Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gnome vs. Kde?  (Přečteno 14360 krát)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #25 kdy: 02 Února 2008, 18:30:52 »
tak to rozhodopádně, ale kdo čte celostránkový příspěvky  :D


(viz pod fotkou)
« Poslední změna: 02 Února 2008, 18:39:45 od karel kudrna »
prostý user
...selským rozumem...

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #26 kdy: 02 Února 2008, 19:30:54 »
Právě proto  že Ubuntu je jen jeden systém a takto vlastně vzniká dojem jako by byli systémy tři. A nejen dojem, protože tak trochu se i prezentují jako samostatný systémy Zdálo by se mi logičtější jedno Ubuntu (a jednu prezentaci, jedno logo apod., s variantou KDE, Xfce - ale určitě by nevadilo pouze s Gnome)  Takové trochu tříštění, ale z jiného pohledu je to jen prkotina a možná je to tak OK. ALe mohlo by aspoň být jen jedno logo :-( Na druhou stranu, je to fakt trochu jedno a hlaní je nakonec, že je to tady a je to best distro...
Ještě ke KDE- nějakou dobu jsem ho zkoušel, jsou tam bezkonkurenční prográmky, ale jaxi musím souhlasit s názorem, že je poněkud nepřehledné.

Jan Krejčí

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #27 kdy: 02 Února 2008, 22:22:31 »
pro zacatecniky bych doporucil spis Gnome, protoze ze jednodussi, prehlednejsi a ma v Ubuntu lepsi podporu nez ostatni prostredi, casem pak muzes prejit na cokoliv jineho, ja osobne pouzivam KDE, protoze se mi libi vic a vic mi vyhovuji i moznosti nastaveni, ale zacinal jsem taky na gnome :)

fofr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #28 kdy: 15 Února 2008, 10:04:09 »
Gnome GnomeGnome GnomeGnome GnomeGnome GnomeGnome GnomeGnome GnomeGnome GnomeGnome Gnome

KDE KDE KDE ::)

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #29 kdy: 15 Února 2008, 11:14:30 »
LOL :D ja preferuju Xfce z tech user-friendly prostredi, openbox z window manageru :)
Já myslel, že frčíš na E17? Nebo je to už historie? Těšil sem se že mi to připravíš, abych na to mohl najet, až to bude funkční, páč sem BFL (bloody fucking lama). :D

EDIT: jo a taky mám problém, že se mi víc graficky líbí KDE, ale funkčně gnome, takže sem takovej rozpolcenej
« Poslední změna: 15 Února 2008, 11:16:40 od nezik »
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #30 kdy: 15 Února 2008, 13:01:55 »
Já nevím... Mám openbox+gnome-panel+gtk aplikace a jsem spokojený... A jinak spíš Gnome... Přijde mi takové příjemnější, hlavně moc nemusím modrou a tlusté panely, nastavit něco v kde mi přišlo zbytečně složité... Ale to je spíš subjektivní záležitost.
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

dclxvi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
  • skill: No, thank you
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #31 kdy: 15 Února 2008, 14:46:41 »
Zacal sem s GNOME, vyzkousel KDE a vratil se ke GNOME. Pravdou zustava, ze me KDE nejak nesedlo, ale na druhou stranu MA nektere aplikace lepsi (nebo alespon me lip vyhovuji). Pokud to PC zvlada a system taky, nevidim problem, aby me na GNOME jely aplikace KDE. Jinak Linux se da uzasnym zpusobem nastavovat k obrazu svemu, takze to nakonec asi bude celkem jedno, jaky prostredi si kdo vybere.

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #32 kdy: 15 Února 2008, 21:25:32 »
...nastavit něco v kde mi přišlo zbytečně složité...
jj takový schovaný, jako u MS. Ale modrá mi nevadí GNOME v modrý vypadá skvěle.
prostý user
...selským rozumem...

xRiCky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
  • Linux RULEZ!
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #33 kdy: 15 Února 2008, 21:37:40 »
Ja som skusal KDE 4.01 a nic moc to nebolo. Prirodzenejsie sa mi javi Gnome. Je vsak pravda ze KDE ma urcite lepsie aplikacie aspon tie bezne pouzivane ako Gnome. Ale v pohode idu na Gnome a pre mna bez oneskorenia. U mna jednoznacne Gnome!

