Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vtípky okolo LINUXU :-)  (Přečteno 1473778 krát)

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1775 kdy: 24 Srpna 2008, 13:06:19 »
Vista je vsade  >:( (screenshot z hry The Sims 2)

"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1776 kdy: 24 Srpna 2008, 13:52:12 »
co jsem to před delší dobou hrál, tak je to podle mně buď addon, nebo sims3 ???

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1777 kdy: 24 Srpna 2008, 17:09:45 »
V Sims 2 je lepší joke: "Počítače Autoconto - nezruinují vaše konto" vážně to tam je ;D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1778 kdy: 25 Srpna 2008, 08:21:06 »
filip102: už je to pryč :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1781 kdy: 25 Srpna 2008, 20:51:12 »
Citace
co jsem to před delší dobou hrál, tak je to podle mně buď addon, nebo sims3

sestra sa uz priznala, ze to je add-on... ::)
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

filip102

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 246
  • F.I.L.I.P. 102 : Fašistický Inkvizitor na Likvidac
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1782 kdy: 26 Srpna 2008, 07:14:57 »
Citace
co jsem to před delší dobou hrál, tak je to podle mně buď addon, nebo sims3

sestra sa uz priznala, ze to je add-on... ::)

Tak rýchlo to oplatiť, nech tam je aj ubuntu  ;D.
01001010 01101111 01101010 00101100 00100000 01100001 01101100 01100101 00100000 01110011 01101111 01101101 00100000 01110000 01100101 01101011 01101110 11111101 00100000 00111010 00101001 00101110 00001101 00001010

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1783 kdy: 26 Srpna 2008, 09:43:13 »
chvíli jsem googlil, smůla  ;) ubuntu addon pravděpodobně neexistuje.

JohnyN

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1784 kdy: 26 Srpna 2008, 11:35:20 »
O systéme Windows Vista:
citované zo stránky: http://www.lupa.cz/clanky/proc-miluji-windows-vista/
Citace
Zap a vyp: Nadšený jsem i z toho, že Microsoft pokračuje ve svém inovativním přidávání nových významů starým slovům. Časy, kdy jsme se naučili vypínat počítač stiskem tlačítka Start, už jsou pryč, a proto nyní přichází několik nových principů:

   1. Tlačítko Vypnout uvede počítač do hibernace (úplné vypnutí počítače již není možné, při pokusu o vytažení napájecího kabelu ze zásuvky dostanete ránu vrtulkou ventilátoru).
   2. Funkcím, které má konkurence už pět let (průsvitná okna), se říká „zbrusu nové funkce“.
   3. Vista je prodávána v šesti edicích: Starter (Předkrm), což je edice pouze pro rozvojové země a obsahuje pouze instalátor, po jehož dokončení z krabice vypadne lístek na vlak do nejbližší nerozvojové země; Home Basic je naprogramovaná ve Visual Basicu a tomu odpovídá i její rychlost. Home Premium je prodávána jen těm, kdo doloží, že během posledních tří měsíců obdrželi v práci mimořádné odměny (tomu pro změnu odpovídá cena této edice, rychlostně je na tom stejně jako Home Basic). Ultimate edition je určena výhradně pro americké vládní agentury a obsahuje zabudované šablony ""Ukončete jaderný výzkum, nebo...!"" a ""Zaveďte demokracii, nebo...!"" (odtud název Ultimátum). Zbývající dvě edice jsou určeny jen pro firmy o stu a více ředitelích, a tudíž se s nimi v Česku nebudeme setkávat mimo ministerstvo kultury, které si je stejně navíc ukradne.

Tento článek není myšlen vážně a má sloužit k pobavení čtenářů. Brát kteroukoliv část tohoto článku vážně znamená projevovat naprostý nedostatek soudnosti.
Autor odmítá až do konce roku 2008 pracovat s Windows Vista.

Toto už ale nie je sranda:
citácie z http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne
Citace
Pokud si budete chtít přehrát chráněný film na svém současném monitoru, Vista vám jej pustí, ale předtím ho prožene škrtícím hrdlem, které velmi zásadně sníží jeho kvalitu - sníží jeho rozlišení asi na čtvrtinu a pak jej přepočítá zpět do rozlišení, ve kterém jej chcete sledovat. Podle specifikace má být výsledkem lehce rozpitý (”slightly fuzzy”) obraz. Totéž se děje u audiovýstupů - zvuk má být po degradaci neostrý a s méně detaily (”fuzzy with less detail”).

