.

shadowman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
    • Forum o lidech
kubuntu-6.06-desktop nelze naistalovat na disk [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 18 Června 2006, 01:23:39 »
Citace: miras
Diky vsem za pomoc.
Nakonec jsem to naistaloval pomoci verze s textovym istalatorem.
Mam prostredi s Kde a musim konstatovat, ze je to nesviznejsi distro linuxu, ktere jsem skousel.
Nechci se nijak dotknou suse, mandrivy, ale kubuntu je vic jak parada. I na PIII 400Mz to jede jak vitr, co dodat ... spokojenost.
Nuz, ja som tiez kedysi tak vychvaloval KDE, kym mi nepovedali ze GNOME je omnoho krajsi a lepsi...a najlepsie na tom je to, ze MALI PRAVDU!!! (vdaka BOTANICUS) tak radim aj ja, DOinstaluj si AJ GNOME, teda budes moct si pred loginom zmenit desktop aky chces...

A inak, ja mam P4 2,8 GHz (taktovany z 2.66), 768MB RAM, a ubuntu breezy mi bootovalo cca minutu, teraz mam podzubkany dapper (iba server a nemozno doinstalovat desktop) a bootuje mi az na druhy pokus a asi 3 minuty...
MY-SIG
Fórum o ľuďoch pre ľudí
Nothing is so unreal to be so unbelievable...just open your mind and feel it at all!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.