Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Softwarova vybava - poradite?  (Přečteno 4790 krát)

simon.stefanka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Softwarova vybava - poradite?
« kdy: 08 Ledna 2008, 14:30:39 »
Predvcerom som sa narodil do Linuxu, na Mandrive som nedokazal rozchodit Flarion na Kubuntu 7.10. v pohode a tak sa hlasim do klubu... :) Desat rokov fungujem na W, ale uz ma prestalo bavit chranit si komp kadejakymi firewalmi, antispy -ad - mal  co ja viem warmi a virusmi, a tiez ma prestalo bavit kazdu chvilu defragmentovat, disk, registre tie dokonca aj opravovat. Zatial musim povedat, ze som cumel ako puk ked mi prvyraz nabehol Linux. Na mojom nbooku HP Compaq nx 7300 boli Visty lenive a pomale, Kubuntu (Gnome sa mi nepaci) bezi ako vino... Dobre stacilo omacky, idem pytat rady a to konkretne takuto:
S instalaciou sa mi nainstalovalo milion softu, myslim, ze vsetok ho nepotrebujem a chcem si system odladit cisto na pracu a multimedia.
Open Oficce je jasny, Firefox, Konqueror a Opera tiez, Thunderbird tiez ale co neviem prehravac Multimedii - existuje nieco ako ako W Mediaplayer ? - prehraval vsetko, palil hudobne CD atd... dalej potrebujem k svojej praci kvalitny html editor s podporou php, css, ftp, atd (W - Dreamweaver som pouzival doteraz) a kvalitny editor fotografii - pravdu poviem Gimp sa mi velmi nepozdava (ovladanie) - nieco ako Fireworks od Macromedie no a este to isti nejaky emulator W kvoli IE - Virtualbox je najlepsia alternativa? Wine sa mi nepaci...
A co ten ostatny software? Mozem to vsetko dat prec - bez toho aby som ublizil Buntikovi? Nechcem nic skusat iba robit, nechcem testovat... Ide mi o to aby som mal iba potrebny soft a taktiez spustene iba potrebne sluzby (to si ale snad nastudujem)... Kua to KDE je take pjekne...
Som absolutny LAMA (dalaj)... :)

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2008, 15:20:05 »
prehravac multimedii - nevim jestli jeden zvlada vse co chcete...ja pouzivam amarok na hudbu (jednoduchy, vyborne defaultni nastaveni), mplayer na videa. s mplayerem je pravda potreba si trochu pohrat...
html editor - bluefish je celkem jedoduchy na pouzivani
forografie - na jednoduche editovani pouzivam picasu od googlu, kt. bezi prez wine, na jejich strankach je napsane jak to nainstalovat
IE - lze poustet prez wine v pho, na wiki je navod
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

dzik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2008, 15:26:00 »
asi tohle nbudes chtit slyset, ale vetsinu informaci najdes tu:http://wiki.ubuntu.cz/]br]html editor pouzivam Bluefish, mel by umet vse co potrebujes.
soft odinstalovat muzes, pro tebe coby cerstveho zacatecnika doporucuji spise prez aplikace-pridat - odebrat program a odklikat co chces a co ne. wine/virtualbox -> zkus se podivat do starsich prispevku prezhttp://forum.ubuntu.cz/index.php?action=search urcite s tu uz tyto veci resili
hodne stesti
...prvni krůčky bývají nejtěžší...
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+, 1510 Mb RAM, K8N4-E, 160GB HDD ide, 320GB SATA2 (jako RAID),  GeForce 6600,  Ubuntu 7.10

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2008, 15:30:29 »
dreamweaver by mal tuším fungovať pod wine a ako editor fotografií môžete použiť digikam, prípadne gthumb (ale ten je v gtk*, takže sa bude pomalšie spúšťať).
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Arch4ngel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2008, 14:28:27 »
Pokud hledáš alternativy k programům z W, zkus se podívat na http://www.abclinuxu.cz/software/alternativy.

