Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vtípky okolo LINUXU :-)  (Přečteno 1465368 krát)

soudruh

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 458
  • Na Linuxu se stále učím...
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2825 kdy: 10 Března 2009, 07:58:00 »
Omlouvám se, pokud tu už tyhle vtipy byly..

Citace
Jak změříte výšku budovy, pokud máte jen balík instalaček windows a stopky....?

Citace
Ztratí se letadlo a přiletí k mrakodrapu. Pilot vidí v okně chlápka a tak na něj křičí "Kde jsem?". Chlápek odpoví "V letadle!". Tak pilot udělá ostrou kličku doprava... letí rovně... pak zatočí doleva a v pořádku přistane. Když se ho cestující ptají, jak z té odpovědi poznal kde je, tak odpoví "Takovouhle odověd mi mohl dát jen Microsoft"

Xubuntu 12.10@fermium; Ubuntu 12.04@mandelevium; Android 2.3.3@nobellum; Ubuntu 9.04@lawrencium; FreeNAS@rutherfordium; Xubuntu 12.04@dubnium

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2826 kdy: 10 Března 2009, 08:37:27 »
aby to tu nebylo az tak moc pocitacove ;D

Muž se ženou leží v posteli. Muž dostane strašnou žízeň, a protože leží u stěny,
opatrně překračuje ženu a chce se jít napít. Ta si myslí, že se chce milovat a
potichu říká:

"Počkej, malý ještě nespí."

Po 3 minutách muž znovu zkouší přelézt přes ženu, protože žízeň se stupňuje.

Žena :"Říkala jsem ti počkej, než malý usne!"

Muž ještě chvíli čeká, ale potom se rezolutně zvedne a jde rovnou do kuchyně.
Chce se napít minerálky, ale žádnou nenajde a tak vytáhne z ledničky
šampaňský.....

Žena slyší bouchnout špunt a křičí: "Co tam proboha děláš?"

A na to se z dětského pokoje ozve pětiletý syn:

"Vidíš, nechtěla jsi mu dát, tak se zastřelil....


AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Kazekage

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Stand or Die
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2827 kdy: 10 Března 2009, 09:29:07 »
hase tak ten bol skvely, hned som mal krajsie rano, thx.

ciez pridam jeden non-linux

Fero prišiel domov a dostal takú zvláštnu chuť vynadať žene.
Len akosi nebolo za čo.
Večera bola teplá a dobrá.
Deti si už urobili úlohy a išli spať.
Mara bola upravená a veselá...   
Sadol si do kresla a hovorí:
- Marka, zhasni svetlo. Mara poslúchla.
- Marka zažni to svetlo. Poslúchla.
A tak sa to opakovalo vari desať ráz...
  Potom Fero zrazu vstal a vypálil žene desnú facku a reve:
- Ach, ty *censored* skurvená! Komu to signalizuješ, že som doma!!!
 
Asus_F3KA_Ubuntu_8.04_32bit
Desk:A8n32_sli_deluxe, 3700+ Amd_OC, 2GB_ram, 1950xt_ati_radeon: Ferdora_9, Win_XP_pro
Xbox_360_Premium :) flash Nokia_E61_Symbian_S60_3rd_edition Ghost_In_The_Shell Star_Wars_fan  HTC_HD_user

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2828 kdy: 10 Března 2009, 14:26:33 »
Jak změříte výšku budovy, pokud máte jen balík instalaček windows a stopky....?

A jaká je správná odpověď? Hodím dolů stopky a počítám, jak dlouho padají? (protože rychlost padání windows nemusí odpovídat fyzikálním zákonům)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

soudruh

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 458
  • Na Linuxu se stále učím...
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2829 kdy: 10 Března 2009, 14:35:59 »
Jak změříte výšku budovy, pokud máte jen balík instalaček windows a stopky....?