Vista - Záměrně nestabilní, nespolehlivý a nevýkonný systém

Aby mohl operační systém zajistit tzv. chráněné prostředí pro přehrávání chráněného obsahu, musejí všechny dotčené ovladače implementovat tzv. klopné bity (tilt bits), bezpečnostní pojistky upozorňující na jakékoliv výkyvy z normy. Ovladače mají neustále kontrolovat procesy uvnitř hardware a jakmile se vyskytne něco neobvyklého, nastavit klopný bit. Spouštěčem varovného signálu přitom může být klidně napěťová špička nebo mechanický otřes, tedy věci, které se v normálním provozu dějí zcela běžně.
...
Kontrola jednotlivých komponent chráněného prostředí se děje asi třicetkrát za sekundu. To znamená, že ačkoliv části vašeho systému můžou odpočívat (třeba neposloucháte hudbu), Vista je všechny třicetkrát za sekundu vzbudí a zeptá se, nenarušilo-li nic chráněné prostředí.

A to všetci windowsáci vrátane Radka Hulána nadávali na Linux, pretože ničí HDD. Avšak o tom, že Vista 30x za sekundu kontroluje hardware už reč nebola. Začínam uvažovať o downgrade na XP, síce mi nepôjde nový softvér, ale aspoň môj hardware nebude týraný Vistou..

EDIT: O ochranách vo Viste si môžte prečítať aj na serveri cdr.cz
EDIT2> 27.8.2008 20:06
Našiel nejaké ďalšie informácie o zničení HW Vistou, myslím však, že ide už o hoax:
http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&url=http%3A%2F%2Fchannel9.msdn.com%2Fforums%2FCoffeehouse%2F252274-Windows-Vista-killed-my-PC%2F&ei=15a1SO3MHom60gXh3fz2CA&usg=AFQjCNEao6uLh_27ENXb1qSUb-heZ5rs7Q&sig2=TPJPOHA_9gV_ws15Vsnkog
« Poslední změna: 27 Srpna 2008, 20:06:52 od Ján Nosko »

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1785 kdy: 26 Srpna 2008, 12:16:13 »
Ján Nosko : dik za ten sestrih, nechtelo se mi to cist cely z tech linku.

Vcera jsem byl s kamosem v IT shpu a byl tam NB s Vistou. Já sám jsem nesebral odvahu abych se toho dotknul, kámoš tu odvahu sebral a sáhl na to.... Takovej humus co ta Vista byla... Jestli Win tak Xp , jestli OS - jedině Linux :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1786 kdy: 26 Srpna 2008, 12:57:50 »
Citace
Avšak o tom, že Vista 30x za sekundu kontroluje hardware už reč nebola....síce mi nepôjde nový softvér, ale aspoň môj hardware nebude týraný Vistou..
mmnt, znamená to, že visty můžou neustálým kontrolováním (a tím i zatěžováním) HW poškozovat? s takovou bych si asi opravdu zformátoval Vista disk a udělal si z něj další úložný prostor ???

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1787 kdy: 26 Srpna 2008, 13:08:34 »
wigman : ja naprosto nevidim duvod mit Vistu nainstalovanou :) jak nekdo chytry rekl : M$ udelalo omalovanky a poslalo to do obchodu s napisem Windows Vista
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1788 kdy: 26 Srpna 2008, 13:09:51 »
je otazka, nakolik je to tvrzeni pravdive... Nejsem zastancem MS, ale nemyslim si, ze by to bylo az tak zle
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

JohnyN

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1789 kdy: 26 Srpna 2008, 13:22:16 »
Citace
Avšak o tom, že Vista 30x za sekundu kontroluje hardware už reč nebola....síce mi nepôjde nový softvér, ale aspoň môj hardware nebude týraný Vistou..
mmnt, znamená to, že visty můžou neustálým kontrolováním (a tím i zatěžováním) HW poškozovat? s takovou bych si asi opravdu zformátoval Vista disk a udělal si z něj další úložný prostor ???

Neviem, do akej miery môžu Visty poškodzovať hardware, ale myslím, že čím častejšie hardware systém kontaktuje, tým viac sa znižuje jeho životnosť, nie? Na Viste mi však viac prekáža zabitá RAM, systém, ktorý po nabootovaní zaberie 900MB RAM (bez Aera, indexovania, Superfetchu) nie je u mňa normálny..

