Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: externí HDD na USB (NTFS) - smažu soubor ale nic se nestane [vyřešeno]  (Přečteno 3203 krát)

akira

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Prosím o radu, mám externí HDD na USB (systém souborů NTFS), na disk v Ubuntu mohu zapisovat i číst z něj, ale když něco smažu tak se mi neuvolní žádné místo a v koši nic není. Děkuji.
« Poslední změna: 18 Ledna 2008, 14:07:40 od Anna Taliánová »

gargy2002

  • Host
Re: externí hdd ntfs
« Odpověď #1 kdy: 24 Listopadu 2007, 13:16:50 »
Prosím o radu , mám externí hdd na usb (systém souborů ntfs), na disk v Ubuntu mohu zapisovat i číst z něj , ale když něco smažu tak se mi neuvolní žádné místo a v koši nic není. Děkuji.
Pouzivam gnome commander na podobne operace a kdyz to smazu, tak taky nic, staci ale odejit z daneho adresare a uz se velikost disku zmeni na skutecnou. Mozna se to smazne az pri odmountovani. Jeden flash mi nechce mazat smazane data hned, ale pri odmountovani mi nabidne moznost smazat, ci ponechat. Mam dojem, ze kazdej oddil NTFS na ktere se pristupuje z linuxu ma vlastni trash, takze kos, data by mela byt tam. Na usbhdd se smazane data nikdy do kose v systemu neukladaji a to ani pod windows, teda sem to zatim nezaznamenal..

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re: externí hdd ntfs
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2007, 10:35:57 »
...přesně tak. Jen doplním, že GNOME Commander nemaže do koše, ale rovnou odstraňuje, a proto stačí jen "odejít jinam".
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

akira

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: externí hdd ntfs
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2007, 11:48:34 »
Takže nakonec jsem USB HDD připojil k jinému PC s Windows a tam byl vidět trash, který vytvořil Gnome.
Pak jsem přišel na to, že stačí zapnout v GNOME Commander : Zobrazit>Zobrazovat skryté soubory a pak je ten trash vidět i v Ubuntu.
« Poslední změna: 18 Ledna 2008, 14:06:01 od Anna Taliánová »

nettezzaumana

  • Host
Re: externí hdd ntfs
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2007, 12:06:18 »
asi tak -- obecne vzato je USB disk s ntfs dle meho soudu hloupost.. kdyz uz, tak standart pro flash disky a USB disky je fat32

nettezzaumana

  • Host
Re: externí hdd ntfs
« Odpověď #5 kdy: 25 Listopadu 2007, 12:07:42 »
ls -la // ti ukaze i skryte soubory, pripadne zaskrtni ve svem spravci souboru i volbu "zobrazovat i skryte soubory"

akira

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: externí hdd ntfs
« Odpověď #6 kdy: 25 Listopadu 2007, 12:13:37 »
Dík já mezitím na to taky přišel, ale zrovna jsem psal odpověď.
« Poslední změna: 18 Ledna 2008, 14:08:22 od Anna Taliánová »

mvikym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: externí hdd ntfs
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2007, 19:59:50 »
mam trochu jiny problem.

mam klasický SATA disk a připojuji ho přes řadič v pci slotu bo na desce je plno. připojuji ho normalně za běhu PC a Widows se normalně připoji a používám ho. ale v Ubuntu jej pouze vidím a připojit nejde. ví někdo co s tím? dík
« Poslední změna: 18 Ledna 2008, 14:09:11 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.