Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomoc s rocnikovou praci DNS  (Přečteno 5834 krát)

mako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Pomoc s rocnikovou praci DNS
« kdy: 12 Února 2008, 13:47:04 »
Zdravim potreboval bych pomoci s nainstalovanim a vseho kolem fungovani DNS na ubuntu. Mam stazeny winmin ale nevim jak nainstalovat prosim o presny postup jsem uplny zacatecnik.
Take bych byl rad kdyby nekdo, kdo mel nekdy tenhle projekt delat napr. do skoly a ma k tomu pripadne texty nebo prezentaci jestli by se mi neozval nebo mi je neposlal na email......
Predem vsem dekuji za rady vazne to potrebuji co nejrychleji :-[ :-[
« Poslední změna: 12 Února 2008, 15:00:37 od mako »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2008, 17:35:26 »
Ma prvni rada zni:
Ujasnete si, co vlastne chcete, protoze tak jak uz nazev winmin (a nejen nazev) napovida, tak se nejedna o linuxovy program :) A pokud ano, tak sem dejte odkaz kde je ke stazeni :)

Co je to vsechno fungovani na ubuntu? Jedna se o vlastni DNS server, nebo jen DNS klient a princip jak funguje?
 
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2008, 17:43:47 »
Ja se omlouvam tam nemelo byt winmin ale webmin..........?? jeste jednou se omlouvam.
ke stazeni je zde [prdownloads.sourceforge.net]
mam ho nainstalovat a ukazat jak mi funguje DNS pomoci prave toho webminu.
Zadani jsem prave dostal dosti slozite na pochopeni a taky tak zmatene jak pusobim asi ja sam. Za vlastni DNS server se plati ne? Takze tohle asi ne.
Jak jsem psal jsem v tomhle zacatecnik a mam to do skoly jako rocnikovou praci.
Ve ktere by mel byt nejspis vysledek ten ze v tomhle programu ukazu ze jsem si nainstaloval a nakonfiguroval vse co se tyka DNS a taky pres tenhle program vse ovladal a ukazal nejakym zpusobem ze mi vse funguje. Nechapu z toho vubec nic tak zadam o pomoc  ??? ??? :-[
A v neposledni rade budu muset napsat postup jak sem vse delal a jeste prezentaci ale to uz si budu muset udelat sam to je mi jasne jen kvuli tomu prosim o prehledny postup jak co udelat.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2008, 18:09:47 »
No webmin je rozhranni pro ovladani linuxovy serveru pres www rozhranni. Pokud jste dostal za ukol vytvorit pomoci webminu dns server, tak je zadani pomerne jednoduche. Mozna by bylo dobre ho sem hodit? Za DNS server se neplati :) Klidne si muzete vytvorit vlastni (a vyuzivat jej z interni site)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2008, 19:43:46 »
Jak rikam to zadani bylo 1. receno slovne
                                 2. zmatene
Ucitel rekl jen ze mam jako rocnikovy projekt DNS........vse s DNS ovladani a kontrola funkcnosti to vse bych mel predvest ze to funguje a take popsat krok po kroku jak jsem co udelal.....
Jinak hotove by to melo byt do uterka  :'(

premet

  • Host
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #5 kdy: 12 Února 2008, 22:09:32 »
Zkus se podívat sem http://www.fi.muni.cz/~kas/p090/referaty/2006-jaro/ct/dns.html, jinak dole máš nějaký odkazy, odkud autor čerpal. Snad to bude postačující pro začátek alespoň. Nebo ješte tady http://www.fi.muni.cz/~kas/p090/referaty/2003-podzim/skupina10/dns_xrebok.html
http://www.linuxzone.cz/index.phtml?ids=9&idc=427
« Poslední změna: 12 Února 2008, 22:12:31 od Premet »

mako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #6 kdy: 13 Února 2008, 16:04:22 »
dekuji za texty...jsou dobre
Nainstaloval jsem webmin dokonce mi i bezi jakmile zadam do internetoveho prozlizece localhost:10000 tak nacita a nic.

mako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2008, 14:04:19 »
proste a jednoduše nefunguje a ja nevim proc?!! pristi tyden je termin odevzdavani a me defakto nefunguje nic :-[ :'(

Pavelp

  • Host
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #8 kdy: 19 Února 2008, 14:10:08 »
A proc localhost:10000 ?

mako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Ovladani webmina
« Odpověď #9 kdy: 20 Února 2008, 14:42:08 »
jelikoz tak je to nakonfigurovane.... ale ono to takhle nejelo vyzkousel jsem 192.0.0.1:10000/ a uz to jede jen ted cekam radu od nekoho kdo s tim webminem jiz delal jestli by mi neposlal navody a praci s DNS prave pres toho webmina....co vsechno se da delat a jak... dekuji moc

nettezzaumana

  • Host
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #10 kdy: 20 Února 2008, 15:36:53 »
ty pises rocnikovou praci na tema, o kterem nemas vubec zadnou paru?? uff. hodne stesti
(popros vojtu.t, je hrozne hodnej a navic je to expert a mozna ti ji napise..) :D

mako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #11 kdy: 20 Února 2008, 15:49:55 »
jj to je prave to ze nam dal ucitel temata o kterych nevime fakticky nikdo nic tak se snazim hledat pomoc kde jen to jde.... me staci jen poradit jelikoz to musim predvest a vedet jak sem co delal .... tudiz mi to nikdo jiny nemuze udelat ale jen poradit a navest na zpravnou cestu... nidko takovy tu jeste nebyl... :-\

