Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Řekl jsem WOW...  (Přečteno 10801 krát)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #25 kdy: 12 Února 2008, 19:37:08 »
byl tam i NTZ?
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #26 kdy: 12 Února 2008, 19:41:43 »
Ne ne... a zachránil si tím život. ;D

Edit: Další příspěvky ohledně srazu (případně alkoholu) bych přesunul raději tam kam patří. ;)
« Poslední změna: 12 Února 2008, 19:46:36 od Pavel Půlpán »

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #27 kdy: 12 Února 2008, 19:42:27 »
heh windows jsou dobre jen jako herni konzole ale pokud chcete pouzivat POCITAC,tak na to je linux.
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

Pavel Půlpán

Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #28 kdy: 12 Února 2008, 19:44:05 »
Radikální názory nejsou dobré ani z jedné strany... 8)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #29 kdy: 12 Února 2008, 19:44:53 »
Ale vsak zijes...Ja taky notne zapil nen nepodareny notebook. Potreboval jsem to jak sul - jeste jsem snad nic horsiho nedelal. Tu madwifi jsem udelal - rano po vyspani behem chvilky, ale mikrofon nesel a ja mam 10 novych sedivych vlasu.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

wam]Spider007

  • Host
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #30 kdy: 12 Února 2008, 19:45:01 »
Ja som napriklad presiel z Visty na Ubuntu, ale myslim si, ze oba systemy su dobre. Na windows vrha tien firmy ako monopolu a to je casto dovod preco na windows nadavaju. Na linux zase vrha tien znacna nekompatibilita, ktora je sposobena vyrobcami HW a SW. Avsak kompromis sa najde vzdy.

2bosf: niektore aplikacie ako .NET, SQL Server a pod. (nie su to hry) v linuxe len tazko pouzit.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #31 kdy: 12 Února 2008, 20:32:24 »
Zajímavý názor (reagují na původní příspěvek). Jak jsem tak ale pochopil, tak jde jen o ty hry. Zkoušel jsi virtualizaci? Myslím, že na dobré sestavě půjde virtualizovaný Windows (Vista) XP použitelně i pro hry, ale to je jenom odhad.

Je jasné, že pro hráče není linux vhodný, ale tu virtualizaci přes VitualBox bych zkusil.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #32 kdy: 12 Února 2008, 20:44:46 »
Je důležité zůstat konstruktivní. Jsou věci, se kterými moc Ubuntu (jako projekt) pohnout nemůže. Třeba se zapatentovanými kodeky nebo s podporou Windows softwaru (her) pod GNU/Linuxem. Pokud však najdete nějakou rozumnou vlastnost, kterou by nebylo problém naprogramovat pro Ubuntu a určitě by mnohým uživatelům usnadnila život, nebojte se a dejte vývojářům vědět. Třeba je to osloví také...

premet

  • Host
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #33 kdy: 12 Února 2008, 20:45:21 »
Škoda přejít na Windows Vista jen kvůli hrám  ;)

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #34 kdy: 12 Února 2008, 21:12:01 »
Ondrej: pekný príspevok, nech sa ti na viste páči!
p.s.: len teda..matne si spomínam..nebol si to ty kto tak cca. pred rokom prechádzal z ubuntu na fedoru? ja len, že či ťa tu ešte neuvidíme..:)
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #35 kdy: 12 Února 2008, 23:52:27 »
A k čemu je vlastně takové fps dobré? Já myslel, že stačí, když jde hra za každé situace plynule... Zjistil jsem spíš zajímavější věc, když si fps začnu měřit, decentně se sníží výkon... Ale dost už! Jdu se vrátit k WoW, po kterém si dám Savage I a už na mě taky čeká jedna malá dota :P A když mě to omrzí, dám si Battle for Middle-earth, jenom bude těžké rozhodování, jestli I nebo II, když jdou perfektně obě...

Ne, vážně, myslím, že se dá hrát i "na linuxu". Možná né nejnovější pecky, ale dle mě platí úměra, že čím starší hra, tím lepší myšlenka, nedávno jsem si pod dosboxem rozběhal první ufo...

