Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?  (Přečteno 5508 krát)

jb

  • Host
Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« kdy: 07 Února 2008, 11:01:45 »
Objevil jsem odkaz - prodej orginálních CD.

http://www.aukro.cz/item307299444_ubuntu_linux_pack_3v1_ubuntu_kubuntu_edubuntu.html

Vrchol tohoto světa je samozřejmě jen a jen o penězích a moci, kdo chce s vlky býti musí s němi výti, ale ubuntu v internetovém prodeji? Cit.: Ubuntu je a vždy bude zdarma. OK, chápu, že CD nosič něco stojí, pošta... Otázka zní, kdo platil a kdo získá. Věci nejsou jen materiální. Je vidět, že i když je na stránce odkaz na ubuntu.cz, jsou lidé, kteří za orginály CD jsou ochotni přihazovat v aukci. Názor si na to musí každý udělat sám. Je to věc vědomí a svědomí. Zatím nevím, co to může přinést v budoucnu.... S ubuntu jsem totiž spokojen, s politováním koukám na widláky stále obracející a obracející peněženku za nákup ... krčící se po náporem pánů vysmívajících se před aplausujícím davem "tučňákům" a vydírajících své klienty. Sám jsem orginály obdržené zdarma poštou rozdal dalším zájemcům v obci.

Prodavají se jednotlivě CD orginály ubuntu v ČR?       

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2008, 11:08:03 »
Canonical posila cedecka celosvetove (i do CR) zdarma, neni duvod si je kdekoliv kupovat.

http://shipit.ubuntu.com

jb

  • Host
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2008, 11:45:00 »
Ano, CD jsem obdržel na vyzkoušení také zdarma. Přišla z Francie. Proto ta otázka, možná jsem něco přehlédl, ale jak vidím asi ne. Díky.   

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2008, 12:45:07 »
Jina otazka je, jestli ten clovek co to prodava na aukro.cz neporusuje nejak licenci Ubuntu. Ale asi ne, GPL pokud vim nezakazuje prodavat.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 07 Února 2008, 13:29:32 »
Jina otazka je, jestli ten clovek co to prodava na aukro.cz neporusuje nejak licenci Ubuntu. Ale asi ne, GPL pokud vim nezakazuje prodavat.
Nic neporušuje, ale je to (z mého pohledu) pěkná sviňárna - pokud někdo prodává "vlastní" pálená CD, tak proč ne (CD něco stojí, vypálení taky atd.), ale když je dostane zadarmo...

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 07 Února 2008, 13:37:11 »
Já se vůbec divím, že mu to za to stojí. Hold opět někdo slabomyslný, který si myslí, že vytříská peníze na nečem, co získal zdarma. Nepředpokládám, že by si doma dělal potisk CD a tiskl obaly. Ale nemyslím si, že bude mít úspěch. Každý, kdo má zájem třeba jen vyzkoušet linux ví, že si CD může stáhnout z internetu zdarma.
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 07 Února 2008, 14:44:12 »
Obvyklý jev u asociálnů, kteří nepochopili tržní prostředí...

Něco někde dostat zadarmo a potom to za pár pětek prodat.

Na různých blešácích a burzách jich najdete plno, prodávají reklamní propisky a zapalovače, CD s demoprogramy, nebo CD, která byla přiložena k časopisům, igelitové tašky, vzorky krémů a parfémů apod. Jsou to vesměs bezdomovci a asociálné. Teď pronikli i na aukro a zachvíli budou zde na fóru...

:-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

nettezzaumana

  • Host
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #7 kdy: 07 Února 2008, 14:47:19 »
Teď pronikli i na aukro a zachvíli budou zde na fóru...
:-)
jestli uz tu nejsou :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #8 kdy: 07 Února 2008, 16:04:39 »
Teď pronikli i na aukro a zachvíli budou zde na fóru...
:-)
jestli uz tu nejsou :D
Ty si dostal ten notebook zadarmo? ;D

F.TOM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #9 kdy: 07 Února 2008, 18:20:34 »

No.. Po dlouhé době jsem se zase přihlásil, tak doufám, že to nedopadne jako posledně...
Jen jsem chtěl napsat, že to s tím Aukrem není až tak špatný nápad! Samozřejmě prodávat CD, která jsem dostal zdarma neschvaluji, ale zas na druhou stranu musím uznat, že ne každý má rychlí net, aby si CD stáhnu, ne každý má ochotu jít do přeshraničních transakcí, aby si CD KOUPIL v zahraničním E-schopu - navíc je nutná alespoň minimální znalost angličtiny a ne každému se chce čekat několik týdnů, (či měsíců) než mu CD přijde zdarma..

