Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sluchátka Koss Porta Pro  (Přečteno 3488 krát)

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Sluchátka Koss Porta Pro
« kdy: 03 Ledna 2008, 23:12:44 »
Zdravím, k vánocům jsem dostal skvělý dárek, výše zmíněná sluchátka, asi nejznámější (a jedny z nejlepších) sluchátek od firmy Koss. Jsem s nimi maximálně spokojen až na jeden podstatný detail. Jakmile je zapojím do laptopu, přestane jít zvuk do běžných vystupů ale ze sluchátek se také nic neozývá. Je nutné i na sluchátka instalovat ovladače nebo je to špatným nastavením či něčím takovým?
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Sluchátka Koss Porta Pro
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2008, 11:58:44 »
Ne tady jde o mechanickou záležitost, se softwarem to nemá nic společného. Zasunutí sluchátek jednoduše rozpojí zvukovou cestu do reproduktorů notebooku. Zde je asi jedinou možnosti výměna konektoru v notebooku, ale tím samozřejmě přijdete o záruku. Otázkou je k čemu potřebujete zároveň poslouchat z reproduktorů a sluchátek?
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Pavelp

  • Host
Re: Sluchátka Koss Porta Pro
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2008, 14:33:42 »
To jste nepochopil, on neslysi nic, ne oboje.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Sluchátka Koss Porta Pro
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2008, 14:46:30 »
Som si istý, že KPP nepotrebujú extra ovládače (teoreticky slúchadlá ako každé iné)
Podobná téma sa tu už riešila veľa krát, ale väčšinou šlo o to, že zvuk išiel oboma cestami (repro aj slúchadlá), takže pohľadaj a možno nájdeš inšpiráciu (bola by škoda keby nie, ten zvuk stojí za to, tiež mi Ježiško donieslo :) )
« Poslední změna: 04 Ledna 2008, 14:48:01 od menganito »

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Sluchátka Koss Porta Pro
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2008, 19:57:08 »
Tak tady na forum se speciálně tento model s nejvyšší pravděpodobností neřešil, to jsem samozřejmě hledal. Z jiných topiců o sluchátkách my vyšlo že si to mám zkusit nastavit v ovládání hlasitosti, ale tam je všechno nastavené dobře.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

mycz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
  • Lysergic acid diethylamide
Re: Sluchátka Koss Porta Pro
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2008, 20:41:52 »
Na sluchatka urcite ovladac neni treba... Sam ty sluchatka mam.
Píchali bychom si i vitamín C, kdyby to bylo ilegalní!

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Sluchátka Koss Porta Pro
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2008, 21:54:17 »
Našiel som niečo podobné tu, tu a tu, snáď niektorý z nich pomôže :)

A nejde o to či sa riešili tie konkrétne slúchadlá, skús si pripojiť iné a na 99% tiež nepôjdu, KPP nie sú ničím iné (myslím z pohľadu toho laptopu) ako ktorékoľvek iné.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.