Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KNetworkManager nevidí wifi sítě  (Přečteno 3192 krát)

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
KNetworkManager nevidí wifi sítě
« kdy: 12 Ledna 2008, 13:35:14 »
Stala se mi zajímavá věc, nějak jsem si přiinstaloval kwifimanager či tak něco, ale od té doby (myslím) se mi v KNetworkManageru nezobrazují wifi sítě. Když nastavím ručně připojení na nějaký ESSID, tak to je ok a jede to, ale jinak je nevidím. Čím to může být?
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: KNetworkManager nevidí wifi sítě
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2008, 07:48:13 »
No zvláštní chyba zkuste odinstalovat KNetworkManager s apt-get remove --purge nazev balicku a pote opet nainstalovat
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: KNetworkManager nevidí wifi sítě
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2008, 12:29:23 »
To jsem už provedl, ale ještě jsem objevil wlassistant, tak asi tenhle program (který wifi sítě vidí a v pohodě se připojuje) přebírá pravomoce KNetworkManageru, takže to zkusím odinstalovat a očekávám, že to půjde.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: KNetworkManager nevidí wifi sítě
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2008, 18:02:28 »
To je určite velmi možné, že on si dělá práva na zařízení
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

qweerty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: KNetworkManager nevidí wifi sítě
« Odpověď #4 kdy: 13 Února 2008, 23:34:34 »
Ahoj, tak jsem měl stejný problém. Trochu jsem pročítal internet a našel jsem pomoc na online nápovědě. Dostanete se tam přes: pravá myš na KNetworkManger v systray -> Nápověda -> Online nápověda. Link na tento problém je: https://answers.launchpad.net/ubuntu/+source/knetworkmanager/+question/5327

U mě bylo řešením odmazat/zakomentovat nastavení pro séťová rozhraní v /etc/network/interfaces. Pozor lo tam musí zůstat.
jinak doporučuji příkazy: iwlist, iwconfig pomocí nich se to dát také nastavit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.