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #12 kdy: 20 Února 2008, 15:56:22 »
tudiz mi to nikdo jiny nemuze udelat ale jen poradit a navest na zpravnou cestu... nidko takovy tu jeste nebyl... :-\

Nezlobte se, ale nikdo nevi, co vlastne chcete, tematika DNS je velice obsahla a popsat ji muze byt v urcitem pripade otazku 30 vterin, ale taky 10ti 3hodinovych prednasek. Co se tyce webmina, tak nejak vubec nerozumim, co by mel spolecneho s DNS resp. jak v nem prezentovat funkcnost DNS. Nikdo nema vesteckou kouli a netusime, co vlastne chcete. Pokud to nevite sam, bylo by asi vhodne vyucujiciho kontaktovat a chtit po nem presne zadani problemu. Nicmene si myslim, ze po nastudovani odkazu, ktere Vam zde Premet daval si po upresneni zadani dokazete poradit sam.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

nettezzaumana

  • Host
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #13 kdy: 20 Února 2008, 15:57:09 »
sorry, ale na tohle jde odpovedet pouze UTFG ..

nainstaluj si bind, precti si k nemu manualovou stranku a pohraj si s nim a nebo se na to vykasli a reprodukuj nejake z tech tisicu stran dokumentace, ktera je o dns napsana !!

nettezzaumana

  • Host
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #14 kdy: 20 Února 2008, 15:58:23 »
4 Merlin >> presne tak, ja se neodvazoval vyslovit otazku :: "jak probuh souvisi webmin s dns???"

mako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #15 kdy: 02 Března 2008, 14:03:20 »
Aha to se jako ptate me amatera co ma spolecneho webmin s DNS?? Tak to mluvi za vse....
Ne jen ze se snazite delat ze me hlupaka ale vy to opravdu nevite a tvrdite mi ze webmin nema nic spolecneho s DNS co je potom tohle? http://doxfer.com/Webmin/BINDDNSServer
Nastaveni a ovladani DNS pres webmin....... tak diky teda za rady.....

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #16 kdy: 02 Března 2008, 18:14:06 »
Ale no tak ... nikdo se z vás hlupáka udělat nesnažil a pokud jste to tak vnímal, tak se omlouvám. Co se týče DNS a Webmina, tak jsem psal, že nechápu, jak webmin souvisí s DNS resp. jak na něm prezentovat funčnost DNS - jistěže se přes webmina dá DNS server nastavit, ale nevím, jak prezentovat funkčnost, to prostě není záležitostí webmina. A nastavovat DNS server přes webmin přeci nemůže být ročníková práce? Ono vlastně ani pořád nevím, jestli chcete nastavovat DNS server, nebo jen operovat s DNS záznamy, či rozběhávat DNS klienta ... nezlobte se, ale vážně jste nedodal ani řádku řádného zadání ve kterém bychom byli stavu pochopit, co vlastně chcete - takže chcete tedy nastavovat DNS server přes webmina?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #17 kdy: 17 Března 2008, 13:51:17 »
Nejak nejspis vytvorit svou domenu.....a pote ji zkontrolovat pres nslookup jestli funguje.....
V tom webminu je to vlevo v rozbalitelne nabidce servers pote neco s DNS a tam jsem dal create new master zone napsal jsem si jmeno domeny kterou chci vytvaret a pote create a apply ale kdyz jsem na ni pingl tak nefungovala....
Dale nevim vubec jakymi prikazi a jak vubec kontrolovat pres nslookup

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #18 kdy: 17 Března 2008, 14:11:44 »
Pres nslookup se kontroluje poměrně snadno :)
Kód: [Vybrat]
merlin@merlin:~$ nslookup www.ubuntu.cz
Server:         192.168.1.1
Address:        192.168.1.1#53

Non-authoritative answer:
Name:   www.ubuntu.cz
Address: 217.31.205.114

A doménu máte vytvořit přes webmina? Nebo ručně?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #19 kdy: 18 Března 2008, 15:44:33 »
domenu vytvorit svou ktera neexistuje jeste a ano pres webmina......
Dale bych prosil o presny sled prikazu ktere mam pouzit v tom nslookup

premet

  • Host
Re: Pomoc s rocnikovou praci DNS
« Odpověď #20 kdy: 18 Března 2008, 15:57:39 »
Na serveru root.cz jsem našel knihu, která by vám mohla s Webminem pomoci  :) http://knihy.root.cz/kniha/managing-linux-systems-with-webmin/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.