Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přehnaná pluralita videoovladačů a nekončící nepořádek v kodecích...  (Přečteno 3837 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Každá program využívající video nabízí výběr z několika videodriverů. Jejich počet kolísá od přehrávače (u mě) mezi 3-8. Nejčastěni se tam vyskytuje xv, x11, gl xvidix... Každý funguje trochu jinak a jinde. Experimentuji s nimi a vzpomínám na dávnou dobu s W98SE a prvními divx kodeky... pokus omyl 100x jinak.

Také musíte při spuštění jednoho z deseti videopřehrávačů nastavit ovladač, jas, sytost atd, protože se to o minule vše změnilo?

Je možno dosáhnou stavu, kdy by se využíval jeden videoovladač pro celý OS?
Je možno ostatní ovladače "odinstalovat"?

Kde najdu informaci v nainstalovaných kodecích a jejich verzích?

Existuje JEDEN videopřehrávač, který by přehrál DVD, DVD s menu, DivX 3, 4, 5, 6,  XviD, MPEG1, 2, 4, WMV, MOV, MQV, veškeré streamy, vše s několika tutulkovými verzemi a několika zvukovými stopami? Video, audio a titulky ve třech souborehc zvlášť? Ve starém OS jsem ho měl (nebyl součástí OS)...

Díky za tipy a přeji hezký víkend.

Pamatuj:

Ubuntu mám rád!
« Poslední změna: 08 Února 2008, 15:39:33 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

nettezzaumana

  • Host
ne, nemusime. nas aggressive-llamy ma Linux rad a neskodi nam. Videa nam funguji vsechny, vsude, ve vsem a tolik ruznych driveru mame pro pobaveni a zkraceni dlouhe chvile.
Toto neni vtip a ani ironie, pac nam vse funguje jak ma a nemame s tim problem. Zaroven je nam lito nestastniku jako ty, na nez si Linux zasednul a zlobi je.

zdravi ntz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Chápu, s drivery, ovladači a kodeky jsem si krátil chvíli ve W98, potom znovu při přechodu na WXP a teď po přechodu na Ubuntu. Musím přiznat, že se mi to přejedlo. Na linux jsem si nezasedl, ale

Zkušet jestli ovladač X11 hraje v Mplayeru lépe než xvidix v VLC mi připadá zbytečná ztráta času...
« Poslední změna: 08 Února 2008, 15:03:17 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

geuin

  • Host
Nejuniverzálnější mi přijde VLC player, ale všechny tvé požadavky asi nesplní...
http://www.videolan.org/vlc/download-ubuntu.html

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Všetky (totem, mplayer, vlc) prehrávače mi fungujú v pohode na defaultných nastaveniach.... A to nie som aggressive-llama ale EBKAC :D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Všetky (totem, mplayer, vlc) prehrávače mi fungujú v pohode na defaultných nastaveniach.... A to nie som aggressive-llama ale EBKAC :D
Díky. Jaké je default nastavení videokodeku? X11?
Mám asi smůlu, ale na VŠECH 4 strojích (2NB + 2 stolní) bylo potřeba defaut nastavení změnit, jinak se na to nedalo koukat (přesycené barny a přepálený jas, například), nebo to nehrálo vůbec, nebo nehrálo zobrazení 200%, nebo nehrál fullscreen...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
x11 nie ej codec ale zobrazovacie rozhranie, ja mám v mplayeri mv a vo vlc "predvolený"

nettezzaumana

  • Host
x11 nie ej codec ale zobrazovacie rozhranie, ja mám v mplayeri mv a vo vlc "predvolený"
bohuzel ted nemas uplne pravdu, pac X11 je zde myslen output-driver (wrapper) pro xserver, stejne jako ostatni moznosti jako Xv, gl, gl2 apod ..

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
nettezzaumana: ale codec to nie je ;) Dík za poučenie.

nettezzaumana

  • Host
4 menganito >>
no, asi jo. nejni. ale dyk ja jsem ta aggressive-llama, takze pochop, ze jsem musel alespon trocha zaremcat .. ;)
zdravi ntz

nettezzaumana

  • Host
4 menganito >>
ps. vsechno z5, mas pravdu. ja navic spatne ctu a uz vubec mi to nemysli .. napsal's to spravne, ja to zle pochopil ..
ps. pac zobrazovaci rozhrani == driver == wrapper // jj, to je korektni

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
omfg, človek sa raz poučí a potom sa dozvie že sa poučil nesprávne???? systém...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.