Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: S Windowsama vydává disk jiný zvuky než s Ubuntu. Je to normální?  (Přečteno 3682 krát)

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Mam dotaz ohledně mého notebooku Asus f5RL AP185. Mam tam Windows XP i Ubuntu. Jedna věc mě ovšem zaráží. Když nabootuju do windows, tak mi hard disk vydává furt nějaký zvuky. Neustále slyšim takový ťukání či cvakání, teda alespoň předpokládám, že je to disk. Ovšem s Ubuntu je disk zcela ticho a žádný takový zvuky nevydává. Znamená to, že windows přistupuje furt na disk nebo nějak tak a Linux ne? Co se týče power managementu tak tim to neni. Nastavil jsem si sice v Ubuntu, aby ty hlavy neustále neparkoval, ale ani před tim když je neustále parkoval to nedělalo. Nemyslim, že by to byl problém, ale je mi teda mnohem příjemnější když to furt nedělá. Umí to někdo vysvětlit??? Namáhají snad windows disk více? Nabo naopak Ubuntu???

Pavel Půlpán

Re: S Windowsama vydává disk jiný zvuky než s Ubuntu. Je to normální?
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2008, 17:09:12 »
Dokud ty zvuky nestrašej děti, tak je to v poho ne? 8)

Patrně to bude problém s přístupem k disku, ale podle toho co jsi napsal, se ten problém netýká zrovna Linuxu. ;D

andrewl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: S Windowsama vydává disk jiný zvuky než s Ubuntu. Je to normální?
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2008, 17:16:43 »
Děti naštěstí nemam  ;D
Jako zřejmě to problém neni, ale prostě by mě zajímalo čim to může bejt. Protože je to fakt rozdíl...

Pavel Půlpán

Re: S Windowsama vydává disk jiný zvuky než s Ubuntu. Je to normální?
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2008, 17:23:32 »
Patrně rozdílným přístupem k disku... není to tak dávno, co se světem prohnala informace, že Ubuntu má nepříjemnou bugu, díky které se zvyšuje míra opotřebení pevných disků v noteboocích. Třeba tomu bude i naopak... ;D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: S Windowsama vydává disk jiný zvuky než s Ubuntu. Je to normální?
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2008, 17:42:19 »
Inak toto som si vsimol aj ja na mojom desktope. Vo win. je HDD ovela hlucnejsie ako v ubuntu. Nema ubuntu moznost prepnut disk do rezimu ked je disk tichsi ale pomalsi? (neviem ako sa ta technologia vola ale zda sa mi ze sa to robilo v biose).
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: S Windowsama vydává disk jiný zvuky než s Ubuntu. Je to normální?
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2008, 15:40:53 »
A není to prostě tím, že windows pořád něco swapují? :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: S Windowsama vydává disk jiný zvuky než s Ubuntu. Je to normální?
« Odpověď #6 kdy: 17 Února 2008, 16:23:09 »
Ono tu ani nejde tak o to ako casto ten zvuj je pocut, ale o to ze ked uz ho je pocut tak poriadne.
LOL to je veta.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.