Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HP Compaq nx 6110  (Přečteno 1870 krát)

Cheprer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
HP Compaq nx 6110
« kdy: 06 Února 2008, 22:01:33 »
Zdravim lidicky mam notes HPQ nx 6110, v terminalu kdyz zadam iwconfig tak tam wifinu mam, ale ani prez software ani prez iwlist eth1 scan mi to nikdy nic nenajde.. mam tam takove hezke tlacito ktere by melo zaroven vypinat BT a WF.. ktere sice modre problikava ale pochybuji ze funguje...
Mohly by jste mi poradit jak rozjet tu wifinu, bavime se konkretne o Broadcom 4318. Ubuntu 7.10 GG
Uz sem procetl hromadu prizpevku ale nidke fungcni navod na wifi v tomto notesu, a myslim zeneam smysl sem dopisovat ze ve winckách to fakčilo, to asi nikoho nezajima.

 ???

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: HP Compaq nx 6110
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2008, 09:08:31 »
Teda alespon na vypůjčeném noŤasu mám Broadkom a pokud dioda svítí, tak je Wifina vypnutá. Jak to máte vy?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Cheprer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: HP Compaq nx 6110
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2008, 11:29:18 »
Teda alespon na vypůjčeném noŤasu mám Broadkom a pokud dioda svítí, tak je Wifina vypnutá. Jak to máte vy?

Tak už sem to rozjel, a pokud wifi/BT modrá LED svítí tak obě dvě zařízení pracují.
Jinak sem to rozjel přez ndiswrapper.. sice trosicku komplikace, ale povedlo se.

Jinak mimo misu, se mi ted prihodila neprijemna vec, kdyzsem dal na notesu uspat na disk tak to dopadlo nasledovne, asi po dvou hodinach co sme ho akutne potreboval k praci sem zjistil ze celej doslova hori, šly by ny něm dělat vajíčka, a kompletně se vybil, tak sem usoudil že celý systém byl stále napájen, ale žádná mechanická část v notebooku se nerojela, neboli grafické jádro, procesorové jádro, chipset.. byly stáe v pracovním režimu, ale aktivní chladiče se ani nepohly, tak se to prehralo jak svina, tak sem rad ze se s tim neco nestalo, nevim jak to bezi nekomu jinymu ale me to dela problemy.

A jeste BT mi taky nedeal dobrotu sice funguje ale nejde mi spárovat s jakýmkoliv zařízením, anis mob ani s pc. Což mě mrzí, ale an to si najdu chvilku jindy.

Ale wi-fi běží bez problému na 2,4 i na 5GHz. což mě překvapilo.
Omlouvám se že sem zbytečně zahltil timto přizpěvkem toto forum, ale jen bych požádl někoho kdo má více zkušeností aby mi poradil s tím BT a uspáním.... děkuji, průběžně procházím všechyn přízpěvky a zkouším postupy na opravu, jak na tomhle foru tak na english foru.
Jinak jakoukoliv pomoc výtám.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: HP Compaq nx 6110
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2008, 11:56:29 »
Asi jste dal "uspat do RAM", na to je třeba stále napájení, aby se data v RAM udržela. "Uspání na HDD" již napájení nepotřebuje.
Asi budete mít rozhozenoé ACPI, které se stará o větráky. Ale to už je jiná pohádka... :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.