Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Program pro test Hardware  (Přečteno 5271 krát)

Betmans

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Program pro test Hardware
« kdy: 12 Února 2008, 14:26:46 »
Mám problém s jednim pc po nějaké době běhu se zasekne(jak pod ubuntu,tak pod widlema) po restartu už nenaběhne myslím, že to bude nějaká hw chyba je to poměrně starý pc... existuje nějaký soft pod ubuntu na test hw který by chybu objevil??? nějak už si nevím rady tahle chyba se prostě projeví náhodně někdy je to hned po zapnutí někdy třeba celý den pc běží a pak se z ničeho nic sekne....

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Program pro test Hardware
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2008, 17:39:35 »
memtest - pri bootu ubuntu resp. pri zavadeni GRUBu stisknete ESC a zvolte Memory test
stresslinux - livecd zamerene primo na zatizeni a otestovani jednotlivych komponent
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Pavelp

  • Host
Re: Program pro test Hardware
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2008, 17:48:26 »
To muze byt uplne cokoliv od spatneho kontaktu v sitovem privodu (230) az po chybu jakekoliv komponenty.
Vyhodit PC.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Program pro test Hardware
« Odpověď #3 kdy: 13 Února 2008, 11:16:51 »
Zkontroloval bych větráčky v bedně. Počítač se může jednoduše přehřívat, pokud jsou větráčky zanešené prachem.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

nettezzaumana

  • Host
Re: Program pro test Hardware
« Odpověď #4 kdy: 13 Února 2008, 13:16:45 »
To muze byt uplne cokoliv od spatneho kontaktu v sitovem privodu (230) az po chybu jakekoliv komponenty.
Vyhodit PC.

Ave ;) // ps. ja osobne bych mu dal jeste pesti do bricha..

Betmans

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Program pro test Hardware
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2008, 17:08:52 »
Citace
To muze byt uplne cokoliv od spatneho kontaktu v sitovem privodu (230) az po chybu jakekoliv komponenty.
Vyhodit PC.

Nevím jak ty, ale přijde mi docela neekonomické vyhodit celé pc jen kvůli jednomu kusu vadného hw... a navíc vyhodit celé mi nepřijde jako rešení...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.