Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace ndiswrapper  (Přečteno 2639 krát)

Notaras

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Instalace ndiswrapper
« kdy: 16 Prosince 2007, 09:47:43 »
Zdartě všichni,

     nedávno jsem si nainstaloval Linux Gutsy s tim, že v dohledný době na něj přejdu úplně. Internet chytám přes wifi kartu Belkin, na kterou pochopitelně neni ovladač pro Linux. Problém je v tom, že jsem si stáhnul novej ndiswrapper na fleshku, kterou používám jako bridge, ale potom v Ubuntu mi ukazuje formát asi šesti souborů jako neznámý, tudíž ho nemůžu nainstalovat. A bez netu se dál nehnu, to je jasný. Třeba dělám jenom nějakou kravinu, jsem totální začátečník. Poradíte?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Instalace ndiswrapper
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2007, 09:50:57 »
Chtělo by to bližší informace - přesně chybovou hlášku a jaké soubory jste odkud stahoval.

Notaras

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Instalace ndiswrapper
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2007, 13:09:33 »
No, stáhnul jsem si poslední ndiswrapper 1,50 z ndiswrapper.sourceforge.net a v Ubuntu to sice rozbalí, ale asi u šesti souborů nerozezná formát, včetně toho install. Prostě nevim, jak to nainstalovat, něco jsem už našel na anglických stránkách, tak se na to pak podivám. Nejspíš na to bude nějakej příkaz, ale ten unknown format mě mate.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Instalace ndiswrapper
« Odpověď #3 kdy: 16 Prosince 2007, 13:17:50 »
No stáhl jste si nejspíše zdrojové kody. Rozbalíte a musíte skompilovat... popřípadět napsat co to dělá (a co jste zadal).
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: Instalace ndiswrapper
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2009, 22:01:52 »
pokud jsem chtel instalovat ndisgtk tak to chce jeste instalovat dalsi dve zavislosti takze samostatny ndisgtk fungovat nebude pouze ma zkusenost
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.