Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vtípky okolo LINUXU :-)  (Přečteno 1474115 krát)

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2375 kdy: 17 Prosince 2008, 15:21:09 »
Bohužel se jedná o poněkud obtížně přeložitelnou hříčku. (budeme si tedy pamatovat, že anglický výraz "fire" neznamená pouze "oheň, požár", nýbrž i "pal!". Zde je můj skromný překlad..

Angličan, Ir a Skot byli zajati divochy a čekají na popravu, když v tom jim jiný zajatec pošeptá, že divoši mají hrůzu ze živelných pohrom. Když to tři kamarádi uslyší, vymyslí plán. O něco později stojí Angličan před popravčí četou tvořenou divochy (s luky a šípy). Náčelník kmene pronese - "Připravit, zacílit-" "VYBUCHLA SOPKA!" zakřičí Angličan a zatímco divoši v panice utíkají, unikne. Když panika opadne, před popravčí četu přivedou Skota. Náčelník kmene pronese - "Připravit, zacílit-" "ZEMĚTŘESENÍ!" zvolá Skot a zatímco se divoši rozhlíží okolo tázajíc se "kde?", unikne i on. Jakmile se vše utiší, přivedou před popravčí četu Ira. Náčelník kmene říká - "Připravit, zacílit-" "FIRE" vykřikne Ir.

Haha výborně :)
« Poslední změna: 17 Prosince 2008, 18:29:47 od Bosf »
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2376 kdy: 17 Prosince 2008, 15:49:37 »

 :D

qUAKER

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2377 kdy: 17 Prosince 2008, 15:57:37 »

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2378 kdy: 17 Prosince 2008, 18:30:02 »
ty mě zabiješ :D
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2379 kdy: 17 Prosince 2008, 22:10:50 »
...Proto to sem dávám ;)

Ronja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2380 kdy: 18 Prosince 2008, 12:10:33 »
Uživatelsky přívětivý software je jen vidina, která má svést poutníka z pravé cesty příkazového řádku.
[Keep your Ubuntu up to date!]
[Don't mess into it, except if you know what you're doing ;-)]

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2382 kdy: 18 Prosince 2008, 19:03:29 »
ad. warranty void if Seal is broken: Což tu nemá nikdo smysl pro humor? :) To sem dám a karma mi začne mizet s frekvencí krádeží v Holešovnické tržnici.. 

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2383 kdy: 18 Prosince 2008, 20:38:48 »
Je to kruťárna, ale mě to každopádně velice pobavilo.. musel jsem to hned poslat několika dalším přátelům.
Have you tried turning it off and on again?

wam]Spider007

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2384 kdy: 18 Prosince 2008, 20:53:20 »
ad. warranty void if Seal is broken: Což tu nemá nikdo smysl pro humor? :) To sem dám a karma mi začne mizet s frekvencí krádeží v Holešovnické tržnici.. 

to bude asi tym, co bolo na tom obrazku vyobrazene. Mne to teda tiez moc vtipne neprislo, ale karmu som ti neznizoval.

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2385 kdy: 19 Prosince 2008, 13:19:05 »
Nádhera.. a zároveň je to k pláči, protože je to pravda :(


[edit]
http://mp3ky.net/fatal-success-bajecna-praha-parodie-na-prazaky?key=ec49&play
- jakožto hrdý pražák jsem to sem musel dát..
[/edit]
« Poslední změna: 19 Prosince 2008, 15:44:41 od wingman »

Lorek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2386 kdy: 19 Prosince 2008, 19:37:03 »
Na toto jsem dnes narazil:
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/cs-CZ/help/83ec0ffe-ee04-4d53-8b87-25d1f05c954e1029.mspx

Citace
Pokud dojde k problému, zkuste počítač restartovat.

Tento tip je jednoduchý. Pokud se zdá, že počítač běží pomalu, a zavření všech spuštěných programů problém nevyřeší, pokuste se počítač restartovat. Restartování může vyřešit problémy s výkonem tehdy, kdy je těžké označit přesnou příčinu.

Citace
Pokud patříte mezi ty uživatele počítačů, kteří mají najednou spuštěno osm programů
 a desítky oken internetového prohlížeče – to vše, když zrovna chatujete se svými přáteli – nebuďte překvapeni, když se váš počítač začne zasekávat.

Citace
Jak však nastavíte, které programy se při startu načtou automaticky? Někdy je to zřejmé, protože program přidá ikonu do oznamovací oblasti na hlavním panelu, kde můžete vidět, že je spuštěn. Podívejte se tam a zjistěte, jestli nejsou spuštěny nějaké programy, u kterých nechcete, aby se načítaly automaticky. Umístěte kurzor myši nad každou ikonu a zjistěte si název programu. Klepněte na tlačítko Zobrazit skryté ikony, aby vám nějaká ikona neunikla.

Vojtěch Sysel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
    • Osobní stránky
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2387 kdy: 19 Prosince 2008, 20:06:51 »
Lorek: tahle je taky pěkná  ;D

Citace
Pokud máte problémy s otevřením krytu počítače, abyste mohli přidat více paměti, měli byste také paměť zvětšit alespoň na 2 GB. Obzvláště pokud patříte mezi lidi, kteří mají najednou otevřeno dvanáct e-mailových zpráv, deset oken internetového prohlížeče a šest dalších programů – to vše během chatování.
...fráček sekne každému...

