Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME  (Přečteno 1985 krát)

xalivarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« kdy: 05 Prosince 2007, 13:28:25 »
JSEM NAPROSTY NOVACEK.
 PO INSTALACI UBUNTU 7.10 A DALSIM OSAHAVANI UBUNTU JSEM CHTEL ROZBEHAT EFEKTY VZHLEDU, PROCEZ SE MI OBJEVILA HLASKA „The composite extension is not available.“ NA INTERNETU JSEM NASEL TENTO NAVOD.
http://www.linuxexpres.cz/hardware/mandriva-vs-ubuntu-vs-notebook-msi/ubuntu-linux-7-10
KDYZ JSEM VLEZL DO SOUBORU xorg.conf SEKCI Extensions JSEM NA KONCI VUBEC NENALEZL A TAK JSEM JI TAM NAKOPIROVAL A VSE ULOZIL. DALE JSEM POKRACOVAL V INSTALACI X-SERVERU A RESTARTOVAL GRAF. PROSTREDI A VSAK PRI NOVEM NACTENI U PRIHLASENI JSEM ZADAL NICK A HESLO, OBRAZOVKA ZCERNALA A OPET JSEM MEL ZADAT NICK A HESLO A TAKTO SE TO OPAKOVALO STALE. NOUZOVY GRAFICKY REZIM VSAK FUNGOVAL. NEVITE NEKDO JAK NASTAVIT EFEKT VZHLEDU, NEBO KDE JE PROBLEM?

qUAKER

  • Host
Re: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2007, 13:50:06 »
compiz na teto grafice asi nerozjedes..

nainstaluj compizconfig-settings-manager a zkus zadat v terminalu: compiz --replace a dej vypis.

xalivarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2007, 18:59:37 »
tohle mi to vypsalo:

Checking for Xgl: not present.
No whitelisted driver found
aborting and using fallback: /usr/bin/metacity

qUAKER

  • Host
Re: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosince 2007, 19:11:21 »
víš co zkus?
1) zadej glxinfo | grep direct . pokud zahlásí direct rendering no tak se o to nepokoušej, pokud yes tak postupuj dál.
2) pokud bude yes tak spusť glxgears a pokud bude FPS víc než 800,tak by nějaké ty efekty jít mohly..
3) podívej se do souboru /etc/X11/xorg.conf a najdi sekci Device. zjisti jaký je driver.jestli se jmenuje unichrome,via nebo tak..
4) pak si otevři s právy roota soubor /usr/bin/compiz. najdi sekci whitelist. do ní přidej název toho driveru. soubor ulož.
5) restartuj xka ctrl+alt+backspace.
6) spusť compiz pomocí compiz --replace. pak spusť config manager pomocí příkazu ccsm a povypínej efekty pokud se to bude škubat.
« Poslední změna: 05 Prosince 2007, 19:13:30 od qUAKER »

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosince 2007, 19:12:56 »
včera jsem řešil problém se stejnou hláškou u kámoše....máte nainstalován xserver-xgl ? protože on neměl a tuhle hlášku mu to hlásilo
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

qUAKER

  • Host
Re: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« Odpověď #5 kdy: 05 Prosince 2007, 19:14:25 »
pokud použije můj postup xgl nebude potřeba. Vždycky je lepší xgl nepoužít ;)

qUAKER

  • Host
Re: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« Odpověď #6 kdy: 05 Prosince 2007, 19:23:41 »
tak driver se jmenuje via tak nemusíš lézt do /etc/X11/xorg.conf. stačí do toho whitelistu připsat via.

xalivarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« Odpověď #7 kdy: 05 Prosince 2007, 19:54:46 »
pokud jsem pripsal via, tak jsem ve stavu, ve kterem jsem byl pred tim. tedy nemohu se prihlasit stale mne to hazi na prihlaseni. jediny rozdil je v tom, ze diky tomuhle prehrabovani v souborech a nastavenickach jsem se naucil to opravit aniz bych musel preinstalovavat system

xalivarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« Odpověď #8 kdy: 05 Prosince 2007, 19:55:42 »
projistotu jsem nainstaloval i ten xserver-xgl coz asi nevedlo k zadnemu efektu

qUAKER

  • Host
Re: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« Odpověď #9 kdy: 05 Prosince 2007, 20:02:18 »
pokud nepomohla ani instalace xgl,tak compiz asi nerozjedes..

xalivarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Nefunkcni efekty vzhledu - VIA UNICHROME
« Odpověď #10 kdy: 05 Prosince 2007, 20:04:11 »
skoda  :'(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.