Chtěl jsem ale hlavně napsat to, že konkrétně portál Aukro lze skvěle využít k PROPAGACI!!! A na něčem takovém už dlouhou dobu pracuji!
Doufám, že mě tady potom neukamenují, budu se snažit, aby z toho měly prospěch VŠICHNI (tedy samozřejmě hlavě Ubuntu Linux :-)
Už jsem zveřejnil jeden testovací inzerát, který měl vcelku úspěch, takže jsem trochu zčeřil vody...

Vlastně jsem to sem ani psát nechtěl, ale NECHCI, aby se tu pak o mě psaly podobné nesmysly...
Inzerát by se měl objevit na TITULNÍ straně Aukra do 14 dní.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #10 kdy: 07 Února 2008, 18:37:33 »
ne každý má ochotu jít do přeshraničních transakcí, aby si CD KOUPIL v zahraničním E-schopu - navíc je nutná alespoň minimální znalost angličtiny a ne každému se chce čekat několik týdnů, (či měsíců) než mu CD přijde zdarma..
Existují i české obchody, existuje česká síť distributorů atd.


Jinak jak říkám nemám nic proti vlastním cdéčkům - nedávno tu byl odkaz na někoho, kdo takhle prodával CD (vlastní, vypálená) právě na aukru, měl k tomu pěkný text atd., ale je potřeba si uvědomit, že tato služba (ShipIt) neslouží k takovýmto věcem a pokud by se z toho mělo stát pravidlo, tak je jednoduchá pomoc - postaráme se o to, aby danému jedinci CD nebyla posílána...
ShipIt stojí Canonical hodně peněz a toto je prachsprosté zneužívání...

Omlouvám se, jestli to někoho urazilo, ale takhle to vidím...
« Poslední změna: 07 Února 2008, 18:42:34 od Vojtěch Trefný »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #11 kdy: 07 Února 2008, 18:56:06 »
Přesně tak Vojto, je to nejen nemorální, ale přiživování na cizím majetku. A to je napadnutelné právně. Možná by stálo na ChipIt dát takovou malou klauzoli, že CD se smí distribuovat, avšak né prodávat. Něco jako přílohy u časopisu "samostatně neprodejné".

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

F.TOM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #12 kdy: 07 Února 2008, 19:05:58 »
To Vojtěch: Jasné, samozřejmě souhlasím.. ale musím podotknout, že zdarma si můžete nechat zaslat pár kusů, ne 100..

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #13 kdy: 07 Února 2008, 19:07:45 »
To Vojtěch: Jasné, samozřejmě souhlasím.. ale musím podotknout, že zdarma si můžete nechat zaslat pár kusů, ne 100..

I sto jde (ale nepošlou to jen tak někomu ;)). Omezení množství je právě kvůli podobným "věcem", ale nevím jak je to s kontrolou (třeba kdyby si někdo desetkrát během týdne nechal poslat max. množství...).

F.TOM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #14 kdy: 07 Února 2008, 19:27:38 »
Citace
I sto jde (ale nepošlou to jen tak někomu Mrknutí). Omezení množství je právě kvůli podobným "věcem", ale nevím jak je to s kontrolou (třeba kdyby si někdo desetkrát během týdne nechal poslat max. množství...).

Jen jsem chtěl naznačit, že jsem se rozhodl nabízet v inzerátu CD Lisovaná (je to žádanější a profesionálnější), která si nechávám zaslat z USA ve větším množství, za které zaplatím. Takže je pochopitelně zdarma nabízet nebudu..