Edit:
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=46&t=30064 tu tvrdia, že je to hlúposť.
Našiel som ale aj článok, kde autor popisuje ako mu Vista opakovane zničila VGA Splitter: http://www.watkissonline.co.uk/wordpress/?p=519
« Poslední změna: 26 Srpna 2008, 13:27:37 od Ján Nosko »

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1790 kdy: 26 Srpna 2008, 13:32:15 »
stet: ano, podobně to shrnul jeden můj známý:
Citace
Já Visty nerad - jsou nenažrané, nic nepřinášejí a jen přeházely veškeré ovládání. Výsledek: pouze komplikace. A na výkonnějším procesoru chci výkon na práci a ne na režii operačního systému.
důvod, proč visty mám - ale téměř nepoužívám:
1)bratr mi daroval svou licenci (on na to nemá hardware) a já měl volný 40gb disk - proč to nevyzkoušet?
2)lepší podpora hardwaru - poprvé za život se mi stalo, že na ubuntu mi jela grafická i zvuková karta podstatně lépe, než u winXP (u win jsem měl nejnovější k-lite)
3)líbilo se mi, jak vypadá; to ale jen do té doby, než jsem zjistil, kolik to aero bere - o cca. 100mb ram víc, než bez něj, procesor vytěžuje o 20% víc, než obvykle a kdo ví, co to dělá u gpu.
  poslední dobou používám v hojnější míře spíš XPčka - občas si rád zahraju world in conflict, ale mimo jiné mi přijde, že jsou oproti ubuntu svižnější. u ubuntu se cítím příjemněji proto, že většinou naprosto přesně vím, co systém udělá, když mu zadám spustit ten a ten program. když něco spadne, obvykle mi trvá zjistit jen pár minut, proč. u windowsů se nic takového nekoná, pravděpobně "chrání uživatele před sebou samým"..

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1791 kdy: 26 Srpna 2008, 13:53:33 »
Citace
Avšak o tom, že Vista 30x za sekundu kontroluje hardware už reč nebola....síce mi nepôjde nový softvér, ale aspoň môj hardware nebude týraný Vistou..
mmnt, znamená to, že visty můžou neustálým kontrolováním (a tím i zatěžováním) HW poškozovat? s takovou bych si asi opravdu zformátoval Vista disk a udělal si z něj další úložný prostor ???

Neviem, do akej miery môžu Visty poškodzovať hardware, ale myslím, že čím častejšie hardware systém kontaktuje, tým viac sa znižuje jeho životnosť, nie? Na Viste mi však viac prekáža zabitá RAM, systém, ktorý po nabootovaní zaberie 900MB RAM (bez Aera, indexovania, Superfetchu) nie je u mňa normálny..

Edit:
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=46&t=30064 tu tvrdia, že je to hlúposť.
Našiel som ale aj článok, kde autor popisuje ako mu Vista opakovane zničila VGA Splitter: http://www.watkissonline.co.uk/wordpress/?p=519

Visty jsem měl na nb s 1GB ram a nežraly 900MB. Při běžné práci (Firefox, thunderbird, AIMP, Bitlord, Openoffice) mi braly asi 600 MB, možná 700. Bylo tam aero (který do ramky moc podle mě neleze) a žádný indexování ani nic jinýho jsem nevypínal (to ale taky neleze podle mě do ramky příliš, spíš zpomaluje prací na disku). Mnohem víc, než nedostatkm paměti mě zpomalovaly svojí "vrozenou" demencí, hláškama...a tak dále.


EDIT: samozřejmě, že vistu už vůbec nepoužívám, dokonce ji ani na hardisku nemám, proč bych si zmenšoval už tak malej disk... to jsem jen zkoušel na notebooku (no, nebyly to moje vista..)
« Poslední změna: 26 Srpna 2008, 14:33:43 od Ender Wiggin »
Xubuntu 12.04

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1792 kdy: 26 Srpna 2008, 14:31:35 »
jo, to znám... "Pokud jste tento program spustili vy, klikněte na Pokračovat" - tahle konkrétní dodává dokonce i mně pocit bezpečí a kontroly nad spouštěnými aplikacemi. Firewall a Windows "defender" se dají vypnout/zakázat, ale pořád plně fungují věci jako získávání informací o mp3 na internetu a ověřovnání legality (WMP11).
  docela bych doporučil Vispu, je to šikovný program umožňující smazání téměř čehokoliv, od právě zminovaných media player funkcí, až po vyhození aera...

JohnyN

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1793 kdy: 26 Srpna 2008, 15:20:16 »
Visty jsem měl na nb s 1GB ram a nežraly 900MB. Při běžné práci (Firefox, thunderbird, AIMP, Bitlord, Openoffice) mi braly asi 600 MB, možná 700. Bylo tam aero (který do ramky moc podle mě neleze) a žádný indexování ani nic jinýho jsem nevypínal (to ale taky neleze podle mě do ramky příliš, spíš zpomaluje prací na disku). Mnohem víc, než nedostatkm paměti mě zpomalovaly svojí "vrozenou" demencí, hláškama...a tak dále.


