Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zmena z nVidia na ATI  (Přečteno 4517 krát)

existpierre

  • Host
Zmena z nVidia na ATI
« kdy: 05 Prosince 2007, 23:26:52 »
mam Gutsyho...Zmenil som graficku kartu z FX5200 na radeon 9600. Pred tym som odinstaloval neslobodny ovladac (len som zabudol zalohovat xorg :-/ ) ...no a po nabootovani mi padnu Xka a nemozem ani za boha nastavit v nudzovom rezime dany ovladac. Povodne tam mam nejake ATI mach8,mach32...Nastavim kartu Radeon(fglrx) a ovladac bud na Radeon(fglrx) alebo cisto fglrx, no bezuspesne, vobec to tam nechce zadat a stale tam hodi to povodne machblablabla. Takisto som nainstaloval ATI neslobodny ovladac, no po restarte tam odfajknuty je, ale "nepouziva sa" Nevedeli by ste mi poradit, co mam spravit, ako to spojazdnit? Viem to dat do povodneho stavu, cize spat nvidiu + obnova systemu,...ale ja tu 5200 nechcem, lebo je slaba.



existpierre

  • Host
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2007, 00:28:42 »
NO nejak sa mi to podarilo rozbehat cez sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg, no cital som, ze funguje uz 3D prostredie na ATI, no zapol som si efekty a nejde. Vyskusal som nejaku hru, no obraz tmavy a potom hra padne.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2007, 11:13:34 »
Pokud používáš ovladače fglrx ze Správce nesvobodných ovladačů, tak ti 3D prostředí ještě nepojede - jsou tam ještě ovladače 8.37 (fglrxinfo)
Ovldače od 8.42 již podporují AIGLX a tam už ti poběží 3D prostředí, ale je to ještě nedotažené.

existpierre

  • Host
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #3 kdy: 06 Prosince 2007, 11:43:23 »
budem musiet koli tej grafike asi preinstlaovat celeho gutsyho nanovo, pretoze mi nejde vela aplikacii a vypisuje mi to vela chyb. Vsetky apps, co vyuzivaju grafiku, takisto mi nejdu ani programy nainstalovat. No co, aspon budem mat dve zalohy, jednu pre ATI a jednu pre nvidia. Ale aj tak, nezda sa mi to take stabilne. V tomto sa mi viacej paci sposob windows, absolutne ziadny problem so zmenou HW, hadam sa cez to nejak prekusem  >:(  :-\

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #4 kdy: 06 Prosince 2007, 11:52:05 »
V tomto má win určitě výhodu, s tím jak to odstranit neporadím (žádné zkušenosti), ale přeinstalování systému netrvá zas tak dlouho. Tak hurá do toho :)

existpierre

  • Host
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2007, 19:05:15 »
no budem si musiet pockat na novu nvidia kartu,..uz nicky nevopcham do PC ATI ...total sux, stretol som sa snad s uplne vsetkymi chybovymi hlaskami, ktore mohli pri rozbehavani ATI drivera vzniknut :D ... dal som si spat nvidia ...

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #6 kdy: 06 Prosince 2007, 22:23:52 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=17049.0 - zaklady by mely byt imho stejny (sam jsem jeste nikdy grafarnu v linuxu nemenil)...

jinak ja sam mam ati9600 a jede naprosto bez problemu, z her jsem rozjel i demo et:quake wars (nicmene neni to uplne idealni(ale taky nemam posledni ovladace, pouzivam porad feistyho) a navic odmitam snizit rozliseni, ze sveho oblibeneho 1280*1024  :D )
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #7 kdy: 06 Prosince 2007, 23:08:03 »
V tomto sa mi viacej paci sposob windows, absolutne ziadny problem so zmenou HW
Jen ten licenční...  ;D

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #8 kdy: 07 Prosince 2007, 01:05:22 »

Proboha, nereste problemy s Linuxem preinstalovavanim systemu, co je tohle za widlackou metodiku. Kdyz Ti defaultni drivery z ubuntu nejdou, tak soupni do xorg.conf jako ovladac "vesa", odinstaluj defaultni ovladace, ktere jsou v ubuntu. Stahni http://ati.amd.com/support/driver.html drivery pro svou kartu, ktere jsou ve verzi z konce listopadu. Nainstaluj ./ati...... Instalace je pry automaticka, nemuzu vyzkouset, rid se pokyny, nejspis by to melo byt jednoduche.

Podle stranek ATI "The ATI Proprietary Linux driver currently provides hardware acceleration for 3D graphics and video playback. It also includes support for dual displays and TV Output."

