Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastavení ubuntu (začátečník)  (Přečteno 2257 krát)

drude

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
Nastavení ubuntu (začátečník)
« kdy: 28 Ledna 2008, 19:14:31 »
Vím že mě za to budete kamenovat ale nemohu si pomoct. Hledám to zde na fóru a tisících informací tu svoji nemohu najít. Tak o co jde...

Je to asi půl roku co jsem zkusil Ubuntu 7.04. Velice se mi zalíbilo dost věcí jsem zprovoznil sám ale mnoho ne a tak mě to odradilo, protože mi nidko nedokázal pomoct. Teď o víkendu jsem si objednal další verzi že se do toho znovu opřu. (windous me pěkně vytočil)

A k věci. Měl jsem hrozný problém s Terminálem. Jel jsem podle přesného návodu co byl na internetu ale nedělalo mi to co jsem chtěl. Když jsem tu zahlédl tohle nastavení http://img215.imageshack.us/img215/6294/screenshotpg8.png vzalo mi to dech. Ale mám pocit že to není zrovna Ubuntu. Pokud ano a dá se třeba nějak podobně nastavit byl bych někomu vděčen buďto o návod. (a něco jako zadej do terminálu tohle a tohle protože jinak nebudu vedět  ::) )

Zvukový Driver. Je tu spousta návodů na instalaci zvuku ale bohužel ani jednomu jsem nerozumněl. Byl bych rád kdyby mě to někdo osvětlil. Mám integrovanou zvukovou kartu Asus (Realtek ALC883 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]   PCI) Tak pokud to tu již někde je nebo je pro to společný návod prosím o link.

Díky všem co se mnou ztratí čas. Sice to neumím ale učím se rychle  ;D

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Nastavení ubuntu (začátečník)
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2008, 19:24:13 »
K tomu screenu: Ten terminál na ploše se tu nedávno řešil. To vpravo jsou podle mě Conky. Panel dole může být Awant Window Navigator. Nad tím panelem nahoře jsem dlouho přemýšlel, podle mě to není Gnome, ale KDE (podle hodin), ale kdyby to šlo i pod Gnome, bylo by to super. Ikonky a wallpeper si najděte na gnomelook. A hodiny na ploše může být SuperKaramba, Screenlets, CairoClock nebo taky gDesklets.
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 19:41:02 od Tomáš Pikálek »

drude

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
Re: Nastavení ubuntu (začátečník)
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2008, 19:31:10 »
K tomu screenu: Ten terminál na ploše se tu nedávno řešil. To vpravo jsou podle mě Conky. Panel dole může být Awant Window Navigator. Nad tím panelem nahoře jsem dlouho přemýšlel, podle mě to není Gnome, ale KDE (podle hodin), ale kdyby to šlo i pod Gnome, bylo by to super. Ikonky a wallpeper si najděte na gnomelook.


http://www.gnome-look.org/ Takže tady na ty ztrance si stáhnu něco. A jak to zprovozním nějak přes terminál nebo či tak nějak?

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Nastavení ubuntu (začátečník)
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2008, 19:35:39 »
Záleží na tom, co si stáhnete. Každá věc se instaluje trochu jinak. Něco málo je popsáno na Ubuntu oku lahodící.

drude

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
Re: Nastavení ubuntu (začátečník)
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2008, 19:39:54 »
Záleží na tom, co si stáhnete. Každá věc se instaluje trochu jinak. Něco málo je popsáno na Ubuntu oku lahodící.
Díky moc už abych tady ten Linux měl. Ten windous mě vytáčí každých 5 min  :'(

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Nastavení ubuntu (začátečník)
« Odpověď #5 kdy: 29 Ledna 2008, 10:54:56 »
Nevím jaké máte připojení, ale proč si ho nestáhnete?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

drude

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
Re: Nastavení ubuntu (začátečník)
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2008, 18:30:15 »
Nevím jaké máte připojení, ale proč si ho nestáhnete?
Od O2 2Mb/s ale jde o to že jsem přetáhl FUP takže stahuju tak 8kb/s  :'(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.