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #15 kdy: 07 Února 2008, 21:04:41 »
Zajímavé na tom Aukru ... kdyby to ten člověk vypaloval a LightScribem tomu udělal potisk a dal to do normálního obalu s potiskem Ubuntu, tak by to bylo super, takhle to je dost ošklivé využívání ShipIt. Náklady na výrobu tohohle by byly tak 10 korun, prodávat za dvacku proč ne.

A důležité je, že v každém kraji a v každém větším městě už je nějaký lokální distributor, takže není problém si k někomu zajít. V pátek si ke mně někdo přijde.

http://www.actual.cz/ - na tomhle webu je ukázka vlastního prodeje - vlastní obaly, to mi přijde jako super věc.
« Poslední změna: 07 Února 2008, 21:08:03 od Jiří :Kačer: Voseček »
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

F.TOM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #16 kdy: 07 Února 2008, 21:14:07 »
Ještě jsem se díval na ten odkaz a to že někdo nabízí od koruny v aukci pár CD, co se mu doma válí, bych fakt neřešil..

MartenP

  • Host
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #17 kdy: 11 Května 2009, 17:40:26 »
Kdo by měl zájem, mohu poslat za známku/cenu poštovného originální CD Ubuntu a Kubuntu 9.04.

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #18 kdy: 12 Května 2009, 00:58:27 »
Co sa stalo s 64-bit CD ? Nedaju sa ani kupit ani nechat zaslat cez ShipIt. Stalo sa nieco? Naposledy som ShipIt vyuzil pri 7.04 a bolo mi vtedy zaslane pekne original 64-bit CD dokonca so sadou samolepiek. Tentokrat som si chcel CD kupit avsak dostalo sa mi odpoved ze shop 64-bit neponuka.
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #19 kdy: 12 Května 2009, 07:58:31 »
Co sa stalo s 64-bit CD ? Nedaju sa ani kupit ani nechat zaslat cez ShipIt. Stalo sa nieco? Naposledy som ShipIt vyuzil pri 7.04 a bolo mi vtedy zaslane pekne original 64-bit CD dokonca so sadou samolepiek. Tentokrat som si chcel CD kupit avsak dostalo sa mi odpoved ze shop 64-bit neponuka.



Canonical nejspíš usoudil, že 64bit počítačů je čím dál, tím méně, a 64bit verze neposílá...

nettezzaumana

  • Host
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #20 kdy: 12 Května 2009, 11:15:45 »
wtf. co mate vsichni s tim nechat si posilat prumyslove lisovana cd ?? protoze to je zadarmo? protoze to ma potisk? copak to nejde stahnout a vypalit? a co na to maticka priroda a Jan Tleskac?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #21 kdy: 12 Května 2009, 11:36:11 »
wtf. co mate vsichni s tim nechat si posilat prumyslove lisovana cd ?? protoze to je zadarmo? protoze to ma potisk? copak to nejde stahnout a vypalit? a co na to maticka priroda a Jan Tleskac?

Zapomněl jsi na Mažňáka  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #22 kdy: 12 Května 2009, 11:47:12 »
wtf. co mate vsichni s tim nechat si posilat prumyslove lisovana cd ?? protoze to je zadarmo? protoze to ma potisk? copak to nejde stahnout a vypalit? a co na to maticka priroda a Jan Tleskac?
wtf? vypalovat cédéčka? copak to nejde stáhnout a nahrát na flashku?  ;D
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Prodávají se v ČR orginály ubuntu?
« Odpověď #23 kdy: 12 Května 2009, 12:19:56 »
wtf. co mate vsichni s tim nechat si posilat prumyslove lisovana cd ?? protoze to je zadarmo? protoze to ma potisk? copak to nejde stahnout a vypalit? a co na to maticka priroda a Jan Tleskac?

Zapomněl jsi na Mažňáka  ;D
JJ, nejak obraci kabat! Drive by to bylo: "Co na to Stinadla, Dlouhe bidlo a Dabinel?" Doufam, ze nebude chtit vstoupit do klubu...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.