Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ...a iné problemy, dotazi  (Přečteno 7956 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: s Ubuntu spet na Fat32(winXp)
« Odpověď #25 kdy: 03 Prosince 2007, 17:02:59 »
Ja tiez na Ubuntu-Studio nemam ani 1 ikonu na ploche - vsetko je na paneloch - aj sledovanie procesoru atd...Ako sa sem dava fotka desktopu? poslem ti foto :)
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: s Ubuntu spet na Fat32(winXp)
« Odpověď #26 kdy: 03 Prosince 2007, 17:06:07 »
a ake su vtom rozdieli Sam a Zenwalk.Co a sa tika grafickeho prostredia?Vzhladu?Su tam nejake pribalene aj hry?A vobec na niektorich distrách nemozem si nastavit Net lebo mame Micrwolnku potrebujem nastavenie siete Ip,Dns,brana...dufam ze to Sam a ZenWalk má a dá sa lahko nastaviť

samozrejme vsetko tam ide krasne nastavit...a ked si nebudes moct vybrat medzi Zen a SAm tak si hod korunou... Pokial vsak nemas ziadne skusenosti s linuxom a nevies trosku anglicky (wiki) tak by som ti skor doporucil toho SAMa - je cesky aj slovensky a ma svoje forum u nas
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: s Ubuntu spet na Fat32(winXp)
« Odpověď #27 kdy: 03 Prosince 2007, 17:23:16 »
Tady ti dávám odkazy přímo na distribuci sama, můžeš mrknou i na screenshoty:
http://www.sam-linux.org/
Je tam odkaz i na seznam hned po instalaci naistalovaného software. (i hry)

a tady viz hase výše, odkaz na screenshoty na Zenwalk
http://www.zenwalk.org/modules/tinycontent/index.php?id=9

S tím nastavení mi to pro začátečníka (přecházejícího s win) na SAM i Zenwalk (je to dost podobné) připadá jednodušší než v ubuntu.


Asi bych to, ale viděl taky na tu korunu.  ;D
« Poslední změna: 03 Prosince 2007, 17:27:32 od luisah »

ELO2004

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: s Ubuntu spet na Fat32(winXp)
« Odpověď #28 kdy: 03 Prosince 2007, 17:31:37 »
ZenWalk je nejaký moc svetli.Ja som za tích čo rozširuju Blackle.com.že čierna farba na CRT monitoroch šetrí elektrinu(aj oči).Aj teraz mam svoj Deskop Lištu všetko Tmave :D cool

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: s Ubuntu spet na Fat32(winXp)
« Odpověď #29 kdy: 03 Prosince 2007, 17:33:23 »
Tak si nastav černé pozadí, nějakým černým motivem a černým písmem a pak ušetříš hromadu elektřiny. :)

ELO2004

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: s Ubuntu spet na Fat32(winXp)...a iné problemy
« Odpověď #30 kdy: 03 Prosince 2007, 19:53:27 »
mate nejdo skusenosti s Puppy?Podla videa to vyzera ze lol :)
http://www.youtube.com/watch?v=zT6e1p3RA1w
že vraj použiva nejaky odlahčený "window manager"
« Poslední změna: 03 Prosince 2007, 19:57:41 od ELO2004 »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: ...a iné problemy, dotazi
« Odpověď #31 kdy: 04 Prosince 2007, 11:10:04 »
Jo mám zkušenosti, řekl bych že je výborná distribuce, ale to je tak na počítače se 128ram a kolem 300Mhz. Samozřejmě můžeš vyzkoušet - poletí ti to jako blesk, zvlášť když ti to těch cca 64MB RAM co to potřebuje nacucne ramka a pojede ti systém z ramky - takže pofrčí to i na live cd. Jedinej problém, na který jsem narazil bylo jak naistalovat systém, je to na live cd trochu zašitý, ale potom průvodce se dá prolítnout celkem v poho, ale vždy jsem skončil s nastavením MBR - tedy zavadečem, nikdy se mi to nepodařilo (zkoušel jsem ale ve Virtualboxu, tak možná tím)
S tím odlehčeným window managerem, jo to je fakt - ted nevím jaký používá, ale stejně tak i ten Zen a Sam mají taky odlehčený window manager XFCE, který však není až tak odlehčený jako to puppy.
Každopádně ti doporučuju na to mrknout, aspoň uvidíš i na jakých počítačích se dá provozovat přívětivý systém skloubený s pohodlnou a rychlou prací.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.