A jaká je správná odpověď? Hodím dolů stopky a počítám, jak dlouho padají? (protože rychlost padání windows nemusí odpovídat fyzikálním zákonům)
Tak tenhle vtip jsem tu už dával, protože na něj byla přesně ta samá odpověd...
Xubuntu 12.10@fermium; Ubuntu 12.04@mandelevium; Android 2.3.3@nobellum; Ubuntu 9.04@lawrencium; FreeNAS@rutherfordium; Xubuntu 12.04@dubnium

wam]Spider007

  • Host
« Poslední změna: 10 Března 2009, 22:37:10 od wam]Spider007 »

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2831 kdy: 11 Března 2009, 00:59:23 »
...
Tak tenhle vtip jsem tu už dával, protože na něj byla přesně ta samá odpověd...
Tak ono asi podobných vtipů na stejné téma existuje hodně :P

A pro legraci uvedu "důvod proč nepřejít na Linux" z jedné internetové diskuze: "Protože ve Windows je naprosto dokonalý font Tahoma!" (a to už se vyplatí ;))
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

soudruh

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 458
  • Na Linuxu se stále učím...
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2832 kdy: 11 Března 2009, 07:42:59 »
...
Tak tenhle vtip jsem tu už dával, protože na něj byla přesně ta samá odpověd...
Tak ono asi podobných vtipů na stejné téma existuje hodně :P

A pro legraci uvedu "důvod proč nepřejít na Linux" z jedné internetové diskuze: "Protože ve Windows je naprosto dokonalý font Tahoma!" (a to už se vyplatí ;))
V jedné jiné diskuzi se zas objevilo "Protože má tlačítko Start" mimochodem, přijde vám normální vypínat počítač pomocí nabídky Start ?
Xubuntu 12.10@fermium; Ubuntu 12.04@mandelevium; Android 2.3.3@nobellum; Ubuntu 9.04@lawrencium; FreeNAS@rutherfordium; Xubuntu 12.04@dubnium

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2833 kdy: 11 Března 2009, 09:58:58 »
To je takzvana windowsovska logika,Stiskněte tlačítko start pro vypnutí,klikněte na OK pro nainstalování myši (popřípadě stiskněte F13 pro nainstalování klávesnice) atd... :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2834 kdy: 11 Března 2009, 15:14:19 »
Je to sice mírně OT, ale když už se tu propírá windowsí logika, tak si to neodpustím.

Včera jsem v Excelu 2007 (v práci) potřeboval nafitovat nějaké grafy Gaussovou křivkou - pro neznalé
Kód: [Vybrat]
1/(s*sqrt(2pi))*exp(-(x-x0)^2/(2*pi*s^2)) Pořád mi to házelo úplně stupidní výsledky. Až následně jsem zjistil, že nejsem blbej já, ale Excel. On totiž neuznává prioritu matematických operátorů - podle něj má v některých případech mínus přednost před umocňováním. Aneb vzorec -(1+1)^2, který každý člověk mající střední školu vyhodnotí jako -4, vyhodnotí Excel jako 4, čili jako (-(1+1))^2. Tudíž v nahoře popsané rovnici prakticky ignoroval mínus v exponentu (takže počítal úplně něco jiného).

P.S: Jak jsem zjistil, jedná se o letitou chybu, která byla již minimálně v Excelu 2003.

Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2835 kdy: 11 Března 2009, 16:10:59 »
Aneb vzorec -(1+1)^2, který každý člověk mající střední školu vyhodnotí jako -4, vyhodnotí Excel jako 4, čili jako (-(1+1))^2.
P.S: Jak jsem zjistil, jedná se o letitou chybu, která byla již minimálně v Excelu 2003.

OpenOffice to dělá stejně 4, kalkulačka z Ubuntu -4. Správně bude asi 0. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2836 kdy: 11 Března 2009, 16:17:55 »
Aneb vzorec -(1+1)^2, který každý člověk mající střední školu vyhodnotí jako -4, vyhodnotí Excel jako 4, čili jako (-(1+1))^2.
P.S: Jak jsem zjistil, jedná se o letitou chybu, která byla již minimálně v Excelu 2003.
OpenOffice to dělá stejně 4, kalkulačka z Ubuntu -4. Správně bude asi 0. :-)
To by mne tada zajímalo, kdo od koho "obšlehnul" ten vzorcovej parser. Protože aby dva lidi nezávisle udělali stejnou pytlovinu, to se mi nechce věřit. I když v OO.o je to možná z důvodu kompatibility :) Počítám, že někde bude vysvětlení, že takto je to správně a matematika je blbě.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Pavel Půlpán

Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2837 kdy: 11 Března 2009, 16:20:21 »
A jakže to teda je? :D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2838 kdy: 11 Března 2009, 16:25:29 »
...a smí se psát před závorku mínus?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2839 kdy: 11 Března 2009, 16:43:30 »
...a smí se psát před závorku mínus?
Tak to je hodně mimo ;) Ale nejsem si jistej jestli to náhodou ty office nemaj správně, mám dojem že nám matykář mlátil o hlavu že je rozdíl mezi -2(2) a (-2)(2)
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

nic-nechci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • Cyklo TJ Písečná
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2840 kdy: 11 Března 2009, 18:57:55 »
...a smí se psát před závorku mínus?
Tak to je hodně mimo ;) Ale nejsem si jistej jestli to náhodou ty office nemaj správně, mám dojem že nám matikář mlátil o hlavu že je rozdíl mezi -2(2) a (-2)(2)
Máš správný dojem  ;)
Cyklo TJ Písečná rulez :-) Linux (Ubuntu JJ + Fedora 11) + MSI EX600
Linux user since 18.9.2008.
Google je všemocný :-)

wam]Spider007

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2841 kdy: 11 Března 2009, 19:13:37 »
Je to sice mírně OT, ale když už se tu propírá windowsí logika, tak si to neodpustím.

Včera jsem v Excelu 2007 (v práci) potřeboval nafitovat nějaké grafy Gaussovou křivkou - pro neznalé
Kód: [Vybrat]
1/(s*sqrt(2pi))*exp(-(x-x0)^2/(2*pi*s^2)) Pořád mi to házelo úplně stupidní výsledky. Až následně jsem zjistil, že nejsem blbej já, ale Excel. On totiž neuznává prioritu matematických operátorů - podle něj má v některých případech mínus přednost před umocňováním. Aneb vzorec -(1+1)^2, který každý člověk mající střední školu vyhodnotí jako -4, vyhodnotí Excel jako 4, čili jako (-(1+1))^2. Tudíž v nahoře popsané rovnici prakticky ignoroval mínus v exponentu (takže počítal úplně něco jiného).

P.S: Jak jsem zjistil, jedná se o letitou chybu, která byla již minimálně v Excelu 2003.



no excel ma pravdu...minus pred zatvorkou znamena nasobenie -1. cize -(1+1)^2 je inak zapisane -1.(1+1)^2 a kedze nasobenie ma vyssiu prioritu ako umocnenie tak je vysledok 4 :)
edit: nove zistenie...ked zapises do excelu -1*(1+1)^2 tak je vysledok -4, ked das -(1+1)^2 tak je vysledok 4. Dovod je ten, ze nasobenie ma mensiu prioritu ako umocnenie, ale unarne minus ma vacsiu prioritu ako umocnenie.
« Poslední změna: 11 Března 2009, 19:33:06 od wam]Spider007 »

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2842 kdy: 11 Března 2009, 21:05:36 »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2843 kdy: 12 Března 2009, 09:47:01 »
No, budu muset zpátky na matfyz a všem matematikům tam vtlouct do hlavy, že existují dvě mínus :) Excel opravdu bere dva mínusy binární a unární (pro informatiky asi nic nového), takže vzorce 0-(1+1)^2 a -(1+1)^2 dávají rozdílné výsledky. Z programátorského hlediska to možná je OK, ale z matematického hlediska je to pitomost, neboť hodnota výrazu -(1+1)^2 závisí na tom, na jakém místě je ve vzorci tento výraz napsán (pokud na prvním místě, mínus je unární a mocnina ho sežere, kdekoli jinde je binární a mocnina ho nechá být).

Tím se vlastně zavádí zcela nová matematika, neboť sčítání na tělěsech R a C již není komutativní: 1-1^2 != -1^2+1

Tak to je hodně mimo ;) Ale nejsem si jistej jestli to náhodou ty office nemaj správně, mám dojem že nám matikář mlátil o hlavu že je rozdíl mezi -2(2) a (-2)(2)
Mimochodem, docela by mne zajímalo, jakej je v tom rozdíl, protože -2(2)=-4 a (-2)(2)=-4, podrobnějí je to (-1)*2*(2) a ((-1)*2)*(2) což je obojí díky asociativitě násobení -1*2*2
« Poslední změna: 12 Března 2009, 09:51:40 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2844 kdy: 12 Března 2009, 10:06:25 »
Abych to nějak shrnul, priorita operátorů je následující (takto ji třebas bere Matlab a většina softu pro seriózní práci)
1. Závorky ()
2. Umocnění ^
3. Unární plus a mínus, negace, + - ~
4. Násobení, dělení * /
5. Sčítání, odčítání (binární plus, mínus) + -
6. Relační operace, > < = (kombinace)
7. Logický součin AND &
8. Logický součet OR |

Když už to chce mít Mrkvosoft v Officech blbě, nechápu, proč se musí opičit i OpenOffice.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2845 kdy: 12 Března 2009, 10:11:23 »

Když už to chce mít Mrkvosoft v Officech blbě, nechápu, proč se musí opičit i OpenOffice.

