Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s fórem  (Přečteno 2034 krát)

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Problém s fórem
« kdy: 25 Listopadu 2007, 15:06:14 »
Zdravím, pánové a dámy. Byl jsem nucen nainstalovat znova Linux, problém je v tom, že když naťukám forum.ubuntu.cz, stránka se mi nenačte. Teď písám z notebooku, v blbé IE6 najíždí v pohodě, ale ani v FFku, ani v Opeře na mém Ubuntu GG prostě nenajede. Neví někdo prosím, co s tím? Děkuji.

PS: Nenajede znamená, že zobrazí "stránku nelze zobrazit" atp
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Problém s fórem
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2007, 15:13:35 »
Jiné stránky fungují? Já bych to viděl spíš na špatně nastavenou síť po instalaci.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Problém s fórem
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2007, 15:37:52 »
Vše ostatní funguje naprosto korektně, jsem připojen přes LAN kabel, nikdy s tím žádné problémy nebyly...
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Problém s fórem
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2007, 15:46:47 »
LAN kabel vede od modemu, jinak mám O2 ADSL...  Nemám ale klasický ADSL modem, mám wifi modem. Říkám, při každé instalaci jakéhokoliv Linuxu to jelo v pohodě, modem má totiž svou vlastní paměť, stačí jednou nastavit a konec, od té doby se v něm nikdo nerýpal (ani na windows nejsou potřeba ovladače)
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Problém s fórem
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2007, 17:31:26 »
http://wiki.ubuntu.cz/Problem_s_forum.ubuntu.cz

boon: jinak vítej do klubu, jsme natom stejně.. Asi to bude tim modemem. Na tom odkazu je i odkaz na vlákno kde jsem to tu řešil s ostatními.. Osobně sem si nastavil hosts a pro případy, kdy potřebuju z livecd na wiki jsem založil tu wiki kde mam popsáno jak se z livecd na forum dostanu, protože hrozně zapomínám. S O2 sem to neřešil, nemam nato dost trpělivosti. :-X
« Poslední změna: 25 Listopadu 2007, 17:34:27 od Czario »

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Problém s fórem
« Odpověď #5 kdy: 25 Listopadu 2007, 20:21:05 »
Aaa, sakra fix... No uvidím, zkusím to řešení č. 2 na té wikině, snad to pomůže... Ale to je nějaká novinka, ne? Před cca půl rokem mi to normálně šlo :/
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Problém s fórem
« Odpověď #6 kdy: 25 Listopadu 2007, 21:39:59 »
boon: to že to funguje, to mam odzkoušené.. Dělá to protože počítač dostává chybnou IP adresu než forum opravdu má. Začalo viz odkaz nato foru. Přečti si ho.. Zkus když tak něco zjistit od O2, třeba na něco přijdeš.. A pokecej s adminem tohohle fora na vyřešení toho problemu. Mě ostatní weby choděj a vystačím si s těmy dočasnými řešeními, ikdyž je blbé že to nejde dalším lidem. Možná by se hodilo nějaké upozornění na stránkách nebo tak.. Ale já do O2 nevolal a nezjišťoval co je za problem, tak nemůžu říct jestli to je chyba providera nebo adminů forum.ubuntu.cz. (úvodní page ubuntu na jiném stroji/ip funguje normálně. Popravdě si myslím, že to je problém víc ubuntu než surfařů, který se na stránky nedostanou a kteří jsou cílovou skupinou. Takže podle mě by měli nějaké schůdné řešení najít admini ubuntu.cz které o problému určitě vědí, ale asi jim nedochází celkový dopad.Já už se na vyřešení problému angažoval dost, nemam nervy na vykecávání se s o2, kde mě řeknou, že je chyba na straně webu a ať se naně obrátim a pak se dohadovat s adminama, když si dokážu poradit jinak. Jenom mi přijd eblbý, že se nato forum pár set lidí z CZ nedostane. Nejenom z O2 providera.).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.