Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Příkaz "at"  (Přečteno 1890 krát)

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Příkaz "at"
« kdy: 13 Ledna 2008, 17:25:45 »
Nazdárek lidi. Mám takový asi hloupý dotaz. Konečně jsem po dvou dnech rozjel nahrávání tv z mencoderem. Udělal sem si na to script a zkousel sem nahravani prez "at" a "killall". Vsechno funguje, jen mi není jasné kde se porad ty prikazy do systemu pisou. Myslim tím, že treba uz jsem ten prikaz pouzil 16x a "atq" vypise treba: 16 Sun Jan 13 21:00..... , 17 Sun Jan 13...., atd. Jde mi o to ocislovani. Ze pokud to vse probehne, tak proc nezacina od cisla 1. Napadá mě možnost, že to teda si někde píše, a nechtěl bych mít za rok nějaký šílený log (nebo co) se všema "at" co jsem udelal. Příkaz "atrm" smaze nejspis jen ty aktualni (aspon tak jsem to pochopil).

nettezzaumana

  • Host
Re: Příkaz "at"
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2008, 17:31:04 »
uka skript::

ja osobne at nepouzivam.. misto toho::

nejaky prikaz &
PID_nejaky_prikaz=$!;

ps. pac to spoustis na jedne tty >> proto to necisluje od zacatku

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Příkaz "at"
« Odpověď #2 kdy: 14 Ledna 2008, 20:39:18 »
Diky, ale to je na mne jeste moc :-). Moc tomu nerozumim cos napsal.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Příkaz "at"
« Odpověď #3 kdy: 16 Ledna 2008, 16:56:01 »
Diky, ale to je na mne jeste moc :-). Moc tomu nerozumim cos napsal.
Z toho si nic nedelej, evidentne doslo k nedorozumeni. Vyse uvedeny kod pouze ulozi do promenne PID (id procesu) spusteneho prikazu (konkretne $! obsahuje PID procesu posledne spusteneho na pozadi). Se spoustenim prikazu v zadany cas (prikaz at) to nema nic spolecneho.

Pokud se nepletu, fronta naplanovanych prikazu se uklada do souboru /var/spool/atjobs. S tim cislovanim si hlavu nelamej, bude na to nejaky citac, ktery se vynuluje az kdovi kdy (pri restartu). Podobne jako pri cislovani PID procesu.

Ohledne logovani bych se taky netrapil, loguje se toho podstatne vic (koukni treba do /var/log) a pokud to nepoustis co par minut, tak se to mezi temi ostatnimi logy ztrati.

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Příkaz "at"
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2008, 21:08:56 »
Díky, to už je pro mně víc srozumitelnější  :) . Musím se na ty logy atd. kuknout. Nikde v knížce sem to nenašel proč to čísluje a mně to vrtalo hlavou. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.