Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi karta Belkin G pc card  (Přečteno 11420 krát)

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Wifi karta Belkin G pc card
« kdy: 22 Prosince 2007, 18:26:37 »
Zdravím, potřeboval bych poradit, nainstaloval jsme si Windows wireless drivers, ale po zapnuti se mi program sam vypne, tudiz nevim, jak pokracovat... Dale jsem si stahl exe soubor s ovladacem na mou wifi kartu a otevrel soubor v archivu a extraktoval adresar Drivers, kde je ovladac INF, ktery mam pak v souboru instalovat. Ale dal jsem se nedostal, poradili byste mi prosim? Jeste kdyz program fungoval, tak jsem sice nainstaloval INF soubor ovladace, ale presto mi to nerozpoznalo wifi kartu.
Nemaji byt treba ty ovladace nekde extra ulozeny? pouzivam ubuntu tyden a jeste nejsem "doma".

Dekuji vsem za pomoc, V.
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 23:21:50 od Anna Taliánová »

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosince 2007, 19:13:10 »
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2007, 19:27:38 »
Dekuji za pomoc, presto bohuzel. Mam jiz nainstalovany program Windows wireless drivers a ten mi nefunguje a sam se vypina... Kazdopadne tu rucni instalaci zkusim..:-)

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2007, 17:29:04 »
Zdravim po mnoha pokusech, ktere mi nepomohli se zde znova obracim...delal jsem presne to, co jsem mel na navodu vyse, ovsem presto po vypsani hardwaru se me vypise karta jako Unknown, zkousel jsem to mnohokrat, ale nevim, cos  tim, je nejaka jina alternativa?:(...DEkuji moc, potrebuju to kvuli praci...

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #4 kdy: 23 Prosince 2007, 18:20:50 »
Zkuste jestli nemáte špatný ovladač, třeba já jsem instaloval ovladač pro Vistu a ten nefungoval, fungoval jenom ten pro XP.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #5 kdy: 23 Prosince 2007, 18:37:44 »
Přesně tak, nasel jsem doma cd k tomu prilozene a nainstaloval pres konzoli spravny a hle, vse se mi ukazalo nainstalovany. Dokonce to vypadalo, ze uz to pojede, ale ne..
Takze mam nainstalovany a dokonce mi to priradilo k spravne karte, ale kdyz se podivam na Hardware information, tak je stale karta jako unknown a nechce komunikovat s programem na pripojeni wifi... Tak jsem zkusil restartnout pc, jestli se nezavede az po startu karta, ale.. nekolikrat se mi zasekl start systemu na Create network interface, nebo neco tomu podobny.. A dal to nejelo ani po 15 minutach, tak jsem stiskl ctrl+alt+del, aby to tuhle operaci preskocilo a nastartovalo.. Ted jsem se dival pres konzoli, ze to je nainstalovany, ale nechce komunikovat.. zase o krucek bliz, ale presto nejede, nemate nekdo zkusenosti?:-) Diky moc a preji krasny vanocni svatky

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #6 kdy: 23 Prosince 2007, 18:40:47 »
00:0b.0 Ethernet controller: Belkin Unknown device 700f (rev 20)


tohle mi vypise lspci a tohle zase seznam driveru:

blkwgdv7 : driver installed
        device (1799:700F) present

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #7 kdy: 23 Prosince 2007, 18:43:01 »
[   45.143812] ndiswrapper version 1.38 loaded (preempt=no,smp=yes)
[   45.269519] ndiswrapper: driver blkwgdv7 (Belkin,10/19/2006,5.87.19.106) loaded


tohle mi vypise, kdyz se zeptam, zda-li je modul ndiswrapper nahran..vse vypada, ze by melo jet, ale nejede.. Neni problem v tom, ze jsem vyrusil pc pri startu?

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #8 kdy: 23 Prosince 2007, 18:52:19 »
Prominte, ze soustavne pisi, ovsem asi vim, kde je problem:

kdyz zadam   $iwlist wlan0 scan, tak se mi zobrazi tohle:

wlan0     Interface doesn't support scanning.


Jak mohu tedy vytvorit wlan0, aby spolupracovala s mou kartou? Pomoci dostupnych programu pro sit jsem to nedokazal...Jeste jednou diky, V.

