Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vtípky okolo LINUXU :-)  (Přečteno 1468954 krát)

NoWin

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3700 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:21:57 »
Sakra, mám to vytištěný, ořezaný skalpelem, ale lepidlo nemám. :(
Použij šroubky z PC, např. na pevný disk stačí jeden z každé strany ;)
Kolik si myslíš, že tam mám šroubků? Koupil jsem si interní čtečku- bez šroubků. Koupil jsem si grafárnu- taky žádnej šroubek. DVD mechaniku mi taky poslali bez šroubků, akorát USB karta měla jeden šroubek v pytlíčku.
Tyhle díly jsem si musel přišroubovat pravýma sovětskýma šroubkama s půlkulatou hlavičkou z Rubínky Ц-392Д!
Nepočítej s tím, že poletím 20km pro šroubky (+ matky a dcery), to si to radši slepím svářečkou!

Já ti nevím,ale sešroubovat si vystřihovánku... :)
To ale není vystřihovánka, ale sešroubovánka, v tom je rozdíl! :P

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3701 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:26:56 »
Tak tohle je první vystřihovánka, kterou si udělám, tohle vážně chci :-) Jen doufám, že mě při tisku na laserové tiskárně nechytne náš třídní, windowsák, to by se asi nedalo obhájit, že to mám do školy :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

NoWin

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3702 kdy: 04 Listopadu 2009, 18:28:24 »
Tak tohle je první vystřihovánka, kterou si udělám, tohle vážně chci :-) Jen doufám, že mě při tisku na laserové tiskárně nechytne náš třídní, windowsák, to by se asi nedalo obhájit, že to mám do školy :-)
Hele, pošli mi mailem kus lepidla! ;D

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3703 kdy: 05 Listopadu 2009, 16:40:20 »

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3704 kdy: 05 Listopadu 2009, 21:24:45 »


dlouho jsem vtipky neprochazel, tak snad to tu neni :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3705 kdy: 06 Listopadu 2009, 09:47:19 »
Chcete si nechat zkontrolovat Ubuntu pomocí výchozího Win antiviru? Není problém!

Tento úžasný prográmek vám najde v systému všechny viry a trojany! Mně jich v Ubuntu našlo několik, viz obrázek!

Takže pro odvážné - link
Kód: [Vybrat]
http://bnewage.com/online/57093807d43f8894cab8bca675d4e7a5/709f4aa6f6a4cf097a971404a7709c50/3656b9eddb95cfb9d7f013ed46b015a2

Upozornění: nespouštět z Win! Tato šaškárna se vám sama pokusí nainstalovat trojana.

[attachment deleted by admin]
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3706 kdy: 06 Listopadu 2009, 09:50:30 »
jj, taky uz na me z nejake www stranky vybafla hlaska o online antivirove kontrole a zacalo mi to v Ubuntu projizdet adresare c:\\windows\system...
 ;D
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3707 kdy: 06 Listopadu 2009, 13:53:23 »
Takže pro odvážné - link
Kód: [Vybrat]
http://bnewage.com/online/57093807d43f8894cab8bca675d4e7a5/709f4aa6f6a4cf097a971404a7709c50/3656b9eddb95cfb9d7f013ed46b015a2
Upozornění: nespouštět z Win! Tato šaškárna se vám sama pokusí nainstalovat trojana.
a radši to ani nespouštět z výchozího uživatelského účtu v Linuxu
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3708 kdy: 06 Listopadu 2009, 13:58:27 »
Takže pro odvážné - link
Kód: [Vybrat]
http://bnewage.com/online/57093807d43f8894cab8bca675d4e7a5/709f4aa6f6a4cf097a971404a7709c50/3656b9eddb95cfb9d7f013ed46b015a2
Upozornění: nespouštět z Win! Tato šaškárna se vám sama pokusí nainstalovat trojana.
a radši to ani nespouštět z výchozího uživatelského účtu v Linuxu
ok,spouštím wgetem v chrootu,a velice opatrně to budu catovat...
Ne,vážně,ten exploit co vám tam nacpe trojana je hádám windows-only,a kdyby ne tak ten trojan určitě jo. (Samozřejmě,pokud se to nenainstaluje jako zásuvný modul)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3709 kdy: 06 Listopadu 2009, 15:12:03 »
Takže pro odvážné - link
Kód: [Vybrat]
http://bnewage.com/online/57093807d43f8894cab8bca675d4e7a5/709f4aa6f6a4cf097a971404a7709c50/3656b9eddb95cfb9d7f013ed46b015a2
Upozornění: nespouštět z Win! Tato šaškárna se vám sama pokusí nainstalovat trojana.
a radši to ani nespouštět z výchozího uživatelského účtu v Linuxu
ok,spouštím wgetem v chrootu,a velice opatrně to budu catovat...
Ne,vážně,ten exploit co vám tam nacpe trojana je hádám windows-only,a kdyby ne tak ten trojan určitě jo. (Samozřejmě,pokud se to nenainstaluje jako zásuvný modul)



