Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GeForce 4 MX440 - roztahly obraz  (Přečteno 2640 krát)

karlos007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
  • Ubuntu od 22.10.2009
GeForce 4 MX440 - roztahly obraz
« kdy: 29 Ledna 2008, 20:47:22 »
Uz se to tu asi resilo, ale nenasel jsem uspokojivou odpoved/nemam cely den na prochazeni fora...

Od instalace nove verze kdyz se prihlasim tak nevidim listu apod, je proste nahore/dole kam se musim posunout tim, ze mysi "zatlacim" na vrsek monitoru.
Ukazalo se to po aktivaci uzavrenych ovladacu. Zkousel jsem dat legacy ovladac, ale to zase nejela 3D akcelerace.
Mam GF4 MX440, AOC 7GLr + TV.

To je primarni problem, sekundarni je ze jsem pak zkousel zmenit ten ovladac prave na GF4 na druhe zalozce nastaveni rozliseni a to mi zmizel obraz a "out of range" tak bych potreboval poradit jak to pres zachranny mod spravit.

Diky za kazdou radu, jsem spis takovy "hobby uzivatel" tak vazne nemam cas se cely den prohrabovat ve fore apod.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: GeForce 4 MX440 - roztahly obraz
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2008, 11:29:17 »
Skús spustiť nvidia-settings, v nich sa pohraj s nastaveniami, ja som mal tento problém tiež a podarilo sa mi ho vyriešiť metódou pokus-omyl...
Veĺa šťastia.

ja_ran

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: GeForce 4 MX440 - roztahly obraz
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2008, 23:50:22 »
Řešil jsem podobný problém s ovladači pro tento model gr. karty. Nakonec mi pomohlo nainstalovat Envy - instalátor ovladačů Nvidia a ATI. Po instalaci se v menu "Aplikace-Systémové nástroje" objeví ikonka Envy. Po spuštění jsem zvolil nejprve "Odinstalace Nvidia ovladače", čímž se odebral původně nainstalovaný uzavřený ovladač a potom následovala "Instalace Nvid......" Program správně rozpoznal kartu a stáhl a nainstaloval potřebné balíky bez nutnosti dalšího zásahu. Po nainstalování ovladače se na stejném místě v menu objeví ikona Nvidia Settings kde je možné nastavit rozlišení, frekvenci a spoustu dalšího.
Pak jsem ještě nainstaloval Compiz nastavil 3D efekty a udělal WOW!!!  ;)

Envy http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.