EDIT: samozřejmě, že vistu už vůbec nepoužívám, dokonce ji ani na hardisku nemám, proč bych si zmenšoval už tak malej disk... to jsem jen zkoušel na notebooku (no, nebyly to moje vista..)


To je sranda.. u mňa v default nastaveniach pri zapnutom Firefoxe (cca 100 MB v RAM), QIP (cca 10MB), Aero, nezmenených nastaveniach Superfetchu (Vista je taká inteligentná, že sa naučí, čo používate a po ďalšom spustení už sama natiahne Firefox, QIP, Winamp atď. do RAM; problém ale nastavá, keď vám disk ani po dvoch hodinách po zapnutí nezastaví, samozrejme svoju úlohu tu hrá aj indexovanie, ktoré však vypínam aj na Linuxe) brala cca 1,1 GB z 2 GB RAMky, a swap na disku okolo 600 MB. Možno sa Vista tak roztiahla, lebo mám 2GB, príp. dokáže rovnako ako Ubuntu cachovať na disk, ale veľmi sa mi to nezdá.. iba ak to tají  :D

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1794 kdy: 26 Srpna 2008, 15:35:56 »
To je sranda.. u mňa v default nastaveniach pri zapnutom Firefoxe (cca 100 MB v RAM), QIP (cca 10MB), Aero, nezmenených nastaveniach Superfetchu (Vista je taká inteligentná, že sa naučí, čo používate a po ďalšom spustení už sama natiahne Firefox, QIP, Winamp atď. do RAM; problém ale nastavá, keď vám disk ani po dvoch hodinách po zapnutí nezastaví, samozrejme svoju úlohu tu hrá aj indexovanie, ktoré však vypínam aj na Linuxe) brala cca 1,1 GB z 2 GB RAMky, a swap na disku okolo 600 MB. Možno sa Vista tak roztiahla, lebo mám 2GB, príp. dokáže rovnako ako Ubuntu cachovať na disk, ale veľmi sa mi to nezdá.. iba ak to tají  :D

:) Možná že tam je fakt nějaké skryté nastavení (taky, co ve windows není skryté a zaštrachané pod vrstvou blábolů, že...), které se ti stará o ramku a disk, aby nezahálely a pořádně se procvičovaly. Jako tréninkem možná postupně zvyšujou kapacity počítače...

A lidé si pořád stěžují, že se disk nezastaví a vypínají užitečné funkce jako indexování, ale to je nesmysl, systém si indexuje jenom, když potřebujete pracovat, není potřeba ho vypínat! A nemyslím, že by Visty tahaly firefox (bez patřičného doplňku) rovnou do RAM. To jenom pro něj v paměti rezervují místo. Jenom nevím, co je to ten superfetch...asi něco s tim psem, že jo...jako ale když na něj řveš anglicky "přines", tak stejně neposlechne. Nicméně stačí počkat hoďku dvě, a objeví se nová aktualizace, která to opraví, takže není důvod nadávat. Sice bude trvat, než patřičných 600 MB stáhneš, ale alespoň mezitím na chvíli vypneš torrenty, kde na 100% visty poznaly něco nelegálního, takže ti snížej rychlost stahování i odesílání na 0.1kbps, čímž tě zachrání před vězením i peněžitými pokutami. Když tak nad tím přemýšlím, nechápu, proč jsem přešel na ubuntu a ne na vistu (z xp). Asi ě zmátla obrovská reklama a tak...
Xubuntu 12.04

JohnyN

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1795 kdy: 26 Srpna 2008, 15:49:50 »
To je sranda.. u mňa v default nastaveniach pri zapnutom Firefoxe (cca 100 MB v RAM), QIP (cca 10MB), Aero, nezmenených nastaveniach Superfetchu (Vista je taká inteligentná, že sa naučí, čo používate a po ďalšom spustení už sama natiahne Firefox, QIP, Winamp atď. do RAM; problém ale nastavá, keď vám disk ani po dvoch hodinách po zapnutí nezastaví, samozrejme svoju úlohu tu hrá aj indexovanie, ktoré však vypínam aj na Linuxe) brala cca 1,1 GB z 2 GB RAMky, a swap na disku okolo 600 MB. Možno sa Vista tak roztiahla, lebo mám 2GB, príp. dokáže rovnako ako Ubuntu cachovať na disk, ale veľmi sa mi to nezdá.. iba ak to tají  :D

:) Možná že tam je fakt nějaké skryté nastavení (taky, co ve windows není skryté a zaštrachané pod vrstvou blábolů, že...), které se ti stará o ramku a disk, aby nezahálely a pořádně se procvičovaly. Jako tréninkem možná postupně zvyšujou kapacity počítače...