nic nevycatujes... leda spoustu nesmyslu. Zdrojak te stranky je dvakrat "sifrovan" javascriptem. nejdriv do base64 a pak jeste nejakou jejich dalsi funkci. Takze nejjednodussi bude to zpustit v prohlizeci a prohlizec to rozsifruje sam. Kdys jsem to spustil ve firefoxu, tak se ukazali akorat dva cinsky znaky, nebo co to bylo, zkratka to nefungovalo. mozna to testuje, jaky OS pouzivam. Pravdepodobne cely "exploit" spociva v tom (podle toho jak jsem kratce nahlednul do dlooouhyho sifrovany zdrojaku), ze po spusteni v prohlizeci vybafne na uzivatele html stranka, ktera je ostylovana jako okno z windows XP a provede falesnou "virovou kontrolu". po probehnuti kontroly zahlasi ze je tam spousta viru a nejspis po kliknuti na tlacitko to presmeruje na program "setup.exe", ktery je nabidnut ke stazeni.... Takze zadny tajne podstrceny malware, pokud tohle nestahnete a nespustite, tak vam to nic neudela. Testovano ve virtualboxu.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3711 kdy: 07 Listopadu 2009, 21:52:30 »
Dnes 30 října 2009 jsem si pročítal ještě jednou pozorně stránky WIKY zdali jsem jěco nevypustil nebo nepřehlédl, ale musím konstatovat to, že jsem se tam ani teď nedočetl to, co bych tam jako začínající v této distribuci rád našel:

To že tam toto nenajdete je nejspíš zcela účelové.  Ubuntu je sice - údajně free - volně ke stažení, ale tyto zcela základní informace se nikde nedozvíte. Horko těžko je budete dolovat z někoho na diskuzi, hlavně když dotyčný je označen pěti hvězdičkami.To jsou lidé kteří nemají zájem tyto detailní informace podávat. Jsou zaháčkováni mimo jiné, třebas i na prodeji knihy popisující Ubuntu, která se v knihkupectvích prodávala v létě asi za 600 Kč včetně CD a o které se na stránkách českého Ubuntu dozvíte, že je údajně beznadějně vyprodána. V oné knize se patrně tyto detaily dočtete zcela bez problémů.

