Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Blue screen of Death  (Přečteno 2310 krát)

Voloda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Blue screen of Death
« kdy: 05 Ledna 2008, 02:06:09 »
Seva

Dal som sa nakonice prehovorit na Ubuntu. Vo Win. som cez Particion Magic rozdelil disky, restartol som a hned som siel  na instalaciu Ubuntu. Vsetko prebehlo OK az na to, ze po nahravani Win mi vypise

xmnt2002 program not found - skiping AUTOCHECK
autochk program not found - skiping AUTOCHECK

a potom uz len znama modra obrazovka a system terminal, cisla a bludy

Vie mi niekto pomoc, alebo pomoze len reinstalacia Winu?
Chkdsk /p  nepomaha
« Poslední změna: 08 Ledna 2008, 22:26:15 od Anna Taliánová »

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: Blue screen of Death :D
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2008, 09:43:33 »
zkusil bych se dostat přes F8 do režimu nouze a ten Partition magic odstranit. Ale když si chce nainstalovat linux resp. Ubuntu, spíše použijte dělení přímo v instalaci, protože tohle dělení z Windows se vám většinou po*ere ... vlastní zkušenost.
Acer Aspire 5101ANWLMi

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Blue screen of Death :D
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2008, 10:09:37 »
xmnt2002 je součást partion-magicu a když ho to nenajde tak to neva, to BSOD nevyhodí.
Jestli si ale "chytrej" windows "neposunul" disky (nezměnil jejich písmenka) což se mi párkrát stalo (pro mě z nepochopitelných důvodů).
Doporučuji při jakékoliv manipulaci s diskem udělat si zálohu.

A jak ze situace ven? Jestli ubuntu šlape jak má, a disk je tudíž rozdělen do požadovaných oddílů, reinstaloval bych komplet windows a následně dle wiki obnovil zavaděč (grub) linuxu a budete mít ke své spokojenosti windows i ubuntu.
Do jiných "čachrů" bych se asi nepouštěl neboť usuzuji, že budete začátečník.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Voloda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Blue screen of Death :D
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2008, 10:28:51 »
Do nudzoveho rezimu sa dostat nemozem. Asi to urobim najskor tak, ze si dopalim Win, dam na novo, zavediem zavadzac a bude klud.
Ja mam taky mensi bordel v diskoch. Mam jednu ATA 80 GB a jeden SATA 80 GB a win si ich berie ako chce. Ubuntu som dal k Win na SATA, pricom som particie umiestnil tak /Win/ - /SWAP/ - /LINUX/.

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: Blue screen of Death :D
« Odpověď #4 kdy: 05 Ledna 2008, 11:51:57 »
Ahoj,

len taka rada do buducna. ked budes nieco robit s diskami tak sa vyhni Partition Magicu ako sa len da a pouzi radsej http://www.partedmagic.com/ alebo http://gparted-livecd.tuxfamily.org/. PM kupil symantec a od tych sa uz nic dobre neda cakat.

Mavi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Blue screen of Death :D
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2008, 12:09:25 »
Taky jsem to dělal přes partition magic, a taky stejnej problém, odstranil jsem to tím že jsem při výběru OS dal nějaký to tlačítko na upřesnění spouštění, a přidal řádek unhide.....

Kód: [Vybrat]
title Windows XP Professional
unhide (hd0,0)
root (hd0,0)
makeactive
chainloader +1
Ale nevím jestli ti to pomůže :c))).. hodně štěstí  ;)
Ubuntu 7.04, Windows XP, MOTHERBOARD: ASUS P5B Deluxe Wi-fi AP Edition, PROCESOR: Intel Core 2 Duo E6600, OPERAČNÍ PAMĚŤ: 2048MB RAM, GR.KARTA: NVIDIA GeForce 7600 GT, ZVUKOVKA: Soundmax HD Audio (integrovaná na MB)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.