Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája  (Přečteno 5594 krát)

joka x3m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
ahojte,

dostal som sa k T-Mobile Flarion PCMCIA karte(no proste ju mam a mozem ju zadarmo pouzivat :) ) a potreboval by som ju rozbehat v nejakom linuxe (T-M má ovladace iba pre RHEL, v Mandrive ani nepipla), zatial mi nabehla siet iba v Ubuntu 7.10 podľa návodu na http://www.pwc.sk/oss/flarion, ale akosi sa mi stále odpája a pripaja, su dve moznosti problemov:
1. bud nemam nieco poriadne nastavene alebo nainstalovane
2. niekde sa mi tam mota nejaky peer to peer protokol, kedze efekt z T-Mobile je pod Win podobny, jednoduche ked zacitia nejaku p2p siet v komunikacii tak zacnu odpajat modem od serveru (p2p je iba v urcitom case mozna)

takze
1. ak toto niekomu robilo a podarilo sa mu to odstranit, poprosim info
2. ako dokelu zistim ake protokoly mam aktivne ? a pripadne ako ich zapnem/vypnem

prípadne s akym distrom to chodi bez problemov (bodol by navod) (uvazujem o CentOS kedze je binarne kompatibilny s RHEL, ale budem ho mat az na buduci tyzden)

ďakujem za každé nakopnutie

DyL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2008, 09:25:47 »
Ktory ovladac si skusal? Ubuntu 7.10 ma jadro 2.6.22 a drivery su tam len po jadro 2.6.21.
Tiez to planujem skusit dnes vecer nainstalovat, dam vediet.

joka x3m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2008, 12:34:36 »
2.6.21 som skusal, len teraz este uvazujem ci som dobre nakopiroval tie ft1000 a ft2000.img subory, kedze su tam dva adresare a mam pocit, ze som to skopcil zrovna z toho druheho, ale na druhej strane by tie subory mali byt rovnake, takze fakt neviem :(

DyL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2008, 21:27:27 »
Vyzera ze sa mi to podarilo nainstalovat, bohuzial momentalne som mimo signal rychleho internetu.
Zajtra to vyskusam a dam vediet.

Zaklad je odinstalovat Mobility Manager nezabudnut so sudo. /ak ste ho instalovali s pribaleneho cdcka/
Potom pokracovat podla navodu s http://www.pwc.sk/oss/flarion
ft1000.img a ft2000.img som skopiroval s linku na Linux.zip
make a sudo make install
potom strcit kartu a sudo modprobe ft1000

A uz to blika na modro

joka x3m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2008, 23:28:22 »
blikat blikalo aj mne :) aj zostalo svietit, ale po cca 15sekundach sa siet odpojila a znova zacala karta blikat a tak dokolecka :)

DyL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2008, 08:43:16 »
Tento prispevok je s notebooku Toshiba s rychlym internetom od T-mobilu.
Vyzera ze to chodi.

joka x3m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2008, 15:32:43 »
hmmm... urobil som to znovu cele aj s instalaciou Ubuntu,  ist to ide, ale vyzera, ze to bude asi problem s citlivostou a signalom, zvlastne, ze vo win na tom istom mieste sa to chova stabilnejsie... no skusim s tym chvilu pracovat a uvidim ako sa o bude chovat

zatial dik vsetkym


joka x3m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2008, 16:27:24 »
takze nebude to signalom, pouzivam externu antenu a signal je vo win perfektny, a v ubuntu sa cca po 30 sekundach vzdy odpoji a nasledne znova pripoji.... je to divne.... :(

DyL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2008, 08:08:24 »
je to citlivostou. Vo win je prijem lepsi ako v linuxe. Testovane.

joka x3m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája
« Odpověď #9 kdy: 07 Ledna 2008, 10:09:55 »
je to zvlastne, ale asi mas pravdu, ked som pobehal po izbe, tak sa to niekedy vcelku chytilo, ale i tak nechapem, preco ? HW je rovnaky a soft by na to az taky vplyv nemal mat, iba aj nastavenie nejakeho casu zotavenia pri kratkodobom vypadku alebo tak nejak... nic rozumnejsie ma nenapada....

simon.stefanka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Ubuntu 7.10: T-Mobile Flarion PCMCIA karta sa stále odpája a pripája
« Odpověď #10 kdy: 08 Ledna 2008, 19:47:33 »
Je to celkom isto signalom, mne fici flarion rovnako pod Win (nech im je zem lahka) aj pod Kubuntu... rovnako, dobre, obcas blika, obcas sosa 200 kB... pritom sa nehybem, asi to bude vytazenim siete T-Mobilu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.