Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Řekl jsem WOW...  (Přečteno 10800 krát)

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Řekl jsem WOW...
« kdy: 12 Února 2008, 18:50:05 »
Zdravím vás,
uživatele Linuxu. Přes dva krásné roky jsem byl spokojeným uživatelem Linuxu...Hry jsem nehrál, a proto mi Linux naprosto vyhovoval. To se však změnilo s příchodem nové grafické karty. Ta mi nabídla široký výběr nových her. Zkusil jsem World of Warcraft pod Wine, ale FPS byl o polovinu menší než u Windows (XP Pro). Chtěl jsem hrát nejnovější hry bez toho, abych musel řešit problémy s emulátory (tedy pod ne-emulátorem :) Všichni víme že Wine is not emulator) a mohl si je užít naplno. Proto jsem se rozhodl zakoupit si legálně (zdůrazňuji, že legálně!) Windows Vista Home Premium. Jistě, podotknou někteří, Vista je hrozná a mírně řečeno na pendrek. Ale podle mého (alespoň co jsem měl možnost vyzkoušet) je Vista zajímavý systém. Ano, namítnou někteří, Microsoft nás vykrádá, ale co je potom ona telefonická podpora? Ony pravidelné aktualizace? Musím uznat, že podpora ze strany Microsoftu je skvělá. Uvědomte si, že za toto byste u Linuxu museli také platit.
Je mi jasné, že po uveřejnění tohoto příspěvku se zvedne vlna nepoměrně negativních reakcí, a že některými budu označen za krvezrádce a budu s velkou pompou vyexpedován do hlubin pekelných. Jistě, na takovýto názor máte právo. Já se zde jen snažím prezentovt svoji vizi, myšlenku. Neříkám že je Windows Vista dokonalý systém, to rozhodně není, ale dle mého je to slušná konkurence, která může Linuxu zatopit.
Je také třeba řící, že hry které hodlám hrát budou zakoupené legálně, tudiž se ze mne nestane nějaký pirát co po večerech vysedává na torrentech a stahuje hlava nehlava. Osobně se mi takový přístup příčí. Nebudu zastírat, že jsem také nepálil. Ano pálil a teď se za to stydím.
Namítnete - proč vyhazovat peníze do chřtánu monopolu? Proč platit za něco, co mohu na Linuxu mít zdarma? On hrací komfort mi Linux nahradit nemůže, i když někteří z vás úspěšně spouštějí své hry na Linuxu... Ale jak už jsem říkal, všechny hry co jsem pod Linuxem spustil měly zhruba o polovinu menší výkon než tomu bylo u Windows.
Rozhodně se nechci nějak vyřazovat z komunity Linuxáků, Linux se mi stále koncepčně líbí, ale je pro mne jako hráče, nevyužitelný. Budu se sem snažit chodit, komunikovat. Nechci tu vyvolat nějaký flame, zvláště ne po tom co jsem viděl na nejmennovaném serveru v diskuzi pod články o Vistě (Linuxáci, kteří propagují Linux výkřiky jako "Vista je na h*vno, Linux rulez" nesnáším, vrhá to velice špatné světlo na komunitu).
Byly časy kdy jsem byl fanatickým příznivcem Linuxu a nedal na něj dopustit. Teď, když se na to dívám s chladnou hlavou se mi jeví Windows a Linux jako poměrně rovnocenné OS (co se týče využitelnosti, řekněme kvality) a líbí se mi momentálně oba. To ale není důvod, abych byl na těchto fórech označen za onoho zrádce... . Nechal bych si Linux na HDD, ale přece jen 80 GB není mnoho... .
Tak to by bylo tak vše co bych chtěl tímto poměrně dlouhým vyjádření sdělit... Mějte se tu pěkně.

Ondřej Trhoň

P.S.: Do diskuze se ochotně zapojím =)
 

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2008, 18:58:26 »
Já plně souhlasim. A pokuď jde o peníze, když už mám ten počítač, raděj utratim 3000 za Windows než 10 000 za konzoli. Teď zvednu mandle někomu asi já:-D Praktiky Microsoftu chápu, jako každá firma si chce "nahrabat" a dělá to tak, jak to nejlíp umí :) I když se mi to v tý a tý oblasti třeba nelíbí. A taky souhlasim že Win Vista jsou fajn systém, všechno jsem intuitivně našel aniž bych je kdy předtím viděl, je to svižný a imho i grafky fajn (vim, omalovánky :-D ) . Používám kubuntu, Vistu mi nainstalovali v servisu, když jsem byl netb (neoprávněně) reklamovat. Po týdnu šla pryč :)
« Poslední změna: 12 Února 2008, 19:01:19 od Septyk »
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Jan Krejčí

