Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přestává fungovat Kubuntu  (Přečteno 2820 krát)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Přestává fungovat Kubuntu
« kdy: 09 Června 2006, 20:41:23 »
Mám asi týden nainstalované Kubutnu 6.06 (+nejnovější aktualizace). Už mě přestalo fungovat Kopete, Správce médií KDE a spoustu dalších aplikací. Nefunguje to ani pod jiným uživatelem.
Při instalaci pomocí apt-get například právě Kopete se objevuje podobná chyba:
Kód: [Vybrat]
ldconfig: /usr/lib/libkabinterfaces.so.1 is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
ldconfig: /usr/lib/libkabinterfaces.so.1.0.0 is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
ldconfig: /usr/lib/libkdeinit_kded.so is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
ldconfig: File /usr/lib/libkhtml.so.4.2.0.#prelink#.0Cz2Zg is empty, not checked.
ldconfig: File /usr/lib/libkcal_newexchange.so.1.0.0.#prelink#.6eV4w3 is empty, not checked.
ldconfig: File /usr/lib/libkfontinst.so.0.0.0.#prelink#.cHwuh6 is empty, not checked.
Používám souborový systém XFS, jednou jsem PC musel natvrdo restartovat (což prý XFS "nemá rádo"), ale už nevím, jesti to začalo dělat právě po tom restartu nebo jindy.
Nemůže to být nějaký "nežádoucí účiněk" prelinku? (podle toho "/usr/lib/libkfontinst.so.0.0.0.#prelink#.cHwuh6")
Nevíte, čím to může být? Mám systém nainstalovat znovu? Nerad bych ale, aby to zachvíli začalo dělat znovu...

Pitris

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 224
Přestává fungovat Kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2006, 22:13:07 »
XFS je zurnalovaci filesystem, takze restart by nemel byt problem.
Ale spise jestli Vam neodchazi disk na vecnost. Proverte to nejakymi utilitkami od vyrobce. Stahnete to z netu.

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Přestává fungovat Kubuntu
« Odpověď #2 kdy: 09 Června 2006, 23:46:47 »
Nejdriv bych provedl prelink, pripadne se ho zkusil zbavil.
Promise her anything, but give her GNU.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Přestává fungovat Kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2006, 06:17:49 »
Disk je starý asi půl roku a funguje bez problémů. Mám na něm i Windows - z něj jsem provedl testy a funguje.
Prelink jsem zkoušel provést, zbavit se jej taky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.