Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: msi ex600x-074cz - problém se zvukem  (Přečteno 5040 krát)

rehor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
msi ex600x-074cz - problém se zvukem
« kdy: 23 Prosince 2007, 21:47:54 »
vestavěné reproduktory hrají i když připojím sluchátka...a vypnout nedjdou rsp. když stáhnu zvuk reproduktorů stáhnu i zvuk sluchátek a naopak :( nevíte někdo co se s tim dá udělat? (trochu sem googlil, ale nesetkal jsem se s úsěchem)
MSI ex600x-074cz, intel core2 duo 1.5GHz, NVidia GeForce 8400M G.....Ubuntu 7.10............

aaaa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: msi ex600x-074cz - problém se zvukem
« Odpověď #1 kdy: 28 Prosince 2007, 13:39:32 »
no mame rovnaky notebook a mne to roby tak isto. skusal som uz vselico ale nic mi nepomohlo zatial. tiez by som bol vdacny, ak by niekto vedel vyriseit tento problem

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: msi ex600x-074cz - problém se zvukem
« Odpověď #2 kdy: 28 Prosince 2007, 23:13:07 »
To dělá i můj GX700. V ovládání hlasitosti a alsamixeru sice mám zvlášť posuvníky pro sluchátka i repráky, ale oba dělají to samé - ovlivňují sluchátka i repráky naráz.

Zedde

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: msi ex600x-074cz - problém se zvukem
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2007, 00:29:22 »
Ahoj vsem ,, chystam se na tento notebook nainstnout Linux a chtel bych se vas lidi moc zeptat jestli jsou dostupne vsechny ovladace k tomuto notebooku jestli nic nedela problem jestli vsechno jede tak jak ma ,, cetl sem vase problemy a je to docela zavazny problem ,, je mozne ze to muze byt distribuci ?? na jake distribuci jedete ?? a este bych o vas potreboval radu protoze mam velky vyber pro jakou distribuci se rozhodnout tak jakou by stee mi doporucili ?? vaham mezi Kubuntu 7.10 , Ubuntu 7.10 a PCLinuxOS ,, Dikky za odpovedi  :) :)

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: msi ex600x-074cz - problém se zvukem
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2007, 12:26:42 »
Závažný jak pro koho. Já sluchátka nepoužívám, výstup pro sluchátka používám jako přídavný výstup pro externí repro, takže mě to takhle vyhovuje.

aaaa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: msi ex600x-074cz - problém se zvukem
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2007, 13:21:47 »
represne zavazne ako pre koho. je to len jedina vec ktora hapruje, ze idu aj repraky aj sluchatka naraz. inac ubuntu ide perfektne na tomto NB. ziadne ine problemy nemam

rehor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: msi ex600x-074cz - problém se zvukem
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2008, 18:46:56 »
už jsem to vyřešil....a připadam si jako úplnej blb protože se to tady na fóru už mnohokrát řešilo a nakonec pomohlo to co tam bylo uvedeno jako první rada : vložit do kofiguračního souboru  /etc/modules.d/alsa-base řádku options snd-hda-intel model=acer
po rebootu se v ovládání hlasitosti v přepínačích objeví "headphone" : když je zaškrtnutej tak hraje obojí a když neni tak hrajou jenom sluchátka.
« Poslední změna: 03 Ledna 2008, 18:48:45 od rehor »
MSI ex600x-074cz, intel core2 duo 1.5GHz, NVidia GeForce 8400M G.....Ubuntu 7.10............

weidmann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
msi ex600x-074cz
« Odpověď #7 kdy: 07 Února 2008, 19:55:31 »
Nenašel jsem zde na foru jine tema notebooku EX600X, o kterem je zde castecne tema, tak to pisi sem. Ja mam s nim jediny problem a to je automaticka zmena jasu a s tim zrejme souvisi i, ze NTB nepozna kdy jede na baterku a kdy na trafo. Cca po 1 minute vyskoci jas na max a pak zase spadene. Vyzkousel jsem na tomto NTB uz vice OS a na zadnym jsem tuto zavadu neregistroval a to at byl linux nebo window. Jediny, co jsem jeste nezkusil je upgrade na new bios, tak pokud mate nekdo podobny zkusenosti, tak pisnete reseni, díky.

Nekdo se ptal, na radu u tohoto typu, jaky linux zvolit, tak mam zkusenost, ze po instalalci a lehke konfiguraci ubuntu 7.10 frci vse bez problemu (krome zavady toho jasu). Dale jsem na tomto kousku testoval PCLinuxOS a rozchodil jsem skoro vse krome WIFI a BT, ale co se tyce Wifi jsem mel problem, ze OS nevidi wifi zaplou, jinak ovladace podporuji.

maratin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: msi ex600x-074cz - problém se zvukem
« Odpověď #8 kdy: 23 Června 2008, 15:14:16 »
no co sa toho jasu tyka ak ho stale meni hore dole tak skus:
v system/preferences najdi nieco ako sprava napajania.. da sa tam myslim dostat aj cez nastavenia screensavera
a tam, je to myslim v 2 zalozke, napajanie s baterie, si nastav ze: stlmit jas o: a daj 0 percent
snad ti to pomoze

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: msi ex600x-074cz
« Odpověď #9 kdy: 03 Července 2008, 19:37:57 »
Nenašel jsem zde na foru jine tema notebooku EX600X, o kterem je zde castecne tema, tak to pisi sem. Ja mam s nim jediny problem a to je automaticka zmena jasu a s tim zrejme souvisi i, ze NTB nepozna kdy jede na baterku a kdy na trafo. Cca po 1 minute vyskoci jas na max a pak zase spadene. Vyzkousel jsem na tomto NTB uz vice OS a na zadnym jsem tuto zavadu neregistroval a to at byl linux nebo window. Jediny, co jsem jeste nezkusil je upgrade na new bios, tak pokud mate nekdo podobny zkusenosti, tak pisnete reseni, díky.

Nekdo se ptal, na radu u tohoto typu, jaky linux zvolit, tak mam zkusenost, ze po instalalci a lehke konfiguraci ubuntu 7.10 frci vse bez problemu (krome zavady toho jasu). Dale jsem na tomto kousku testoval PCLinuxOS a rozchodil jsem skoro vse krome WIFI a BT, ale co se tyce Wifi jsem mel problem, ze OS nevidi wifi zaplou, jinak ovladace podporuji.

V Ubuntu 7.10 lze ten jas (+ správné ukazování stavu baterie) pořešit bootovacím parametrem EC_INTR=0.

V Ubuntu 8.04 je novější jádro, ve kterém už tenhle parametr nefunguje, takže tam zatím řešení nevím. Nicméně stejně jedu dualboot 7.10+8.04 a většinu času jsem v 7.10. :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.