Myslím, že by admini měli jít s pravdou ven a říct, proč uživatelům Ubuntu zatajují základní informace a jaká mají procenta z prodeje knihy Ubuntu 8.10, která se prodává za cca 600,- Kč! :-\
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

aloisam

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3712 kdy: 07 Listopadu 2009, 22:28:23 »
Dnes 30 října 2009 jsem si pročítal ještě jednou pozorně stránky WIKY zdali jsem jěco nevypustil nebo nepřehlédl, ale musím konstatovat to, že jsem se tam ani teď nedočetl to, co bych tam jako začínající v této distribuci rád našel:

To že tam toto nenajdete je nejspíš zcela účelové.  Ubuntu je sice - údajně free - volně ke stažení, ale tyto zcela základní informace se nikde nedozvíte. Horko těžko je budete dolovat z někoho na diskuzi, hlavně když dotyčný je označen pěti hvězdičkami.To jsou lidé kteří nemají zájem tyto detailní informace podávat. Jsou zaháčkováni mimo jiné, třebas i na prodeji knihy popisující Ubuntu, která se v knihkupectvích prodávala v létě asi za 600 Kč včetně CD a o které se na stránkách českého Ubuntu dozvíte, že je údajně beznadějně vyprodána. V oné knize se patrně tyto detaily dočtete zcela bez problémů.

Myslím, že by admini měli jít s pravdou ven a říct, proč uživatelům Ubuntu zatajují základní informace a jaká mají procenta z prodeje knihy Ubuntu 8.10, která se prodává za cca 600,- Kč! :-\

správně! ať konečně odkryjí karty!

P.S. to arrange: na tebe si dám taky pozor! už ti k nim chybí jenom jedna hvězdička! ;D

col_boggy

  • Host
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3713 kdy: 07 Listopadu 2009, 22:56:49 »
Zomg.. to je něco šílenýho. Hlavně, že nás odhalil a ví, co je v té knize i bez nutnosti ji číst. Takové lidi fakt zavírat do pekla s Vistou a klávesnicí bez ctrl+alt+del..

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3714 kdy: 07 Listopadu 2009, 22:59:29 »
Myslím, že by admini měli jít s pravdou ven a říct, proč uživatelům Ubuntu zatajují základní informace a jaká mají procenta z prodeje knihy Ubuntu 8.10, která se prodává za cca 600,- Kč! :-\
To je taky nějaká hláška od Linuse?  ;D
Doma i v práci Linux Mint 17

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3715 kdy: 07 Listopadu 2009, 23:16:26 »
Jezisikriste to je ale de-bill.On snad ceka ze ho budeme krmit lzici...A proc mi tak napadne pripomina dr.fusse,ktery si stezoval nedavno presne na ti same...
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3716 kdy: 07 Listopadu 2009, 23:53:42 »
nechte ho... kazdy zacatek je tezky, kdyz drive byl zvykly hlavne na windows a na to, ze mu vsechno system prinese pod nos. Az se techle zlozvyku zbavi a nauci se poradne googlovat, tak to bude ok.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3717 kdy: 08 Listopadu 2009, 00:58:23 »
4@ Dr Fuss
Tohle je best :
Kód: [Vybrat]
Nebo také:  Network Manager je malá ikona v oznamovací oblasti systému v pravé horní části obrazovky. Vypadá jako dva překrývající se obrazovky nebo čtyři modré či šedé schody (při bezdrátovém připojení). Tak z toho by nebyl moudrý asi ani Ferda Mravenec. To snad ani nepsal Čech, ale nějaký Turkotatar, který se narodil v Čechách.Tohle už víc srozumitelněji i pro total*censored* být napsáno nemohlo.

Jinak kniha stála,stojí a bude stát 397Kč,že jsi to ty,pošlu ti ji za 200Kč.

Co se týká tvých stránek,raději nepiš nic,než takové bláboly.

A tohle si přečti je to poučné a třeba přehodnotíš svou volbu.
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,27820.0.html
« Poslední změna: 08 Listopadu 2009, 01:01:57 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3718 kdy: 08 Listopadu 2009, 13:24:08 »
nechte ho... kazdy zacatek je tezky, kdyz drive byl zvykly hlavne na windows a na to, ze mu vsechno system prinese pod nos. Az se techle zlozvyku zbavi a nauci se poradne googlovat, tak to bude ok.
No jasne,ale vem si,ze mas potencialniho linuxaka,kterej najde takovyhle informace!Ja kdybych na neco takoveho narazil tak radsi zustanu u windows!
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3719 kdy: 08 Listopadu 2009, 13:30:09 »
nechte ho... kazdy zacatek je tezky, kdyz drive byl zvykly hlavne na windows a na to, ze mu vsechno system prinese pod nos. Az se techle zlozvyku zbavi a nauci se poradne googlovat, tak to bude ok.
No jasne,ale vem si,ze mas potencialniho linuxaka,kterej najde takovyhle informace!Ja kdybych na neco takoveho narazil tak radsi zustanu u windows!

