Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alsa - neustále se mi zapíná mix mono? [vyřešeno]  (Přečteno 1398 krát)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Alsa - neustále se mi zapíná mix mono? [vyřešeno]
« kdy: 18 Ledna 2008, 10:40:51 »
Nedávno jsem upgradoval comp, zvukovku jsem tam ale nechal starou (SBLive 5.1) - nějakou dobu jsem zjišťoval, že mi jde nějak hůř zvuk, a pak jsem přišel na to proč - není to stereo! v nastavení zvuku XFCE jsem našel zaškrtnuté políčko Mono Mix (předpokládám že za to může ono) - to políčko však nejde odškrnout - vždycky se zaškrtne znovu. Ví někdo jak to spravit (zkoušel jsem to i v alsamixeru - nic) - nebo alespoň přeinstalovat alsu i s nastavením? Díky!
« Poslední změna: 18 Ledna 2008, 10:53:56 od Anna Taliánová »
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: alsa - neustále se mi zapíná mix mono?
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2008, 10:43:16 »
sorry za spaming - už vím čím to bylo, měl jsem špatně zastrčenej kabel ve zvukovce :)
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Alsa - neustále se mi zapíná mix mono? [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2008, 18:22:25 »
tez se mi nekdy stava .... stylem proc sa*ra se ten mobil nenabiji .... aha chtelo by to strcit nabijecku do zasuvky  :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.