Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ondrovy dotazy vol. I [vyřešeno]  (Přečteno 2176 krát)

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Ondrovy dotazy vol. I [vyřešeno]
« kdy: 07 Ledna 2008, 17:50:35 »
Ahoj,
mám takový dotaz k pravidlům, ale nevím kam ho dát, tak ho postuji sem. V pravidlech je napsáno že je to fórum podpory pouze pro Ubuntu a deriváty. Mám dotaz, jestli se deriváty rozumí nejen Kubuntu/Edubuntu/Xubuntu, ale třeba i Debian. Velice by mne to zajímalo, protože Debian používám a rád bych hledal pomoc na tomto fóru. Podle mého by to neměl být problém, jelikož Ubuntu vychází z Debianu, takže jsou si v mnoha věcech podobní. Prosím administrátory za odpověď.

Děkuji,
Ondřej Trhoň
« Poslední změna: 02 Července 2010, 10:37:08 od Anna Taliánová »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Odvozeniny Ubutnu, aneb na co se můžu zeptat
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2008, 17:53:52 »
Nejsem sice admin, ale spousty lidi se tu pta i na debian. A nejen na nej. Videl jsem tu dotazy na SuSE, Fedoru, Madrivu ... myslim, ze pokud se budete ptat na debian (a lide budou vedet), tak snad zadny problem nebude ... pokud ano, tak mne admini (p)opravi ... :-D
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Odvozeniny Ubutnu, aneb na co se můžu zeptat
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2008, 17:55:51 »
Takový dotaz - odkdy je Debian derivátem Ubuntu?  :D

Jinak v pravidlech jsou míněny věci končíncí na -buntu, ale pokud se tady nebudeš ptát 5x denně, tak budu dělat, že nic nevidím...

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Re: Odvozeniny Ubutnu, aneb na co se můžu zeptat
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2008, 17:59:50 »
Díky za odpovědi,
nebudu se ptát 5x denně, spoustu informací je na wiki... a google taky pomáhá.
Avšak mám jeden problém, ale ten sem nepatří, takže ho dám do akcelerovaného prostředí se všemi náležitostmi.
Děkuji za umožnění takovéto podpory. Obecně si totiž myslím že fórum Ubuntu je jedno z nejlepších (ba nejlepší) fórum o Linuxu na českém internetu.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Odvozeniny Ubutnu, aneb na co se můžu zeptat
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2008, 18:25:54 »
Su distribucie vychadzajuce z Debianu a medzi ne patri i Ubuntu. Ubuntu je vsak dalsim vychodiskovym bodom pre dalsie, dost velke mnozstvo dalsich distier. Vychadza z neho napr. (Linux Mint, slovensky Greenie, Klikit, Foreisight Linux, Ulteo, Elbuntu, Bubuntu, Gubuntu, myslim ze i Vector, arabi, brazilci, rusi...maju svoje "odnoze" Ubuntu...)urcite je ich je 10 x viac, nez som napisal. Samozrejme zakladny system a konfiguracia je vsade zhruba rovnaka, tak sa o tom da co to poradit. Ja si myslim, ze ten  hromadny nastup novych distier (nielen od Ubuntu) este len zacina. Za chvilu sa v tom uz nebudeme orientovat a bude to poriadny gulas. Dufam len, ze si tie skalne distra (Debian, Ubuntu; Red Hat, Suse, Slackware) udrzia krok a budu akymsi "mercedesom" medzi ostatnymi distrami - zarukou trvalosti, vyvoja, kvality a podpory. Nemam nic proti tym novym distram (dokonca im aj fandim), ale niekedy sa mi zda, ze je to ako v povesti o Svatoplukovi, ked im dal do ruk tie zviazane pruty, aby ich zkusili na kolene zlomit...To sa im nepodarilo, tak ten zvazok rozviazal a dal im zlomit jeden prut. To im slo lahko. Tak im povedal, ze ked nebudu jednotni a spolu - ako tie pruty, tak ich nepriatel rozprasi...Co z toho vychadza, nech si kazdy sam odpovie.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: Odvozeniny Ubutnu, aneb na co se můžu zeptat
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2008, 22:34:33 »
Debian se mi líbil, ale česky se toho o Debianu moc nedočtu, tak jsem se radši vrátil k Ubuntu

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Re: Odvozeniny Ubutnu, aneb na co se můžu zeptat
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2008, 17:28:12 »
Mám nový dotaz, byl bych rád kdybyste mi na něj mohli odpovědět.

Takže:
I) Je v Linuxu nějaký nástroj na přetaktování grafiky?

Hase v tom mas pravdu. Toto povazuji za jednu z potencialnich "nevyhod" GNU/Linuxu pro zacinajicicho uzivatele co o Linuxu moc nevi. Je zahlcen mnozstvim distribuci. U windows mate tak 2 - 3 aktualne vyuzivane verze desktopu (nyní Win Xp a Vista, někde i starší), ale u Linuxu je toto trochu problém.
« Poslední změna: 02 Července 2010, 10:35:58 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.