Že by v tom měla prsty spolupráce Novellu s MS?  :D
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

wam]Spider007

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2846 kdy: 12 Března 2009, 16:09:17 »
Abych to nějak shrnul, priorita operátorů je následující (takto ji třebas bere Matlab a většina softu pro seriózní práci)
1. Závorky ()
2. Umocnění ^
3. Unární plus a mínus, negace, + - ~
4. Násobení, dělení * /
5. Sčítání, odčítání (binární plus, mínus) + -
6. Relační operace, > < = (kombinace)
7. Logický součin AND &
8. Logický součet OR |

Když už to chce mít Mrkvosoft v Officech blbě, nechápu, proč se musí opičit i OpenOffice.

spatne, unarne minus ma vacsiu prioritu ako umocnenie, preto je Excelovsky vysledok spravny. Matematicky je to taktiez spravne, kedze matematika nieco ako unarne minus pozna.

http://support.microsoft.com/kb/q132686/
« Poslední změna: 12 Března 2009, 16:16:52 od wam]Spider007 »

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2847 kdy: 12 Března 2009, 20:07:57 »
spatne, unarne minus ma vacsiu prioritu ako umocnenie, preto je Excelovsky vysledok spravny. Matematicky je to taktiez spravne, kedze matematika nieco ako unarne minus pozna.

http://support.microsoft.com/kb/q132686/
[neberte_to_uplne_doslova]
a odkdy se Microsoft bere za důvěryhodný zdroj informací?  ???
[/neberte_to_uplne_doslova]
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

wam]Spider007

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2848 kdy: 12 Března 2009, 21:01:05 »
spatne, unarne minus ma vacsiu prioritu ako umocnenie, preto je Excelovsky vysledok spravny. Matematicky je to taktiez spravne, kedze matematika nieco ako unarne minus pozna.

http://support.microsoft.com/kb/q132686/
[neberte_to_uplne_doslova]
a odkdy se Microsoft bere za důvěryhodný zdroj informací?  ???
[/neberte_to_uplne_doslova]

no dobre, tak teda iny zdroj

http://www.gjar-po.sk/import/c_plus_plus/02.htm

toť vytah z textu
Kód: [Vybrat]
Priority operátorov (vyššie zapísané majú vyššiu prioritu):

     
    ( )   zátvorky
    ! + - ++ --   negácia, unárne + a -, operátor inkrementácie a dekrementácie (napríklad i--)
    * / %  
    + -   binárne + a – (napríklad –5 je unárne mínus, ale 4–5 je binárne mínus)
    << >>   bitový posun
    < <= > >=   porovnanie
    == !=  
    &   bitové AND
    ^   bitové XOR
    |   bitové OR
    &&   logické AND
    ||   logické OR
    =   priradenie

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #2849 kdy: 12 Března 2009, 22:07:32 »
no dobre, tak teda iny zdroj

http://www.gjar-po.sk/import/c_plus_plus/02.htm

toť vytah z textu
Kód: [Vybrat]
Priority operátorov (vyššie zapísané majú vyššiu prioritu):

     
    ( )   zátvorky
    ! + - ++ --   negácia, unárne + a -, operátor inkrementácie a dekrementácie (napríklad i--)
    * / %  
    + -   binárne + a – (napríklad –5 je unárne mínus, ale 4–5 je binárne mínus)
    << >>   bitový posun
    < <= > >=   porovnanie
    == !=  
    &   bitové AND
    ^   bitové XOR
    |   bitové OR
    &&   logické AND
    ||   logické OR
    =   priradenie

Kde je tam mocnění??? Symbol ^ je tam použit pro XOR, tedy buď a nebo (nikoli obojí), což je něco trošku jiného než v 2^2...
Zajděte si na nejbližším člověkem, který studoval alespoň týden na matfyzu a zeptejte se ho, kolik je -2^2 a kolik je (-2)^2 ;)
Proč by jinak všichni psali (-1)^n do posloupností se střídajícím se znaménkem - proč by se obtěžovali s tou závorkou? :o

PS: flamewar na téma PRIORITA OPERÁTORŮ - to už je něco (zvlášť když nejde o eurotel vs. oskar vs. pegas ;D)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.