Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kamera logitech a Skype  (Přečteno 6021 krát)

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Kamera logitech a Skype
« kdy: 29 Ledna 2008, 07:10:22 »
Pri používaní kamery Logitech v Skype mám procesor vyťažený na 100%.Vo VLC ,alebo Ekige nezaznamenávam žiadne vyťaženie procesora.Nevie niekto čím to môže byť?Mám NB HP 510.
Telefónujem dosť často,preto sa obávam,či to dlhšie telefónovanie vydrží.
Dakujem. :D
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2008, 11:55:45 »
Jaký máte přesně model webkamery a verzi Skype? Ve verzi 2.0.0.27 byla část těchto problémů vyřešena. Mrkněte když tak na https://wiki.ubuntu.com/SkypeWebCams pro referenci.

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2008, 15:31:59 »
Mám Logitech QuickCam IM.Na ten odkaz som sa pozeral ale je v angl.a tou ja nevládnem.Je tam aj konkrétny typ kamery,takže to nejako skúsim prelúskať.Veľmi ti dakujem za ochotu a ak sa to podarí ,dám vedieť.
 ;)
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2008, 15:46:53 »
Tak som našiel,konkrétny typ kamery a pri nej ten istý prípad ako mám ja.Je tam aj odkaz,ale zdá sa že je nefunkčný.Ak ovládaš ang.poprosil by som ťa o pomoc čo s tým.Skype mám 2.0.0.27.
Díky.
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2008, 17:53:12 »
Tak bohužel, zdá se, že s touto kamerou tento problém prostě je. Snad to opraví v příštím vydání Skype. Ten link na té stránce nikam nevede, vlasně to ani není link – vypadá tak díky tomu, že wiki automaticky bere TakováhleSlova jako odkaz. „QuickCam“ je typický příklad.

Je s tím využitím 100% CPU nějaký problém? Myslím, zpomaluje se tím i samotný přenos videa a zvuku, nebo jen při něm nelze dělat nic dalšího? Kamarád si totiž hodlá pořídit jinou kameru zatíženou stejným problémem (Logitech QuickCam Chat), tak abych ho mohl včas varovat.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2008, 18:06:47 »
Já mám logitech QuickCam Chat a funguje, jediný problém při volání přes Skype je, že je obraz strašně tmavý - řeším to nasvícením lampičky na sebe, jinak v camoramě a v ekize funguje dobře.
Možná se musí naistalovat ovladač spca, možná se musí naistalovat utils a source ze synapticu - najdeš pod hledáním quickcam, ale možná stačí nemít v tray spuštěnou v defaultu ekigu ve videohovoru. Sám nevím,  mám vše.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=7179.msg127283#msg127283
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=17686.0

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #6 kdy: 30 Ledna 2008, 18:41:22 »
Chat by měl v Gutsy fungovat out-of-the-box, neboli hezky česky zfleku. Jak řešit tmavost pouze ve Skype nevím, ale spíš než svítit si lampičkou do obličeje je lepší umístit ji tak, aby osvětlovala nějakou (nejlépe bílou) plochu za monitorem. Třeba zeď :). Odražené světlo je pak rozptýlenější a dává lepší výsledky.

Sám mám Logitech QuickCam Communicate STX a spokojenost maximální. Umí se přizpůsobit horším světelným podmínkám a automaticky doostřovat na obličej. Jen má, stejně jako většina webek, problémy s barevnou teplotou. Vzhledem k tomu, že doma máme vymalováno do teplých odstínů, vypadají naše obličeje většinou dost namodrale. Řeším to umístěním nějaké čistě bílé plochy poblíž obličeje, barvy se pak srovnají. Bral bych ale i možnost ruční úpravy u Skype.

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #7 kdy: 30 Ledna 2008, 21:13:12 »
Pri telefonovaní,ak nič iné nerobím ,žiadny problém nebadám.Vidím toho s kým rozprávam,ale náhľad seba nevidím.Podobne sa správa win u kámoša.Má komp s evidentným nedostatkom pamäti a slabší procesor/intel 1,2Ghz/128Mb RAM /.
U mna mám pocit ,že je chyba v samotnom Skype.Takže ostáva dúfať,že vo final verzii to už bude zvládnuté.
Díky vám všetkým za rady !
 :) 8)
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

square

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #8 kdy: 31 Ledna 2008, 17:53:07 »
ten skype poustis prez wine? jaktoze ti jdou videohovory? nejnovejsi verze na lin je jen 1.4 a ta videokonference nepodporuje ne ?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2008, 19:06:17 »
Tady máš betu skype 2, funguje i videohovor.
http://www.skype.com/intl/en/download/skype/linux/beta/

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #10 kdy: 31 Ledna 2008, 19:13:29 »
Nie cez wine.luisah ti dal link na skype,kde videohovor funguje normálne.
 :D
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Kamera logitech a Skype
« Odpověď #11 kdy: 04 Března 2008, 19:14:54 »
Chat by měl v Gutsy fungovat out-of-the-box, neboli hezky česky zfleku.

U mě na PC funguje taky "z fleku", ale u známých na ntb (a tam je potřeba) bohužel nejede :(.
Netuším proč. nenapadá vás něco?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.