Ale nakonec proč ne. Sice bych už vistě nikdy nepřivykl, ale nebude to snad zas tak hrozný systém  :)
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #36 kdy: 13 Února 2008, 07:51:36 »
UFO: Enemy Unkown ... njn ... dvojka uz stala za prd :) Ja ted pro zmenu "ujizdim" na OpenTTD (Transport Tycoon Deluxe)
A to jsen si vzdycky zakladal na tom, ze hry moc nehraju :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

qUAKER

  • Host
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #37 kdy: 13 Února 2008, 09:43:03 »
nevim proc by se na linuxu nemelo dat hrat.. hraju tam treba Morrowind, Oblivion, vsechny Half-life, Far Cry, Timeshift, vsechny hry ze serie Unreal funguji krasne.. :)

ale je pravda ze je windows precejenom na hrani lepsi..

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #38 kdy: 13 Února 2008, 10:04:35 »
Pokladam obecne hrani 3D her na pocitacich za dosti nebezpecnou vec - drogu, na ktere ulitava spousty mladych lidi. Je to neco jako hraci automaty v hospodach, jenze tam je to jeste o neco horsi, protoze jsou v tom prachy. Asi je si potreba dat otazku, co to cloveku da a co bere. Hrani her na PC cloveku podle mne jenom bere - o nejakym pozitivnim prinosu nevim. A nejhur jsou na tom skolopovinne decka. I tady ve Francii je to katastrofa. Misto toho, aby decka chodili na fotbal, na kol. brusle, skate, k mori, na  ryby atd, tak sedi non-stop doma u svych pocitacu a playstationu, maji zarudle oci a jakakoli komunikace s nima vazne.
Produkci, propagaci a vyvoj novych her jednoznacne prisuzuju Microsoftu, takze u mne je ta volba jasna: jednoznacne Linux! nejenze je v nem nedostatek tech debilnich her, ale nabizi moznot hrat si se systemem - co pokladam za pozitivni drogu, protoze rozviji logiku, zrucnost a pozitivni mysleni.
BTW: Moje decka maji na PC ubuntu. Je tam spousty hezkych a edukativnich her - na chvili jsem jim tam dal Open Arenu, ale uz jsem ji smazal... :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #39 kdy: 13 Února 2008, 10:09:10 »
Samozřejmě, že se na linuxu dá hrát... Sice ne tolik, jako na Windows, ale jde to... Už je celkem slušná základna her, který se dají plynule rozjet na průměrných počítačích a stále vznikají nové hry (nejnovější jsou asi Quake Wars, Penumbra 2 ... chystá se 0 A.D., UT3 snad taky), takže na tom budeme stále líp a líp :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

jaho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
    • Tvorba internetových stránek a fotografování
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #40 kdy: 13 Února 2008, 10:13:23 »
Vista je fakt bezva systém. Před půl rokem jsem měl PC: AMD Athlon 3500+, 1GB ram, grafika nějaká ATINA 256MB a nějaký blbý Visty se sotva plazili. Týden jsem rozchazoval NERO (s neúspěchem), Alcohol mi absolutně zhrotil systém. GTA San Adreas ani Mafii jsem si nezahrál, protože to bylo nekompatibilní. Po výměně zakladní desky už Visty ani nenaběhli. A teď co stím? Vracet k XP se mi nechtělo, tak sem si začel hledat nějakou dobrou linuxovou distribuci. Mám teď Ubuntu a tátovi se směju jak mu nefungujou ty jeho "nejlepší" XPéčka (např. IE7 spadne za 1hodinu třikrát) :-).
« Poslední změna: 13 Února 2008, 11:47:02 od jaho »
PC1: AMD FX-6100 x6 (3,3GHz); 8GB RAM 1600MHz; HDD: 4.5TB + 240GB SSD; Gigabyte Nvidia GT 440 - 1GB;  Ubuntu 13.04 - 64 bit
PC2: AMD FX-6100 x6 (3,3GHz); 8GB RAM 1600MHz; HDD: 2TB + 480GB SSD; Ati HD 6570 - 2GB;  Ubuntu 13.04 - 64 bit
....ono se neříká nadarmo, že ty nejlepší věci jsou zadarmo....

nettezzaumana

  • Host
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #41 kdy: 13 Února 2008, 12:15:11 »
ad.1) pozoruhodne, snad proto, ze tak moc nehraju, jsem si jeste ja hlupak nevsiml, ze na Linuxu si nelze zas tak dobre zasmazit .. Mozna by moderatori zdejsiho fora mohli vypichnout nekam do upozorneni, ze microsofti os jsou na hry lepsi nez Linux ;)

ad.2) je proprietalni ?? kdovi co to dela.. videl nekdo kod? ja ne. na xp. mam kerio a nastavenou krutou politiku, nikam nic a vsechno zalogovat a v logach jsou desitky a stovky dropnutych odchozich spojeni na servery MS. nene, to bych padlej na hlavu..

ad.3) nemam nic proto microsoftu, akorat si myslim, ze jejich system je pomaly, nestabilni, deravy, nekonfigurovatelny, netransparentni aj .. ale proti gustu zadny disputat. ja protoze znam Linux a zaroven netrpim masochistickymi sklony, Vistu nepouzivam. protoze je spousta lidu co nezna linux a zna jenom Vistu, tak pouzivaj ji .. to potom neznamena, ze by byli oni masochiste a nebo blbci, to znamena jen, ze je potreba Linux vic a lepe prezentovat ..