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2008, 14:49:27 »
jeste k tomu prehravaci videi - pokud znate VLC, tak je i pod ubuntu. osobne doporucuji tento nebo smplayer (nebo holy mplayer). oba poslouzi vyborne ;) pokud jste zvykly na winamp, doporucuji xmms. vypada podobne. pokud potrebujete IE, staci nainstalovat ies4linux, ted v nove verzi nabizi i instalaci IE7 beta, pak standardne IE 5, 5.5 a 6. mozna ale bude problem s activeX, nekomu to zlobi (i muj problem drive, ale ted zase jede s posledni verzi).
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2008, 16:41:14 »
amaroK většinou přehraje všechno, ale vypalovat neumí (jen nahrávat do mp3 a flashek včetně rozdělení do adresářů podle interpreta, alba a tak)...
vypalovat zvukový CD bude muset K3b...
na video není zlý kaffeine (zapadá do KDE)
Pokud se vám nelíbí rozložení Gimpu, můžete zkusit Kritu (součást balíčku koffice), ale ta toho (imho) nezvládne tolik...
Jinak Wine je fajn věc, nevím, co se vám na něm nezdá, protože některé aplikace fungují prakticky stejně, jako pod Windows (s tím rozdílem, že vám viry neshodí systém :) )...
Software odinstalujte přes adept_installer (Přidat/Odebrat programy), aby jste si nepoškodil systém (resp. aby jste neskončil v konzoli, to začátečníkům moc radost nedělá)...
« Poslední změna: 15 Ledna 2008, 16:43:22 od Roman "Schmaker" Šmakal »
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #7 kdy: 15 Ledna 2008, 22:13:46 »
AmaroK - pro audio,
Kaffeine - náhrada WMP,
Quanta Plus - vývoj webu,
Gwenview - prohlížeč obrázků,
DigiKam - správa fotek,
Krita - mám raději GIMP, ale pokud chceš něco co vypadá "normálně". tak je to dobrá volba.
Krusader - skvělá náhrada Total Commanderu,
K3B - vypalování.

Má to pro tebe jeden zádrhel, všechno jsou to aplikace pro KDE, takže doporučuji spíš Kubuntu, ale pod GNOME to samozřejmě poběží taky. Ale samozřejmě je na každém, co mu vyhovuje.
Kubuntu forever :-)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #8 kdy: 15 Ledna 2008, 22:35:42 »
já používám ke své spokojenosti:
xmms - muzika
totem - filmíci
sim-im ICQ
skype - skype
gimp - photoshop
fspot - správa fotek
firestarter, firehol - za firewally
kopete na jabber - páč mi na ICQ nevyhovuje
mozilla firefox a thunderbird - bez komentáře
virus scaner - kontrola počty, jinak jsem bez obav
avidemux - úpravy videjek
k3b - vypaluju

všechno pod gnome, i když pár jich je pro KDE šlapou dobře a já nejsem hnidopich. :)

prostý user
...selským rozumem...

Pavol XV

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • http://zaweli.yw.sk/
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #9 kdy: 16 Ledna 2008, 09:18:42 »
Ohladom Dreaweaveru da sa roschodit cez wine, na html tiez bluefish ale aj kompozer, ale na CSS existuje dobry programik ktory sa vola Cssed neviem ci ste poculi niekto onom.

Ohladom programu picasa http://picasa.google.com/linux/
\\_|_/ Pavol XV <O>   U804-64b (Ubuntu8.04-64bit)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #10 kdy: 16 Ledna 2008, 11:01:50 »

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #11 kdy: 18 Ledna 2008, 20:09:33 »
někdo tu už zmínil smplayer....nevíte prosím někdo, kam ukládá svůj konfigurační soubor?
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #12 kdy: 19 Ledna 2008, 08:34:47 »
někdo tu už zmínil smplayer....nevíte prosím někdo, kam ukládá svůj konfigurační soubor?

Ta aplikace mi nic neříká, ale prohledej skryté soubory (to jsou ty začínající tečkou) ve svém Home, určitě to najdeš.
Kubuntu forever :-)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #13 kdy: 19 Ledna 2008, 13:43:21 »
smplayer je grafické rozhranie mplayera, nastavenia môže mať buď ako písal corwin78, alebo v ~/.mplayer

cinan

Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #14 kdy: 19 Ledna 2008, 14:40:34 »
nastavenia pre smplayer su v: ~/.kde/share/config a ~/.smplayer/
Blog-zapisky: http://blog.cinan.sk/

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #15 kdy: 19 Ledna 2008, 21:27:35 »
no já ho teď našel v ~/.qt/ 
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Blackshadow

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Softwarova vybava - poradite?
« Odpověď #16 kdy: 19 Ledna 2008, 23:01:59 »
Ozaj, a ked chces Fireworks, tak jeho portable verzia ide cez wine :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.