Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylepšení fóra - ftp?  (Přečteno 5389 krát)

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Vylepšení fóra - ftp?
« kdy: 24 Prosince 2007, 23:22:34 »
Nešlo by udělat ba fóru i ftp server? Že by se tam házely občas balíčky, které buď nejsou v repozitářích, nebo některé balíčky opravují (nahrazují). Usnadnilo by to práci začátečníkům, že by nemuseli kompilovat, ale mohl by někdo kompilovat už před nimi, nebo na požádání místo nich. Dík
« Poslední změna: 03 Ledna 2008, 14:55:05 od Anna Taliánová »
Aj dont spíík ííngliš :)

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: Vylepšení fóra - ftp?
« Odpověď #2 kdy: 25 Prosince 2007, 00:03:13 »
Hezkej odkaz,ale než bych splnil všechny požadované podmínky,tak bych nad tím ztratil půl života ;) Navrhuju místní řazení .... ftp zde a pak to házet na to ppa ... toť můj názor ...
Aj dont spíík ííngliš :)

Pavel Půlpán

Re: Vylepšení fóra - ftp?
« Odpověď #3 kdy: 25 Prosince 2007, 10:33:33 »
Aby vznikl jeste vetsi chaos v balikach nez je? Ale je fakt, ze zalezi na tom co bys pakoval.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vylepšení fóra - ftp?
« Odpověď #4 kdy: 25 Prosince 2007, 12:43:46 »
Nešlo by udělat ba fóru i ftp server?Že by se tam házely občas balíčky, které buď nejsou v repozitářích, nebo některé balíčky opravují(nahrazují). Usnadnilo by to práci začátečníkům, že by nemuseli kompilovat, ale mohl by někdo kompilovat už před nimi, nebo na požádání místo nich. Dík

Řekni mi aspoň jednu normální věc, kterou takový běžný začátečník potřebuje a která není v repozitářích...

Jak psal krtko - pokud je to opravdu zajímavé a důležité, tak PPA.

Jinak - ftp server určitě něuděláme - a) už takhle máme dost problémů b) chtěl bych vidět někoho, kdo nám to zaplatí.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Vylepšení fóra - ftp?
« Odpověď #5 kdy: 25 Prosince 2007, 13:16:18 »
Řekni mi aspoň jednu normální věc, kterou takový běžný začátečník potřebuje a která není v repozitářích...

Jak psal krtko - pokud je to opravdu zajímavé a důležité, tak PPA.

Jinak - ftp server určitě něuděláme - a) už takhle máme dost problémů b) chtěl bych vidět někoho, kdo nám to zaplatí.
Mumble, Frets On Fire (funkční!), různé -dev knihovny, ... To je jen pár, se kterými jsem se zatím setkal....
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Vylepšení fóra - ftp?
« Odpověď #6 kdy: 25 Prosince 2007, 13:44:56 »
Navíc myslím že spousta lidí co je schopná zkompilovat nějaký balíček, má k dispozici nějaké místo kam uploudnout pár kilobajtů. Navíc třeba Linux Mint má skvělou utilitkou mintUpload a doufám že něco takového již brzy bude i v Ubuntu ;) .
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: Vylepšení fóra - ftp?
« Odpověď #7 kdy: 25 Prosince 2007, 20:24:01 »
Díky Schmaki ;) No jde třeba o .... nová kompilace kbluetooth, kde z nějakého divného důvodu není v distribučních balíčcích kbtobexsrv,celkem důležitá věc, když chceš něco poslat z telefonu do PC, musel jsem ho zkompilovat sám, přitom se jedná o stejnou vývojovou verzi .... pak třeba .. někdo potřeboval program vnc2swf, který není v repozitářích a tak jsem mu ho zkompiloval sám, protože kompilace pro něho byla Mega Španělská vesnice a někomu dalšímu by se mohla hodit. Mě nemusíte kamenovat (Vojtěch), já si poradím sám, ale mám takový pocit, že by začátečníci cokoliv věděli o tom, že existuje PPA, natož aby to pochopili. Možná by to chtělo zmínit na Wiki, pak by to smysl mělo.
To Duffy: o tom nepochybuji,ale měl jsem na mysli pevné a jasné místo, kde se to dá najít pro všechny a né nějaké dočasné místo, kde to kdokoliv za pár týdnů nenajde ;)
Nechci vytvářet zmatek a kontraproduktivní věci, ale takový lokální "blešák" by mohl leckomu pomoci. Měl jsem na mysli pár programů, co nejsou v repozitářích a kompilace by pro něj kvůli závislostem znamenala bezesné noci. Jen tak mimochodem, s tuxem dělám celkem dlouho, na (K)Ubuntu jsem už ca 2 roky,předtím Mandriva, ale o PPA jsem nikdy neslyšel, natož abych ho použil ;)
Aj dont spíík ííngliš :)

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Vylepšení fóra - ftp?
« Odpověď #8 kdy: 25 Prosince 2007, 20:41:57 »
Myslím že by spíš bylo užitečnější napsat na wiki alespon letmý návod "Jak kompilovat" (to bohužel neudělám, jelikož sám tomu příliš nerozumím).
« Poslední změna: 25 Prosince 2007, 22:23:15 od Duffy »
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Vylepšení fóra - ftp?
« Odpověď #9 kdy: 25 Prosince 2007, 22:18:11 »
Myslím si, že problém nebude ani tolik v tom, že by ubuntu.cz nechtělo, ale prostě na to nemá prostředky.... Přeci jen stahování poměrně hodně zatěžuje server a když by toho bylo hodně, tak by to mohlo být hodně zlé...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.