Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Compaq presario zvolil jsem chybný ovladač grafiky....  (Přečteno 2767 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Změnil jsem na notebooku Compaq Presario ovladač grafiky (z původního na Intel) a obrazovka zčernala. Od té doby je stále černá, když spustím systém v textovém režimu, startx hlásí fatal error, nenalezeno zařízení PCI atd. atd.

Jak na to? Díky...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Compaq presario zvolil jsem chybný ovladač grafiky....
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2008, 23:44:12 »
Spustte v zachrannem rezimu, opravte nastaveni ovladace v /etc/X11/xorg.conf a teprve potom zkuste nastartovat X server.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Compaq presario zvolil jsem chybný ovladač grafiky....
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2008, 08:30:29 »
Díky, naštěstí při mých experinemtech vznikly i zálohy xorg.conf a mohl jsem původní obnovit... fuj, to jsem se lek'..
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Compaq presario zvolil jsem chybný ovladač grafiky....
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2008, 15:29:43 »
Úplně v pohodě to ale není, když zvolím správný monitor (LCD 1280*800) a správné rozlišení (1280*800), tak je obraz zvětšený asi 2x a nezobrazí se celá plocha. Když zvolím rozlišení 1024*768 tak je to ok, ale nabízí to jen 56Hz, když zvolím 600*800 obraz je také zvětšený...

Když zvolím správný ovladač Intel 945, nedá se docílit správného zobrazení v rozlišení 1280*800. Musím zvolit ovladač jiný... Intel Experimental

Předtím jsem tam měl monitor 1280*800, rozlišení 1280*800 a 75Hz. Nevím, jak to tam dostat zpět... díky za tipy a hezký víkend...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.