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2008, 19:00:24 »
no jediny smysl tohodle prispevku je pravdepodobne vyvolat flame, jinak netusim proc byl napsan, subjektivni srovnani je sice pekna vec, ale jinak naprosto k nicemu, to ze podpora her pod linuxem je mizerna vi kazdy, nevim proc si myslis ze te nekdo bude oznacovat za zradce, uz z principu je to prece nesmysl, kazdy si muze vybrat co chce a pouzivat co mu vyhovuje, navic v soucaasnosti neexistuje zadny nejlepsi system, ktery by umel vsechno a vyhovoval vsem, takze fanaticky se zastavat jednoho systemu je vetsinou jen neznalost jinych systemu
co se tyce financni stranky, tak linux zdarma neni, musis do nej investovat svoje schopnosti, nebo penize, co je pro me nejvetsi prinosem u linuxu je svoboda volby, coz u ms neni, ale zdaleka ne kazdy ji potrebuje
« Poslední změna: 12 Února 2008, 19:03:56 od Jan Krejčí »

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2008, 19:01:02 »
Váš názor chápu, pokud vám Kubuntu vyhovuje není co řešit. Pokud nevyžadujete nejnovější hry a pracujete s počítačem jako ne-hrající uživatel (tedy multimédia, vypalování, office, internet aj.) tak vám Linux bohatě stačí.

Jan Krejčí: Chci se tímto jakoby rozloučit se zdejšími uživateli... A chci také prezentovat svůj pohled na tuto problematiku, po všech těch vtípcích na WV a různých pomlouváních apod. se mi to zdálo jako vcelku rozumný nápad. Pokud se mnou nesouhlasíte, tak se vám tímto omlouvám.
« Poslední změna: 12 Února 2008, 19:02:46 od Ondřej Trhoň »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2008, 19:01:59 »
Ale vsak jo. Nedavno jsem se pral s jednim notebookem a spanelskou Vistou Home Basic. Jo, je to peknej system, grafika super..i kdyz o dost pomalejsi nez linux. Pokud hrajes, tak ti linux ty windowsy fakt nahradit zatim nemuze. Me vsak notne nas.alo treba to, ze kdyz jsem chtel stahnout MUI lokalizacni balicek ze stranek MS, abych lu Vistu pocestil, tak se mi dostalo sdeleni, ze bych musel mit Ultimate, nebo Enterprise, nebo muzu castecne pocestit balikem LIP, ale musel bych za penizky upgradnout na vyssi verzi Visty.  Toto pokladam za svinarnu, protoze nabidnout ten balik pro kazdou verzi visty nepredstavuje zadnej tech. problem. Je to zas jen tahani penez, jako vsechno kolem MS - tak se radsi hraju s linuxem, ma to pro mne vetsi smysl, nez nahanet mysi nejake vojaky a...co dodat .D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #5 kdy: 12 Února 2008, 19:03:30 »
Právě. Hlavně mám ntb. Na hry mám doma ještě PC s win XP. Win použijá JÁ jen na hry, a to na mým ntb (posuďte sami) nemá moc smysl).
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #6 kdy: 12 Února 2008, 19:06:04 »
Mno tak to nepotěší... To je dle mého chyba výrobce, který k notebooku dodal španělštinu... Ano, máte pravdu, podpora language packů je až v Ultimate. Jinak Home Basic je notně osekaná verze, která opravdu neukazuje všechny vlastnosti Visty. Jako rozumnou koupi, pokud nepotřebujete šifrování dat, lepší práci se sítí apod., bych viděl Home Premium - jakýsi ekvivalent k Windows XP Home. Basic nemá ono WOW Aero a má obecně málo těch "vychytávek". Líbí se mi technologie ReadyBoost, která dovoluje připojit USB (flash)disk jako další rozšíření paměti... .