A lidé si pořád stěžují, že se disk nezastaví a vypínají užitečné funkce jako indexování, ale to je nesmysl, systém si indexuje jenom, když potřebujete pracovat, není potřeba ho vypínat! A nemyslím, že by Visty tahaly firefox (bez patřičného doplňku) rovnou do RAM. To jenom pro něj v paměti rezervují místo. Jenom nevím, co je to ten superfetch...asi něco s tim psem, že jo...jako ale když na něj řveš anglicky "přines", tak stejně neposlechne. Nicméně stačí počkat hoďku dvě, a objeví se nová aktualizace, která to opraví, takže není důvod nadávat. Sice bude trvat, než patřičných 600 MB stáhneš, ale alespoň mezitím na chvíli vypneš torrenty, kde na 100% visty poznaly něco nelegálního, takže ti snížej rychlost stahování i odesílání na 0.1kbps, čímž tě zachrání před vězením i peněžitými pokutami. Když tak nad tím přemýšlím, nechápu, proč jsem přešel na ubuntu a ne na vistu (z xp). Asi ě zmátla obrovská reklama a tak...

Definícia Superfetch vo Viste: http://en.wikipedia.org/wiki/Superfetch#SuperFetch Pozerám práve, že ho mali už XP, ale volalo sa to Prefetcher
Zabudol som napísať, že nemám SP1, takže tie rozdiely môžu byť spôsobené tým.. BTW na Vistu som neprešiel, Ubuntu používam už viac ako rok.. začal som ho používať ako dualboot s XP na desktope. K Vistám som sa dostal až pri kupovaní NB, boli tu dve alternatívy NB s 3G podporou bez Visty Business (dokonca o pár stovák drahší ako s Vistou) a model bez 3G a s Vistou Business. Na systém som veľmi nebral ohľad, pretože aj tak som do teraz používal viac-menej iba Ubuntu. Ale rozhodol som sa pre alternatívu s OS, pretože ho občas budem potrebovať do školy.

Ale dostal som k NB okrem inštalačky Visty Business aj XP Professional, takže možno urobím downgrade  :)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1796 kdy: 26 Srpna 2008, 15:57:31 »
Definícia Superfetch vo Viste: http://en.wikipedia.org/wiki/Superfetch#SuperFetch Pozerám práve, že ho mali už XP, ale volalo sa to Prefetcher
Zabudol som napísať, že nemám SP1, takže tie rozdiely môžu byť spôsobené tým.. BTW na Vistu som neprešiel, Ubuntu používam už viac ako rok.. začal som ho používať ako dualboot s XP na desktope. K Vistám som sa dostal až pri kupovaní NB, boli tu dve alternatívy NB s 3G podporou bez Visty Business (dokonca o pár stovák drahší ako s Vistou) a model bez 3G a s Vistou Business. Na systém som veľmi nebral ohľad, pretože aj tak som do teraz používal viac-menej iba Ubuntu. Ale rozhodol som sa pre alternatívu s OS, pretože ho občas budem potrebovať do školy.

Ale dostal som k NB okrem inštalačky Visty Business aj XP Professional, takže možno urobím downgrade  :)

Aaa to bylo poučné...tak to bych vypl hned.
Xubuntu 12.04

filip102

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 246
  • F.I.L.I.P. 102 : Fašistický Inkvizitor na Likvidac
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1797 kdy: 27 Srpna 2008, 12:51:33 »
S linuxom nič ale s pc áno  ;D








A eše skúste Sudo apt-get moo
« Poslední změna: 27 Srpna 2008, 13:14:45 od filip102 »
01001010 01101111 01101010 00101100 00100000 01100001 01101100 01100101 00100000 01110011 01101111 01101101 00100000 01110000 01100101 01101011 01101110 11111101 00100000 00111010 00101001 00101110 00001101 00001010

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1798 kdy: 27 Srpna 2008, 13:24:20 »
páni  :D to jsou ty nejlepší, jaké jsem zatím viděl... a takový SP3 bych si taky nechal líbit, nebýt to můj vlastní počítač ;)

filip102

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 246
  • F.I.L.I.P. 102 : Fašistický Inkvizitor na Likvidac
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #1799 kdy: 27 Srpna 2008, 14:00:57 »
A ešte dva jeden okolo pc a druhý totálne mimo pc  ;D


01001010 01101111 01101010 00101100 00100000 01100001 01101100 01100101 00100000 01110011 01101111 01101101 00100000 01110000 01100101 01101011 01101110 11111101 00100000 00111010 00101001 00101110 00001101 00001010

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.