Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gnome - misto fontu ctverecky  (Přečteno 1721 krát)

_teevee_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Gnome - misto fontu ctverecky
« kdy: 20 Ledna 2008, 18:13:43 »
Ahoj

Zkousel jsem si nainstalovat novejsi verzi systemu dle navodu http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=18192.0 . Bohuzel po dokonceni bodu 2 - Aktualizace jadra - se mi v prostredi Gnome misto fontu zobrazuji ctverecky (vypada jako nezobrazitelny znak), text konzole je ok, nabidkova lista take ctverecky. V prostredi KDE je font zobrazen v poradku jen u aplikaci ktere nejsou z Gnome - napr Synaptic spusteny pod KDE je take necitelny. Mozna muze byt problem v tom ze jsem pri instalaci mel spustene KDE.
V Gnome jsem zkousel zmenit font. V nabidce je fontu spoustu, ale vsechny jsou zobrazeny ctvereckama a po vyberu zustava stav stejny.
Nevite nekdo v cem by mohl byt problem ci jak to opravit?

Predem dik

TeeVee

Fň.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re: Gnome - misto fontu ctverecky
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2008, 18:54:06 »
Dobrý den ,

pokud jste z nějakého důvodu aktualizoval jádro, neobjevuje se vám v nabídce při bootu např. i možnost nabootovat systém pomocí jádra starého ? Tzn. že máte v tabulce např. dvakrát Ubuntu a např Windows ?
Pokud ano pokuste se najet systém pomocí této druhé volby. Projevuje se tato chyba i v nouzovém režimu ?

Zkuste sem zkopírovat výpis ze souboru //etc/x11/xorg.conf

P.S. : Pro instalaci proprietálních ovladačů GK nebyla aktualizace jádra vůbec potřeba, stačil pouze bod 3 zmiňovaného návodu.

Fň.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.