Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém při tvorbě balíčku  (Přečteno 2277 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Problém při tvorbě balíčku
« kdy: 09 Prosince 2007, 00:39:21 »
Rozhodl jsem se, že trochu proniknu do tajů tvorby deb balíčků. Rozhodl jsem se vytvořit balíček programu Jabbim (http://dev.jabbim.cz/jabbim), protože ještě žádný deb balíček pro něj neexistuje.
Postupoval jsem podle tohoto návodu: http://www.us.debian.org/doc/manuals/maint-guide/index.en.html#contents
Nechal jsem automaticky vytvořit adresář /debian a ten jsem ručně upravil podle návodu. Problém nastal při vytváření balíčku, příkaz dpkg-buildpackage -rfakeroot, vypíše mi totiž hlášku:
Citace
make[1]: Entering directory `/home/eischmann/Stahuj/jabbim2/jabbim-0.3'
make[1]: *** No targets specified and no makefile found.  Stop.
make[1]: Leaving directory `/home/eischmann/Stahuj/jabbim2/jabbim-0.3'
make: *** [build-stamp] Error 2
zdrojáky Jabbimu totiž nemají žádný configure nebo makefile. Je to napsané v Pythonu, takže se to spouští shellovým skriptem jabbim.sh, který spouští soubor jabbim.py.
Problém je v tom, že všechny návody jsou dělané na zdrojáky, kde makefile je, pak člověk těžko zjišťuje, jak to udělat, když tam není.
Nevíte, co s tím?

Adresář mnou připravený k tvorbě balíčku mám tady: http://www.eischmann.cz/jabbim-0.31.tar.bz2

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Problém při tvorbě balíčku
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2007, 01:29:20 »
Díky za info, vypadá to, že tomu asi budu muset ručně dopsat makefile, což v mém případě bude docela problém  :)

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
Re: Problém při tvorbě balíčku
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2007, 11:06:57 »
Díky za info, vypadá to, že tomu asi budu muset ručně dopsat makefile, což v mém případě bude docela problém  :)

No to asi ano.. ale koukal jsem ze se da vyuzit nejaky installcheck... tak to asi nebude problem :)
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

b.art

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re: Problém při tvorbě balíčku
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2007, 12:11:52 »
Myslim, ze balicek checkinstall vytvari balicky zcela automaticky. Staci akorat po ./configure && make zadat checkinstall a pruvodce vas uz povede.
- uzivatel je deviant

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Problém při tvorbě balíčku
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2007, 12:57:21 »
Myslim, ze balicek checkinstall vytvari balicky zcela automaticky. Staci akorat po ./configure && make zadat checkinstall a pruvodce vas uz povede.

Já nepotřebuju automatickou tvorbu balíčku, to mám zmáknuté. Celé to vázne jen na tom, že se mi nevygeneruje deb balíček, protože tam chybí nějaká makefile. Checkinstall sice všechny kroky zautomatizuje, ale makefile stejně potřebuje.

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
Re: Problém při tvorbě balíčku
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2007, 20:53:44 »
Myslim, ze balicek checkinstall vytvari balicky zcela automaticky. Staci akorat po ./configure && make zadat checkinstall a pruvodce vas uz povede.

Já nepotřebuju automatickou tvorbu balíčku, to mám zmáknuté. Celé to vázne jen na tom, že se mi nevygeneruje deb balíček, protože tam chybí nějaká makefile. Checkinstall sice všechny kroky zautomatizuje, ale makefile stejně potřebuje.

a co ty prikazy dat do makefile?
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.