Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: samovolná změna internetového připojení  (Přečteno 4969 krát)

Karel Ochman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
    • http://www.leatherservice.wz.cz
samovolná změna internetového připojení
« kdy: 13 Ledna 2008, 10:07:51 »
Zdravím,
Po každým restartu počítače musím znovu nastavovat připojení k internetu. Nevíte jak bych mohl uložit nastavení aby tam bylo i po restartu.
Připojení k internetu je přes wifi router.

gargy2002

  • Host
Re: samovolná změna internetového připojení
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2008, 11:57:25 »
Zdravím,
Po každým restartu počítače musím znovu nastavovat připojení k internetu. Nevíte jak bych mohl uložit nastavení aby tam bylo i po restartu.
Připojení k internetu je přes wifi router.
Co presne, zrovna resim neco podobneho, samovolne se mi zmeni DNS a dnes jsem zjistil, ze to nemusi byt notne pri restartu, ale normalne za chodu...

Skeletonix

  • Host
Re: samovolná změna internetového připojení
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2008, 13:02:56 »
ty "řádky", kterými aktivujete připojení přidejte do souboru /etc/rc.local (bez sudo !!)

Karel Ochman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
    • http://www.leatherservice.wz.cz
Re: samovolná změna internetového připojení
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2008, 18:29:00 »
Špatně jsem to napsal. Taky se mi připojení přerušuje i bez restartu.
Znovu ho aktivuji tím, že několikrát přehodím typ hesla v network manažerovi (wpa2 a wep) a potom to znovu funguje (na chvilku)

nettezzaumana

  • Host
Re: samovolná změna internetového připojení
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2008, 18:39:59 »
nepouzivat network managera:: ja osobne ho nepouzivam a se svym ntb se pripojim kamkoliv a kdykoliv klasickyma metodama a za vsech pripadu (aka zmena mac na pozadani, pripojeni se k 'hidden' wifi siti apod) .. v network manageru dle meho soudu strasi a ja osobne s nim nemam dobre zkusenosti..

Karel Ochman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
    • http://www.leatherservice.wz.cz
Re: samovolná změna internetového připojení
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2008, 19:03:45 »
A jakpak se aktivuje ručně? Jsem jen uživatel takže o tom nemám potuchy. Prosím krok po kroku.

nettezzaumana

  • Host
Re: samovolná změna internetového připojení
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2008, 19:07:52 »
zaklad je spravne nastaveny /etc/network/interfaces
a dale znalost alespon zakladniho pouziti prikazu :: ifconfig, iwconfig, iwlist, ifup a ifdown

Karel Ochman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
    • http://www.leatherservice.wz.cz
Re: samovolná změna internetového připojení
« Odpověď #7 kdy: 13 Ledna 2008, 19:10:41 »
Mužete mi pomoc to nějak nastavit nebo musím sbírat info na neto.

gargy2002

  • Host
Re: samovolná změna internetového připojení
« Odpověď #8 kdy: 13 Ledna 2008, 19:42:06 »
zaklad je spravne nastaveny /etc/network/interfaces
a dale znalost alespon zakladniho pouziti prikazu :: ifconfig, iwconfig, iwlist, ifup a ifdown
Mam problem na jinem vlakne, ale napisu to i tady. Mam spravne nastavene adresy atd v /etc/network/interfaces a taky DNS v /etc/resolv.conf. Problem je, ze po restartu, nebo proste nahle se mi zmeni DNS v networku(taky v tom etc/resolv.conf) a kdyz dam editaci /etc/resolv.conf, tak mi to zahlasi, ze je pouze pro cteni. Pomoci chmod to sice nastavim opet jak ma byt, ale restart opet vse vrati na tu nechtenou DNS. Jinak staci v networku aktivovat nastavenou konfiguraci 2 kliknutim a jede to opet normalne. Vubec nemam paru co se deje, firewall nemam a nikdy predtim to nedelalo. Zkousel jsem se ale pripojit k jedne nezabezpecene siti, coz se nezdarilo, tak jsem se vratil k puvodnimu nastaveni a tohle je vysledek, spatna DNS. Je mozne, ze by to mohl byt bug ve WICD???
Jeste bych dodal, ze WICD vidi moji sit 2x, takze mam 2x nastavene parametry. Momentalne mi ukazuje 4 site, z toho moji 2x. Kdyz zadam sudo iwlist scan, vidim pouze 2, moji jako "hidden", coz je dobre, mam skryty essid a dalsi, co ma nejsilnejsi signal z tech 4 siti, ale kazdej den to je jine, nekdy chytam pouze svoji sit. Zda se mi divne, ze na tom samem pc na tom samem miste nechytam site s 50% signalem, nebo 40% signalem ostatni. Neverim, ze by kazdej vypinal a zapinal sit, kdyz chce na internet...

KiLLerisko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: samovolná změna internetového připojení
« Odpověď #9 kdy: 14 Ledna 2008, 18:03:18 »
pls reknete me jak se dela forum a ja udelam good forum

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.