Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Externi hdd  (Přečteno 1362 krát)

Abe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Externi hdd
« kdy: 08 Února 2008, 12:32:01 »

Dobry den.

K laptopu Asus F5R s Ubuntu 7.10 GG  jsem pripojil ext. hdd s NTFS. Nejdrive jsem jej pripojil pres usb hub a nefungovalo to. Problem se projevoval necinosti jak ext. klavesnie, tak ext. mysi a predevsim necinnosti samotneho ext. hdd (vsechna tato zarizeni zapojena v usb hubu vedouci do jednoho usb portu). Nepodarilo se mi takto z nej nic dostat presto ze po pripojeni ten ext. hdd vidim. Usoudil jsem ze, problem bude v usb hubu, tak jsem ext. hdd pripojil samostatne do volneho usb portu. Problem jsem samozdrejmne nevyresil. Naopak zustal uplne stejny.

Za jakykoliv prispevek, nebo navrh reseni budu vdecny.
Moc dekuji.

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: Externi hdd
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2008, 20:41:59 »
pokud je to ext.disk bez napájení, mám tyto problémy:
zapoj to někam jinam, tedy podle počtu USB do jiné "čtveřice" USB
u některých MB mám problém, že tam, kde je klávesnice (hlavně ty moderny multimediální) pak nic nejde, protože to USB port nezvládne napájet a ty klávesnice mají velkou spotřebu - asi je podle mne na 4 USB jeden "šváb" , nebo tak nějak

jinak u ext. disku s NTFS mívám problém, že se mi někdy nechce připojit, napíše chyb. hlášku - asi se z něj někdo blbě odpojil - pak mi pomáhá
Kód: [Vybrat]
sudo mount -t ntfs-3g /dev/sdb1 /media/Pavel1TU -o force
to je ale samozřejmě až v situaci, kdy se to "točí" ale nepřipojí :D

pak ještě mám problémy u PC, kde je 5V zdroj po připojení HDD pod 4,85V (nevím proč) - HDD se ani neroztočí, nebo roztočí a nefunguje - opět problém jen u HDD bez napájení
(toto jde zjistit v BIOSu)
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

Abe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Externi hdd
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2008, 22:48:42 »
Zkousel jsem to zapojit jinam a nepomohlo to (to jsem uz psal v uvodnim dotazu).
Multimedialni klavesnici taky nemam. Mam uplne obycejnou bez jakychkoliv multimedialnich klaves, takze tim to taky nebude.
Ani v mountovani si nemyslim, ze bude problem. Hdd se pripoji vzdy, vytvori mi zastupce na plose, at se vylistuji v terminalu, nebo v mc pokazde vidim jednotlive partitions toho hdd, ale nemuzu se dostat dovnitr. A to nikdy.
Zajimave je, ze ve win xp to jede naprosto normalne bez sebemensich problemu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.