BTW: skusal som aj Linux Mint 4.0 Daryna a stale pri klikani na "start" ponuku a pri pohybovani v nej mi stale kurzor nachvilu zamrzal. Stalo sa vam to uz? Neviete cim to moze byt? Ked som to skusal na druhej masine (ta prva vid podpis) Intel Q6600, 2GB Ram 800MHz Corsair Dominator, GPU ATi HD2600XT 512MB mi to vobec nesekalo v tej ponuke.
Intel Pentium D 915@2.8 GHz, MB ASRock 775Dual-VSTA, 2x1 GB RAM (DualChannel) Kingston DDR2-667 MHz, GeForce FX 5500 128 MB, HDD Maxtor 250 GB (IDE), TV Card Leadtek WinFast TV2000XP Deluxe, Webcam Genius LooK 313 Media, 19"CRT Hansol 930D, Repro Creative SBS 350 (2.1), Mys Genius NetScrool+ Superior, LG DVD-RW, LG DVD-ROM, Dualboot - Ubuntu 7.10 GG (EN) / Vista Ultimate 32Bit (EN)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #34 kdy: 15 Února 2008, 21:54:47 »
málo paměti na grafárně? :)
uch a ty visty...
prostý user
...selským rozumem...

nettezzaumana

  • Host
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #35 kdy: 04 Března 2008, 09:28:08 »
++resurected ::

fuj, vcera jsem instaloval novy comp se SuSE na Gnome ..
asi jsem jak nasi politici::

Gnome jsem roky pouzival a vzdy rikal, ze KDE je hnusny a "saje", ted si myslim, ze Gnome je idiotskej (mozna pro idioty) a "za trest". V mezicase (cca 1-2 roky) jsem pouzival fvwm-crystal, fluxbox a jine light-managery. Ted pouzivam cca 4 mesice KDE (vlastne poprve takhle kontinualne) a nemohu si ho vynachvalit .. Fuj, ten vcerejsi Gnome se mnou otrasl ..

Dale jsem roky pouzival Debian(-like) distra a rikal, ze vsechno ostatni je naprd, ze rpm je neovladatelny a kdo pouziva SuSE je lama :D .. Ted si o SuSE myslim, ze to je (po novelli akvizici) nejprofesionalnejsi a nejdotazenejsi distribuce a Ubuntu jsem za posledni dobu nevidel ani na cdcku..

Volim pravici, ale nazory mam jasne levicove a mym zivotnim planem (na kterem momentalne placuju) pro nastavajici rok, je zbavit se ntb a delat poradnou manualni praci misto cuceni do LCD a vyhledove dropnout totalne pocitace a jakehokoliv vztahy k nim ..

jj, zivot je krutej. a co na to jan tleskac?

vsechny piraty zdravi ntz

Pavel Půlpán

Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #36 kdy: 04 Března 2008, 09:49:56 »
4ntz: Kua ses nějako rozjel... :D

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #37 kdy: 04 Března 2008, 10:09:07 »
KDE jsem na zkoušku používal asi měsíc. Ale nějak jsem se v něm ztrácel. Moc si s PC "nehraji", a tak Gnome vyhovuje přehledností více.
SUSE jsem zkoušel, když se mi nepodařilo na ntb acer Extensa 5220 rozjet 100% mikrofon. Ale tohle fórum mě vrátilo zpět. V SUSE jsem si připadal osamocen :). (imho nemá takovouhle podporu pro laiky, jako jsem já).

To nettezzaumana: Plně tě chápu. Občas to chce dělat něco, za čím je viděl hmatatelný výsledek. Někdy bych namísto kanclu raději třeba vozil písek  ;D.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #38 kdy: 04 Března 2008, 10:23:25 »
ntz :D
Zda se, ze nastala krizicka....Nerekla ti ta tvoje vcera, ze jestli neco chces, tak prece mas tu svoji Suse? :D Neboj taky se mi to stava, akorat vypadam jak ...pac Ubuntu neni zrovna zensky jmeno...:D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #39 kdy: 04 Března 2008, 11:30:56 »
To nettezzaumana: Plně tě chápu. Občas to chce dělat něco, za čím je viděl hmatatelný výsledek. Někdy bych namísto kanclu raději třeba vozil písek  ;D.
plakal bych stestim mit kolecko a hromadu pisku .. ;)

Pavelp

  • Host
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #40 kdy: 04 Března 2008, 11:42:48 »
Stavebnictvi se potyka s nedostatkem pracovniku ....

Pavel Půlpán

Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #41 kdy: 04 Března 2008, 11:50:03 »
... nedostatkem kvalitních pracovníků ...

