Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastavení - něco jako Nowell Netware  (Přečteno 4837 krát)

Martin - ViPEr*CZ*

Nastavení - něco jako Nowell Netware
« kdy: 08 Ledna 2008, 22:43:05 »
Zajmalo by mě jestli se dá ubuntu server nastavit tak, aby se choval jako Nowell Netware. Čili já se na klientský stanici přihlásím a na tý stanici se mi objeví serverový disky.
Na škole jsme to měli tak, že měl každej svůj účet a po loginu se mu zobrazilo další logický písmenko disku a jeho prostor na serveru. Jde to nějak? Popřípadě odkazy na návody či manuály. ;)

A dál by mě zajmalo jestli se dá někde na klientský stanici připojit na konzoli serveru. Tj sedím tu na windows a jestli si tu můžu otevřít konzoli ze serveru a nastavovat věci na dálku? Vím, že to nějak jde, ale zase bych prosil nějaký helpy či manuály ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: Nastavení - něco jako Nowell Netware
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2008, 00:41:44 »
Tak otázka na první otázku je jednoduchá SSH, velmi kvalitní klient pro operační systém Windows je program Putty, který lze rovnou stáhnout na této adrese http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe, jediná podmínka je, že na serveru musí být nainstalován a spuštěn sshd(ssh daemon). Na druhou otázku je odpověd poněkud složitější, tuto záležitost jsem nikdy nezkoušel, tudíž teď ti nejsem schopen odpovědět na 100% :) ale pomoci by mělo tohle (sic pro debian v tomhle případě podle mých zkušeností je to stejné)http://www.debianhelp.co.uk/samba.htm
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

Pavelp

  • Host
Re: Nastavení - něco jako Nowell Netware
« Odpověď #2 kdy: 09 Ledna 2008, 06:31:27 »
Novell je (byl) velmi kvalitni a velmi nedoceneny fileserverovy OS. Podobny zpusob jde pres Sambu, musi se nastavit spravna autentikace a logon a pak dat bud automaticke obnoveni mapovani disku (stanice je win), nebo to udelat pres .BAT soubor.
Kód: [Vybrat]
Net use M: \\server\mujkatalog. Ten bat by mel byt ulozeny v logon adresari na Sambe, aby kazdy user mel svuj. "Mapovani" disku pres pismeno je vzdycky lepsi.


Martin - ViPEr*CZ*

Re: Nastavení - něco jako Nowell Netware
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2008, 11:39:43 »
Tak otázka na první otázku je jednoduchá SSH, velmi kvalitní klient pro operační systém Windows je program Putty, který lze rovnou stáhnout na této adrese http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe, jediná podmínka je, že na serveru musí být nainstalován a spuštěn sshd(ssh daemon). Na druhou otázku je odpověd poněkud složitější, tuto záležitost jsem nikdy nezkoušel, tudíž teď ti nejsem schopen odpovědět na 100% :) ale pomoci by mělo tohle (sic pro debian v tomhle případě podle mých zkušeností je to stejné)http://www.debianhelp.co.uk/samba.htm
Tak připojení přes putty.exe na terminál jede výborně... přesně to co jsem potřeboval...velice děkuji.
Druhé řešení vyzkouším ... to je trochu časově náročnější ;) ale určitě dám vědět jak na to. Popřípadě by jsme toto hodili vše na wiki ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Nastavení - něco jako Nowell Netware
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2008, 17:18:26 »
Ja som sa s tym babral pred rokom dost dlho. ale urobil som to, ze mi ubuntacky server overoval uzivatelov, natiahol sa im ich windowsacky profil a pripojili sa zdielane disky. Jeden domovsky a jeden verejny.
Velmi mi s tym pomohol merlin. Bolo to ale na starom fore, tak neviem ci to najdes.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: Nastavení - něco jako Nowell Netware
« Odpověď #5 kdy: 10 Ledna 2008, 23:11:32 »
Tak připojení přes putty.exe na terminál jede výborně... přesně to co jsem potřeboval...velice děkuji.
Druhé řešení vyzkouším ... to je trochu časově náročnější ;) ale určitě dám vědět jak na to. Popřípadě by jsme toto hodili vše na wiki ;)
Určite není zač  ... Tu sambu vyzkouším o víkendu, kdyžtak se ozvu s přesnými informacemi o nainstalovaní.
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: Nastavení - něco jako Nowell Netware
« Odpověď #6 kdy: 12 Ledna 2008, 15:01:10 »
Pokud by bylo potřeba, mám doma nějaký konfigurák od Samby, který fungoval tak, jak potřebujete (doména). Jak by se dalo udělat to samé v linuxové síti? Má vůbec linux něco jako je doména od windows? (to co se tady řeší je vlastně skoro doména)

johnyman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Nastavení - něco jako Nowell Netware
« Odpověď #7 kdy: 03 Září 2008, 07:46:40 »
Pokud by bylo potřeba, mám doma nějaký konfigurák od Samby, který fungoval tak, jak potřebujete (doména). Jak by se dalo udělat to samé v linuxové síti? Má vůbec linux něco jako je doména od windows? (to co se tady řeší je vlastně skoro doména)
Ahoj, myslíš, že bys ten konfigurák ještě doma našel?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.