Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak na změnu monitoru?  (Přečteno 1343 krát)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Jak na změnu monitoru?
« kdy: 08 Února 2008, 16:00:28 »
Vypadá to že budu nucen nějakou dobu si teď prohazovat u počítače dva zcela rozdílné monitory (17" CRT a 19" LCD) a chtěl bych se zeptat jak to bude mé Ubuntu snášet? Je systém schopen sám detekovat výměnu monitorů nebo budu muset pokaždé přes konzoli přepisovat xorg.conf??

P.S.: ještě mě už nějaký čas trápí kde se dá nastavit rozlišení úvodní obrazovky (té kde se zadává jméno a heslo)?? docela rád bych si ho změnil
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Jak na změnu monitoru?
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2008, 16:02:48 »
Záleží, na rozlišení monitorů...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Jak na změnu monitoru?
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2009, 20:55:00 »
Mě taky zlobí rozlišení monitoru CRT AOC na koale. Vím že je to vykopávka, ale po každém zapnutí PC mám rozlišení 800x600 tedy ikony jak blázen. Musím nastavovat pokaždé nové rozlišení 1152x 864, což je maximum, které mám k dispozici. Tím pádem se mi rozhází ikony v panelech, pokaždé jinak.
Předchozí verze Ubuntu neměla žádný problém, detekovat monitor a hlavně si pamatovat nastavené rozlišení.  Rád bych to vyřešil, ale nevím jak, snad mi někdo pomůže.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Jak na změnu monitoru?
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosince 2009, 21:56:48 »
kalafar: nemal by to byť problém, ale monitory vymieňaj keď je PC vypnutý, nie za behu
Maky: skús to nastaviť ako root.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.