Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Špatné stažení Ubuntu  (Přečteno 5538 krát)

simp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Špatné stažení Ubuntu
« kdy: 21 Prosince 2007, 14:46:05 »
Chtěl jsem si stáhnout Kubuntu 7.10. Stahování se tvářilo, že proběhlo v pořádku až do konce, ale výsledný iso soubor má pouze 582 MB. Stahoval jsem to ve Windows XP přes Firefox z "Czech Republic Ubuntu-releases.sh.cvut.cz (Europe)" (http://ubuntu-releases.sh.cvut.cz/kubuntu/gutsy/)

Lze s tím něco udělat, abych si z toho mohl vypálit funkční liveCD? Není v možnostech mého připojení stahovat znovu téměř 600 MB  :'(

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Špatné stažení Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2007, 14:52:28 »
pokud nesedi checksum, tak je to smula :(
pokud nechcete stahovat, tak je moznost si nechat zaslat CD zdarma prez Shipit, ale bude si muset pockat (me dosla za necele 4 tydny)
« Poslední změna: 21 Prosince 2007, 15:10:22 od Marvn »
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

simp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Špatné stažení Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2007, 14:56:26 »
Co je "checksum" nevím, ale ten stahovaný soubor měl mít asi 697 MB. Psal to Firefox během stahování a LiveCD takovou velikost mívají. Bohužel po 582 MB bylo "Stahování dokončeno"  :'(
Čekat jsem právě nechtěl, ale asi mi teda nic jiného nezbyde...

Mavi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Špatné stažení Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 21 Prosince 2007, 14:58:09 »
možná že kdyby sis nechal stahovat ten image znova, a přes torrenty, do stejný složky kde je ten image, a ten image co máš na disku a není dotaženej by měl stejný jméno jako to co je na torrentech, tak by se to MOŽNÁ dotáhlo... nic jinýho mě nenapadá  :-\
Ubuntu 7.04, Windows XP, MOTHERBOARD: ASUS P5B Deluxe Wi-fi AP Edition, PROCESOR: Intel Core 2 Duo E6600, OPERAČNÍ PAMĚŤ: 2048MB RAM, GR.KARTA: NVIDIA GeForce 7600 GT, ZVUKOVKA: Soundmax HD Audio (integrovaná na MB)

simp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Špatné stažení Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 21 Prosince 2007, 15:03:43 »
Nerozumím slovu "torrent". Tomu ostatnímu ano, ale bez tohoto pojmu mi to téměř nedává smysl.
Nemohl bys mi prosím zkusit odpovědět ještě jednou? Nebo alespoň nějak "lehce popostrčit"?
Děkuju.

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Špatné stažení Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2007, 15:12:58 »
torrenty je jedna z možností jak stahovat všelijaký věci přes insternet. Musíš mít program, který zvládá stahování torrentů např. frostwire, limewire, deluge nebo jsou v ubuntu default "stahovače torrentů", poté musíš mít "ten" torrent - ten se stáhne někde na internetu má jen pár kilo (je to v podstatě jen odkaz) - např. ve frostwire si přes otevřít vyhledáš svůj stažený torrent a natáhneš ho a pak ti začne cucat data , který si necháš někam ukládat.
Tzn. stáhnout torrent na ubuntu cd, otevřít ho v nějakém programu a ten nedodělaný ubuntík hodit do složky kam programu ukážeš, že se má stahovat a pak záleží jestli to torrent a program pochopí, že máš už něco staženo nebo začne od začátku. Ale nemám tušení jestli tohle může takhle fungovat.
Kdyžtak zkus mrknout po internetu, je několik návodů jak stahovat torrenty, v linuxu je to pak v podstatě stejný.
Ale pokud nevíš jak se pracuje s torrentama, tak bude lepší skusit ještě jednou stáhnout normal a pomalu se učit co to jsou torrenty, občas se to hodí.

simp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Špatné stažení Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 21 Prosince 2007, 15:15:09 »
Děkuji za odpověď, vyzkouším to.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Špatné stažení Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 21 Prosince 2007, 15:24:23 »
Torrent som pochopil asi tak, ze ty nielenze stahujes, ale zaroven poskytujes  dalsi zdroj pre niekoho ineho - download/upload. Takze stahovanie torrentov je setrna zalezitost pre servery. Bat sa toho nemusis - torrent je uz defaultne nastaveny a staci odsuhlasit zo 2 tabulky...vsetko je logicke.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.