JohnyN

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2388 kdy: 19 Prosince 2008, 20:31:49 »
@Lorek
Hmm.. tak už mi to je jasné.. multitasking Visty zabezpečí, že to nielen pekne vyzerá, ale ešte si môžte spustiť aj jednu aplikáciu. Tým sa Vista dostala na úroveň pekných analógových hodín.. pekne vyzerajú a ešte aj zobrazujú čas, no čo si viac priať?  :D

wam]Spider007

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2389 kdy: 19 Prosince 2008, 23:03:23 »
inak ak by si chcel niekto zahadzat topanky na busha :D
http://play.sockandawe.com/

(moje best score: 15)

honorguard

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2390 kdy: 20 Prosince 2008, 07:22:52 »
Do háje. Jsem vás chtěl všechny překonat a zjistil jsem že mi padá flash.. Nj, nová Opera...

qUAKER

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2391 kdy: 20 Prosince 2008, 08:38:19 »
Do háje. Jsem vás chtěl všechny překonat a zjistil jsem že mi padá flash.. Nj, nová Opera...

lol ;D

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2392 kdy: 20 Prosince 2008, 10:57:10 »
Do háje. Jsem vás chtěl všechny překonat a zjistil jsem že mi padá flash.. Nj, nová Opera...

ja jsem stahoval novou operu taky, a nemam s flash problem... pravda, pouzivam starsi verzi, ale plne funkcni :)

nicmene me skore bylo bidne... ani se s nim tady nebudu chlubit ;D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

premet

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2393 kdy: 20 Prosince 2008, 11:38:22 »
Nevím jestli to mám odsud, ale našel sem to v oblíbených stránkách a opět se zasmál  :D
I love noodles → http://www.explosm.net/db/files/Movies/daveshort2.swf

Lorek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2394 kdy: 20 Prosince 2008, 11:57:32 »
I love noodles → http://www.explosm.net/db/files/Movies/daveshort2.swf
;D ;D ;D ;D K+
Po dlouhý době něco opravdu vtipnýho...
« Poslední změna: 20 Prosince 2008, 12:01:58 od Lorek »

premet

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2395 kdy: 20 Prosince 2008, 12:01:46 »
To video mě taky celkem pobavilo o Linuxu, je to hned na začátku http://www.zive.cz/Clanky/Tyden-Zive-Linux-na-Windows-stale-ztraci/sc-3-a-144973/default.aspx

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2396 kdy: 20 Prosince 2008, 12:33:46 »
@Lorek
Hmm.. tak už mi to je jasné.. multitasking Visty zabezpečí, že to nielen pekne vyzerá, ale ešte si môžte spustiť aj jednu aplikáciu. Tým sa Vista dostala na úroveň pekných analógových hodín.. pekne vyzerajú a ešte aj zobrazujú čas, no čo si viac priať?  :D
 
Za ty prachy co by mohli uživatelé vetšinového os chtít  :D :D :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2397 kdy: 20 Prosince 2008, 13:34:28 »
To video mě taky celkem pobavilo o Linuxu, je to hned na začátku http://www.zive.cz/Clanky/Tyden-Zive-Linux-na-Windows-stale-ztraci/sc-3-a-144973/default.aspx

tyhle tydenni videa nebo jak to mam nazvat jsou dobry ! sleduju je uz dyl akorat me tentokrat nepotesil nazor obou redaktoru, z ktereho vyplyva ze by se Linux mel vice prizpusobit Widlasckym userum a vlastne by mel ehce zkopirovat widle... A rekl bych ze ty statistiky co tam ukazuji nebudou zrovna pravdepodobne.

Nevím jestli to mám odsud, ale našel sem to v oblíbených stránkách a opět se zasmál  :D
I love noodles → http://www.explosm.net/db/files/Movies/daveshort2.swf

tohle me teda zabilo... malo kdy spadnu z nejakyho vtipu z zidle ale tentokrat se mi to povedlo :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

JohnyN

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2398 kdy: 20 Prosince 2008, 13:40:55 »
Ja myslím, že v niečom majú pravdu, Linux asi nikdy nebude pre úplných BFU a kopírovanie GUI windows je podľa mňa veľká hlúposť. A čo Mac? Veď ten má tiež odlišné GUI od Windows a ľudia si zvykli. Myslím, že popularita OS sa nehodnotí podľa toho, či daný OS kopíruje monopolný OS, ktorý je však stále v niektorých GUI veciach na úrovni spred 10 rokov.. prečo nemá Windows do teraz virtuálne plochy?
Zaujímavý názor na Linux som si prečítal tu:
http://www.abclinuxu.cz/blog/dumaru/2006/2/3/119760
Citace
A k čomu som došiel? Pre niekoho vyhovuje Windows. niekomu /ako mne/ Linux a neberme si svoje plusy. Niekomu všetko ide a nemusí riešiť problémy cez fórum a niekto naopak rád všetko rieši a základ je stabilita a bezpečnosť ako aj u mňa. Myslím že v Linuxe je strašne veľa problémov narozdiel od Windowsu ale zase keď niečo správne nastavíte v Linuxe máte krásny veget a nie ako vo Windowse, čakáte kedy vám začne blbnúť.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2399 kdy: 20 Prosince 2008, 14:15:50 »
prečo nemá Windows do teraz virtuálne plochy?

V posledním čísle Chipu jsem četl o nějaký utilitce co v Widliích vytvoří 4 virtuální plochy. Kdyý jsem viděl screeny tak to byla krásně zkopírovaný compiz akorát do modra:D jak se ten program jmenuje si už nevzpomenu, jelikoš jsme ho v středu v marihuanovém dýmu použili jako basebaalovou pálku na sněhové koule a z toho časáku už moc nezbylo....
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.