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #9 kdy: 23 Prosince 2007, 19:44:28 »
Proc to resis by ndiswrap? Nejde to rozbehat na linux ovladaci? Jaky ma vubec ta karta chipset?
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #10 kdy: 23 Prosince 2007, 19:47:47 »
Belkin dela ovladace pouze pro Win, teda jine jsem nenasel ani na cd ani na netu. Jinak chipset? Jak bych to mohl zjistit? Kdyz chci cokoli vedet o karte pres Hardware Information, tak to nevi skoro nic, krom technicky malickosti...

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #11 kdy: 23 Prosince 2007, 21:09:48 »
Linux ma podporu pro X karet primo v jadre. Znalost vlastniho hardware je primarni vec. Divim se, ze neco resis aniz bys vedel co.. Pokud karta v systemu neni videt (lsmod, lspci, sudo lshw -C network,  lspci -v | grep Ethernet ..neidentifikuje nic jako Belkin) zbyva hledat obrazek, presne identifikovat kartu a v Google najit zminku o tom co za chipset to obsahuje. Ted ale kdyzs tam narval ndiswrap hmm. Mozna to jeste nevedi vsichni ale vetsina chipsetu wifi karet uz pod OS Linux funguje.. proto jako prvni krok resim podporu v distribuci a kdyz 100% vim, ze neni, az pak hledam alternativni cestu. Mrkni co za hw cislo mas (neco jako F5D7000) proste to identifikuj.
« Poslední změna: 23 Prosince 2007, 21:19:20 od nuclex »
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #12 kdy: 23 Prosince 2007, 21:22:05 »
Aha, uz tomu rozumim trochu vice.. Jsem uzivatel linuxu celkem kratce, prominte.

Jeste nez jsem cokoli instaloval tak byla uvedena karta pod jmenem Unknown 700f a po rozkliknuti v Hardware Information tam bylo napsano, ze se jedna o belkin, kdo to vyrobil, model atd..

Tudiz ted nejak nevim, jakou cestou pokracovat..:-)
ovladac mam nainstalovany, ale kdyz zadam $iwlist scan, tak se zobrazi Eht a Ol..Pres eth jsem prave ted pripojen pomoci kablu k routeru, ktery chci chytat pomoci wifi. Ol nevim, co je. Tudiz nejak pridat wlan? jak? Uz z toho silim,
dekuji za odpovedi a klidne vanoce, V.

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #13 kdy: 24 Prosince 2007, 01:14:31 »
Identifikovat kartu (cislo produktu, revizi, vendor) pomoci prikazu viz. nahore, pokud nelze identifikovat hardware pomoci prikazu identifikovat kartu pomoci obrazku (a google), pak najit v google chipset, pokud to bude broadcom nebo rt tak ten je v Linux podporovan.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=1071920&mode=linear
« Poslední změna: 24 Prosince 2007, 01:20:47 od nuclex »
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #14 kdy: 24 Prosince 2007, 10:25:41 »
Ted jsem se podival na tu kartu a je tam napsano linux.driver: ndiswrapper. Dale jsem zkousel hledat na google chipset te me karty, ale nejak jsem nic nenasel (ze by mou neschopnosti?) :-)
Jinak v Device manager je vse potrebne o karte.. Dnes opet, kdyz jsem spoustel pc, tak se zasekl na bodu, kdy vytvarel rozhrani pro sit, neni problem tam? Pripadne nejaka alternativa?:-D

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #15 kdy: 24 Prosince 2007, 19:16:32 »
Jak bych mohl zjistit chipset karty, kdyz to pomoci googlu nemuzu najit?:(

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #16 kdy: 24 Prosince 2007, 21:10:35 »
Pokud nedokazes pouzivat Google napis vyrobci.
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #17 kdy: 24 Prosince 2007, 22:26:08 »
tak super.. This card worked out of the box on my Linux, Ubuntu 6.10 based system. This Belkin card--at least the version I have-- is based on the Atheros chip set.

Tak uz vim, ze to ma chipset Atheros, jak nyni mohu pokracovat?

genua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Wifi karta Belkin G pc card
« Odpověď #18 kdy: 25 Prosince 2007, 17:39:15 »
Neexistuje nejaka jednodussi alternativa? nebo nejake reseni, ktere uz bude definitivni a funkcni?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.