Pavel Půlpán

Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #7 kdy: 12 Února 2008, 19:08:57 »
Dávám Bolševikovi rok, maximálně dva! :D

Tak schválně, za jak dlouho se tu rozhoří flamewar? 8)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #8 kdy: 12 Února 2008, 19:10:40 »
No...ja jsem na ten notebook chtel dat linux - nerozchodil sem vsak mikrofon, tak jsem tam dal naspet tu Vistu - v anglictine (delal jsem to pro kamosa). Jo, kdybych za prachy upgradnul z basic na premium, tak mi to uz da tu castecnou lokalizaci pomoci LIP. Ale mne se ten pristup MS strasne nelibi....
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #9 kdy: 12 Února 2008, 19:11:15 »
Dávám Bolševikovi rok, maximálně dva! :D

Tak schválně, za jak dlouho se tu rozhoří flamewar? 8)


Popravde se mi komunita ubuntu jevi pomerne hodne nad veci ... takze doufam (a snad se nespletu), ze zadna velka flame se konat nebude ;)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #10 kdy: 12 Února 2008, 19:11:44 »
Hezky vyjádřeno  ;)

Flamewar bych opravdu nechtěl, i když téma k němu vyloženě svádí. Prosím, snažte se nevyvolávat jej =)

Zde je pěkný článek pojednávající o úrovni některých uživatelů na některých diskuzích:
http://myego.cz/item/teenageri-na-internetu-aneb-diskusni-zumpa

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #11 kdy: 12 Února 2008, 19:12:22 »
Dávám Bolševikovi rok, maximálně dva! :D

Tak schválně, za jak dlouho se tu rozhoří flamewar? 8)
brasule, to neudelas...marsal Malinovski
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #12 kdy: 12 Února 2008, 19:12:49 »
Popravde se mi komunita ubuntu jevi pomerne hodne nad veci ... takze doufam (a snad se nespletu), ze zadna velka flame se konat nebude ;)

Jj... to by se tu musel objevit a napsat to někdo trošku jinej! ;D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #13 kdy: 12 Února 2008, 19:16:01 »
diwoczaak
Ale stejne ses na ten flame tak tajne tesil :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #14 kdy: 12 Února 2008, 19:17:11 »
Všetci prejdeme na Vistu už len kôli tomuto:
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

Pavel Půlpán

Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #15 kdy: 12 Února 2008, 19:18:32 »
Ale stejne ses na ten flame tak tajne tesil :D

Na to sem už moc starej a bohatej! :D

Ondřej Trhoň

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 441
    • http://www.trhon.cz
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #16 kdy: 12 Února 2008, 19:19:11 »
Jesli jsem to pochopil, tak to má být reakce na obří reklamní kampaň "WOW"... Mne to moc vtipné nepříjde, asi nejsem ten správný "Maniak" =) Tohle už podněcuje k onomu flamewaru... Ta kampaň byla opravdu obrovská, MS obchodovat umí. Jsem ale přesvědčen, že kdyby byly peníze, dala by se podobná akce uspořádat i pro Linux.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #17 kdy: 12 Února 2008, 19:21:34 »
Tak nam je dej...a my to stejne neudelame - radsi je nekde prolijem gagorem
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #18 kdy: 12 Února 2008, 19:22:27 »
Tak nam je dej...a my to stejne neudelame - radsi je nekde prolijem gagorem

Ano a v tom spočívá svoboda! :D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #19 kdy: 12 Února 2008, 19:24:07 »
Tak nam je dej...a my to stejne neudelame - radsi je nekde prolijem gagorem

Ano a v tom spočívá svoboda! :D
jakej byl vykend? Anebo si byl hodnej chlapecek...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #20 kdy: 12 Února 2008, 19:25:15 »
No nevím jestli sem můj víkend zrovna patří...? Tak to shrnu: Ničeho nelituju! :D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #21 kdy: 12 Února 2008, 19:27:08 »
Do Visty patri vsechno...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #22 kdy: 12 Února 2008, 19:27:50 »
Do Visty patri vsechno...

I můj víkend? --> Nachcaná Vista! :D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #23 kdy: 12 Února 2008, 19:31:57 »
Ty, abys neskoncil spatne...Videl sem nejakej obrazkovej clanek, jak patologove vyoperovali mozek jednoho inzenyra a jednoho alkoholika. Ten inza to mel huste projety ryhama a ten alkoholik ho mel jak fotbalova lopta - jenom zakladni kanalky - ch.at, sr.t, zrat, spat, chlastat.... :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #24 kdy: 12 Února 2008, 19:35:05 »
Sraz byl hold celkem náročnej a měl jisté následky na těle i na duši... dál bych to radši nerozebíral! 8)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.