Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox [vyřešeno]  (Přečteno 2497 krát)

kodym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Firefox [vyřešeno]
« kdy: 19 Ledna 2008, 12:13:21 »
nainstaloval jsem si Ubuntu 7.10 na muj notebook Fujitsu_Siemens. Predtim jsem mel Mandrivu 2007 ale zhavarovala wifi sit. Po nainstalovani jsem provedl vsechny potrebne update (vse podle navodu na wiki.ubuntu.cz). Dnes mne vsak prekvapila jedna www stranka ve Firefoxu. Po zadani adresy "www.recar.sk" se tato stranka nacte ale po 3 vterinach se nacte do noveho okna, potom do dalsiho a musim firefox vypnout protoze nacitani by trvalo do nekonecne smycky. Zadna jina stranka to zatim nedelala a po restartu do WinXP a pouziti Firefoxu se toto nestane. Nikdy jsem nic podobneho nezazil (a to jsem uz mel vse od Debianu pres Fedoru, Mandrivu, Suse, Centos,..). Setkal se s tim nekdo a nevi co to muze byt ? Diky
« Poslední změna: 19 Ledna 2008, 18:51:37 od kodym »

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Firefox
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2008, 12:15:20 »
me to nedela...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

existpierre

  • Host
Re: Firefox
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2008, 12:19:35 »
skus to napriklad v opere alebo inom prehliadaci, ci to je chyba stranky, alebo prehliadaca

kodym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Firefox
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2008, 12:34:08 »
pro upresneni verze Firefoxu je (2.0.0.11). Vyzkousel jsem tu samou stranku na druhem PC v Mandrive kde je stejna verze Firefoxu a tam problem neni (taky ve WinXP je to v pohode). Takze to ma souvislost s Ubuntu.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Firefox
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2008, 14:45:15 »
Zkus ve firefoxu promazat cache (vyrovnavaci pamet), je to v nastaveni pod Rozsirene -> Sit, pripadne prejmenovat adresar "~/.mozilla".

kodym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Firefox
« Odpověď #5 kdy: 19 Ledna 2008, 15:18:45 »
chlapi diky, zatim zadna zmena. Zjistil jsem vsak ze to muze byt problem s pluginem flash. Pri prvotnim spusteni Firefoxu to vyhodilo chybejici plugin a nabidlo 2 moznosti a to flash od Adobe a GNU. Dal jsem Adobe, probehla instalace, objevila se hlaska o uspesne instalaci se zadosti o restart Firefoxu. Po restartu vsak opet chtelo flash plugin. Kliknu na instalovat Adobe a objevila se hlaska ze je instalovan. Ale prikaz (about:plugins) zadny flash nevypsalo. Tak jsem nahodil GNU flash, ten se naistaloval. Problemova stranka se vsak nacitala dookola. Momentalne mam Firefox bez obou flash pluginu a stranka se nacte jen jednou s tim ze vyhodi hlasku o chybejicim pluginu. Takze problem je asi plugin. Zkusil jsem zkompilovat flash-tar-gz ale nepodarilo se, bohzel zadna hlaska. V Ubuntu asi delam chybu pri kompilaci, skoncim u (./configure), vypise neznamy prikaz. Prosel jsem ci mam make, automake, gcc, c++ a vypada to ze mam. Mozna mi chybi nejaka knihovna co jsem prehlednul, takze se trapim dal. Diky za kazde nakopnuti

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Firefox
« Odpověď #6 kdy: 19 Ledna 2008, 15:22:49 »
tady na foru se jiz resilo, je tady navod jak sprovoznit flash k uplne spokojenosti :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

kodym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Firefox
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2008, 15:52:38 »
diky vsem za nakopnuti. Nakonec zabral Murphyho zakon ze kdyz selhaly vsechny pokusy pouzijte navod na pouzivani. Takze jsem ignoroval nabidky na instalaci flash co nabizel Fiefox, flash-nonfree jsem vyhodil ze systemu, natahnul flash-tar-gz ze stranky Adobe a ridil se presne jejich navodem na instalaci. A uz to jede. Problem byl mezi zidli a klavesnici. Jeste jednou diky a hodne uspechu s Ubuntu  ;)

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Firefox
« Odpověď #8 kdy: 19 Ledna 2008, 15:54:02 »
zrovna jsem ti to chtel napsat, at nic neinstalujes z firefoxu, ale pouzijes synaptic.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.