Takze jit by to melo bez problemu... Jedinou zavislost o ktere se na strankach ATI mluvi jsou kernel-headers.

existpierre

  • Host
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #9 kdy: 07 Prosince 2007, 01:22:14 »

Proboha, nereste problemy s Linuxem preinstalovavanim systemu, co je tohle za widlackou metodiku. Kdyz Ti defaultni drivery z ubuntu nejdou, tak soupni do xorg.conf jako ovladac "vesa", odinstaluj defaultni ovladace, ktere jsou v ubuntu. Stahni http://ati.amd.com/support/driver.html drivery pro svou kartu, ktere jsou ve verzi z konce listopadu. Nainstaluj ./ati...... Instalace je pry automaticka, nemuzu vyzkouset, rid se pokyny, nejspis by to melo byt jednoduche.

Podle stranek ATI "The ATI Proprietary Linux driver currently provides hardware acceleration for 3D graphics and video playback. It also includes support for dual displays and TV Output."

Takze jit by to melo bez problemu... Jedinou zavislost o ktere se na strankach ATI mluvi jsou kernel-headers.

Ja viem, ale ja som skusal snad vsetko, aj som preinstaloval, aby som zistil, ako sa to bude spravat na cistej instalacii. Ja som uz raz taky, proste vyhladavam problemy na linuxe, aby som, ked sa s nimi v buducnosti stretnem, nemal problemy. K podivu sa to na cistej install. spravalo krasne, pokial som sa nerozhodol nainstalovat ATI ovladace...potom som sa stretol s mnoho problemami. Skusal som vela navodov, vsetko som si dokladne precital, ale vzdy ma zastavila nejaka ina hlaska...tak po 10 hodinach(inak som sa tomu venoval uz par dni pred tym) som si pomyslel, ze nastal cas to vzdat. tak som zmenil naspat kartu a obnovil system. Hadam ked uz budu tie drivery 100%ne, tak sa pripravim na dalsie pokusy   :D

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #10 kdy: 07 Prosince 2007, 01:32:18 »

Ty jsi instaloval tyhle posledni drivery ze stranek ATI a nejdou? To je tedy divny, by me nikdy nenapadlo ze ATI vypusti neco co nefunguje... Jestli jsi instaloval drivery z nejakeho Ubuntu repozitare, tak muzou byt stare a proto to poradne nejde.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #11 kdy: 07 Prosince 2007, 10:40:58 »
sandrick: pokud jsi si toto téma přečetl od začátku, tak by jsi věděl, že existpierre to zkoušel přesně tak jak jsi navrhoval, tedy vesa, ovladač ati a je to, ale nebylo to.
S těmi ovladači od ati jsou problémy a existpierre není rozhodně jediný. Ty co jsou default v ubuntu fglrx 8.37, ty celkem jsou v poho, ale s těmi 3D grafiku nerozjede a ty novější, to je zatím jak když si hodíš kostkou, někomu jdou bezproblémů a někdo je nerozeběhne ani na pátý pokus.

existpierre

  • Host
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #12 kdy: 07 Prosince 2007, 11:13:32 »

Ty jsi instaloval tyhle posledni drivery ze stranek ATI a nejdou? To je tedy divny, by me nikdy nenapadlo ze ATI vypusti neco co nefunguje... Jestli jsi instaloval drivery z nejakeho Ubuntu repozitare, tak muzou byt stare a proto to poradne nejde.

Ja som instaloval ten driver, ktory je tu na stranke v teme "ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!" podla tych navodov , tam je nieco spominane, ze tie ovladace officialne este nevysli. Ja som pozeral na stranke a tam bol 7.11 ovladac (divne, davnejsie bola na tom mieste tusim 8.38 a ten mi siel v poho).

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #13 kdy: 07 Prosince 2007, 11:18:53 »
existpierre myslím že ten 7.11 je jen nové označení a to jsou ovladače 8.43.3

Dancer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • .
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #14 kdy: 07 Prosince 2007, 13:11:35 »
existpierre myslím že ten 7.11 je jen nové označení a to jsou ovladače 8.43.3
Jo jo. ATi/AMD sjednotili číslování ovladačů pro Win i lin.
これはなんですか。 Ubuntu です。

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #15 kdy: 08 Prosince 2007, 06:23:11 »
 
Jo, klidne se muzu plest... Jako o ovladacich ati nic moc nevim ;)

Ale kdybych ja byl na pierrove miste, tak to aspon zkusim z tech ati stranek...

existpierre

  • Host
Re: Zmena z nVidia na ATI
« Odpověď #16 kdy: 08 Prosince 2007, 10:47:00 »
Ten navod sa mi celkom podobal na ten co bol aj na tejto stranke. Uz sa mi to velmi nechce skusat, lebo viem co, sa stalo ked som vymenil graficke karty, neslo mi vela veci.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.