ja bych jeste chvili pockal.. treba se rychleji otrka vyresenim nekolika problemu a pak mu pujde vsechno ok, bude spokojenej a nebude nadavat a psat nesmysly.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3720 kdy: 08 Listopadu 2009, 16:41:43 »
nechte ho... kazdy zacatek je tezky, kdyz drive byl zvykly hlavne na windows a na to, ze mu vsechno system prinese pod nos. Az se techle zlozvyku zbavi a nauci se poradne googlovat, tak to bude ok.
No jasne,ale vem si,ze mas potencialniho linuxaka,kterej najde takovyhle informace!Ja kdybych na neco takoveho narazil tak radsi zustanu u windows!

Pokud má někdo zájem o Linux, tak přece není tak blbej, aby zůstal u Windows jen kvůli jediný naštvaný reakci kvůli tomuto "iluminátskému"  :) :) :) fóru...
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3721 kdy: 08 Listopadu 2009, 17:51:30 »
farby aj sedia na ubuntu, myslite ze to robia z koaly?

http://pc.sk/modules.php?name=quick_news&what=read&id=2107
a keby sa niekto nedostal ku komentarom tak aj pekna odpoved :)
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3722 kdy: 08 Listopadu 2009, 18:33:19 »
nechte ho... kazdy zacatek je tezky, kdyz drive byl zvykly hlavne na windows a na to, ze mu vsechno system prinese pod nos. Az se techle zlozvyku zbavi a nauci se poradne googlovat, tak to bude ok.
No jasne,ale vem si,ze mas potencialniho linuxaka,kterej najde takovyhle informace!Ja kdybych na neco takoveho narazil tak radsi zustanu u windows!

Pokud má někdo zájem o Linux, tak přece není tak blbej, aby zůstal u Windows jen kvůli jediný naštvaný reakci kvůli tomuto "iluminátskému"  :) :) :) fóru...
No nevim...Zkus si predstavit sebe,jak ti kamarad rekl o necem jako Linux,(tj. vylozene o to zajem nemas,jen si chces najit informace)hledas,a najdes tohle.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3723 kdy: 09 Listopadu 2009, 09:29:21 »

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« Odpověď #3724 kdy: 09 Listopadu 2009, 14:36:30 »
nechte ho... kazdy zacatek je tezky, kdyz drive byl zvykly hlavne na windows a na to, ze mu vsechno system prinese pod nos. Az se techle zlozvyku zbavi a nauci se poradne googlovat, tak to bude ok.
No jasne,ale vem si,ze mas potencialniho linuxaka,kterej najde takovyhle informace!Ja kdybych na neco takoveho narazil tak radsi zustanu u windows!

Pokud má někdo zájem o Linux, tak přece není tak blbej, aby zůstal u Windows jen kvůli jediný naštvaný reakci kvůli tomuto "iluminátskému"  :) :) :) fóru...
No nevim...Zkus si predstavit sebe,jak ti kamarad rekl o necem jako Linux,(tj. vylozene o to zajem nemas,jen si chces najit informace)hledas,a najdes tohle.
Mě by to asi neodradilo... Přece nejde soudit nějaký produkt podle jeho uživatelů, i když je pravda, že by se něktěří mohli trochu krotit :-) Zkrátka ty lidi nejsou zvyklí hledat na wiki, hledat na googlu, hledat na fóru a potom se teprve zeptat :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.