Pavlinaxx

  • Host
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #42 kdy: 04 Března 2008, 11:55:13 »
To nettezzaumana: Plně tě chápu. Občas to chce dělat něco, za čím je viděl hmatatelný výsledek. Někdy bych namísto kanclu raději třeba vozil písek  ;D.
plakal bych stestim mit kolecko a hromadu pisku .. ;)

Na chalupě se mi jedno kolečko povaluje a hromada písku volně ložená se také najde ... :-) ntz příští víkend tě očekávám  ;D

nettezzaumana

  • Host
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #43 kdy: 04 Března 2008, 12:04:25 »
4 pavlinaxxx >>
ok, nejni problem .. napis mi maila. pokud je chalupa v prirode a ty umis excelentne varit, tak vsechny podminky jsou splneny..

to myslim vazne, pac strycek ntz, nemluvi do vetru..

zdravim

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #44 kdy: 04 Března 2008, 12:10:17 »
Už aby jsi si pomalu začal zařizovat živnostňák.
Ceny prací dohodou. Někdy za byt a stravu  ;D.

nettezzaumana

  • Host
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #45 kdy: 04 Března 2008, 12:12:09 »
Už aby jsi si pomalu začal zařizovat živnostňák.
Ceny prací dohodou. Někdy za byt a stravu  ;D.
mam ico

Pavlinaxx

  • Host
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #46 kdy: 04 Března 2008, 13:35:50 »
4 pavlinaxxx >>
ok, nejni problem .. napis mi maila. pokud je chalupa v prirode a ty umis excelentne varit, tak vsechny podminky jsou splneny..

to myslim vazne, pac strycek ntz, nemluvi do vetru..

zdravim

strýčku ntz chalupka je u vody - starý mlýn a co se týká vaření .... no zatím nikdo na pitevně či pohotovosti s otravou neskončil  ;D

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #47 kdy: 04 Března 2008, 17:10:29 »
Gnome je jednoduché a přehledné pravda, ale velkým mínusem je jeho rychlost. Není pravda, že nejede na starších počítačích. Mám Pentium 500 Mhz, už hodně stará pecka, ale ta rychlost je zoufalá. Na rychlejších strojech to bude samozřejmě svižnější, ale přesto nic moc. Takové Xfce je proti tomu rychlík a osobně bych ho neváhal všude místo Gnome nasadit, i jako hlavní prostředí do Ubuntu. Většinou ale stejně používám IceWM- to je rychlík který najede za 2 sekundy po přihlášení. Další možností jak významně urychlit start systému, je místo GDM použít WDM, které startuje o poznání rychleji a nabízí srovnatelnou funkcionalitu. Jen mi nefunguje zatím přímé vypínání. WDM lze nainstalovat balíkem "wdm".
Prostě je naprosto nepochybné, že Gnome je ve srovnání s KDE nebo XFCe pomalé.

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #48 kdy: 04 Března 2008, 23:40:47 »
A jak nejednodužšejc teda to udělat tak aby mi zůstal gnome a mohl si vybrat abych se přelogoval nebo přebootoval do Xfce? A totální frajeřinka by byla aby na ctrl+alt+F7 bežel gnome a na ctrl+alt+F9 Xfce :D
Už si nemůžu dovolit další partition :( a na druhej disk se mi nechce šahat, tak by se mi hodil jeden linux s volitelnym prostředim. Šlo by to? (nějak jednodužše?)

JohnyN

  • Host
Re: Gnome vs. Kde?
« Odpověď #49 kdy: 05 Března 2008, 09:19:09 »
Ľahko môžete doinštalovať XFCE so všetkými aplikáciami obsiahnutými v Xubuntu. Bude to potom vyzerať tak, že pri prihlásení zmeníte prostredie na XFCE a systém nabehne v ňom.
Ten váš nápad s dvomi X serverami.. no neviem.. ale možné je všetko. Možno poradí niekto skúsenejší.

Ak chcete vyskúšať prvý postup, tak spustite terminál a zadajte:
sudo aptitude install xubuntu-desktop

EDIT: Skopírujte si zoznam balíkov z terminála do nejakého texťáku a odložte pre prípad odinsťalovania XFCE v budúcnosti.

naopak na odinštalácia komplet metablíku xubuntu-desktop:
sudo aptitude remove xubuntu-desktop
Tento postup nefunguje, odinštaluje sa iba samotný xubuntu-desktop

EDIT: Odinštalovať XFCE môžete príkazom:
sudo apt-get remove skopirovany_obsah_zoznamu_balíkov_z_vytvoreného_súboru
« Poslední změna: 05 Března 2008, 11:32:51 od Ján Nosko »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.