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #42 kdy: 13 Února 2008, 15:38:07 »
to spider-Lol zas takova lama niesu.Zase jsem lama ze moc nevim k cemu by byl na linuxu .NET .
SQL Server bych bral.Ale to je jen vsechno kvuli tomu ze linux ma jen malo lidi.Kdyby jich bylo vic tak by tu to byla utopie :)
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #43 kdy: 13 Února 2008, 15:42:40 »
Já souhlasím, pokud někdo má dost peněz na Wokna + tu hru (taky nejsou levné) tak proč ne ?

Ale příspěvek nechápu, každý ví, že nejnovější gr.náročné hry pod linuxem prostě nejdou :-)

Přeji ti co nejméně starostí s tou havětí, co je na internetu "distribuována" pro Wokna

PS: Já provozuji XP HOME jako "herní konzoli" na starší hry (imho, neprodá někdo Zaklínače ?), tedy bez přístupu na síť. Ale nevím proč bych kvůli tomu měl končit s linuxem, když je na něj po 5ti letech rodina už zvyklá a jeho spravování mi nezabere tolik času ;D
Je ale pravda, že kvůli dětem asi budu muset provozovat dual boot i do budoucna, naše školství asi neuvažuje o OS LINUX  :P
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #44 kdy: 13 Února 2008, 16:08:34 »
Ještě bych chtěl reagovat na pár jiných příspěvků:

negativní názory na XP-no vlastní zkušenost z práce (jako uživatel) - já bych řekl, že XP jsou na svém vrcholu - stabilní systém s perfektní podporou HW, ale s klasickými muškami windows  :D

virtualizace WX pod linuxem-testoval jsem mnoho různých "virtual boxů" a dalších, každý je na něco jiného (podporou a emulací HW), ale v žádném , dle manuálu, není přímá podpora gr.katy, vždy je to nějaká emulovaná, pouze 2D - existují i nějaké virtualizace pro hry, ale to jsem nezkoušel - zaměřoval jsem se na mat.fyz HW karty

Vista- já měl tu čest jen jednou, názor mám asi takový, že to chce opravdu "silný" HW, aby se dalo třeba stříhat video, nebo editovat A0 plagát pod GIMP (tedy pardon Photoshop - GIMP známý nerozchodil), popřípadě zprovoznit multifunkční tiskárnu.
To se ale za pár let vychytá a bude to třeba taky oblíbený systém.

víte co já radím známým ? - LINUX proto, že na něm jde právě jen internet, pošta a programy, které k něčemu jsou a nejdou ty nové brutální hry plné krve a násilí. Ale  někdo chce mít od dětí pokoj, tak mu to vyhovuje, že pařej hry a nemusí se o ně zajímat  ::)

Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

wam]Spider007

  • Host
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #45 kdy: 13 Února 2008, 16:12:54 »
to spider-Lol zas takova lama niesu.Zase jsem lama ze moc nevim k cemu by byl na linuxu .NET .
SQL Server bych bral.Ale to je jen vsechno kvuli tomu ze linux ma jen malo lidi.Kdyby jich bylo vic tak by tu to byla utopie :)
nj, sak su to aj tak MS Softy, takze je pochopitelne, ze idu len na wine :)

Pavlinaxx

  • Host
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #46 kdy: 13 Února 2008, 16:30:58 »
No já přešla na Linux a nemám potřebu se vracet k Myšosoftu, ale upřímně, je to asi dáno tím, že graficky nejsložitější hra, kterou jsem hrála byly pravděpodobně miny  ;D Ne, vážně .... Wokna jsou ideální, nebo alespoň donedávna byly (příchod graf. prostředí v Linuxu dost změnil) naprosto ideální pro nové uživatele, kteří se nechtějí zabývat jakýmkoliv programováním, či laděním systému. Navíc do nedávna tu nebyla podpora téměř ničeho pro Linux ..... 99,99% uživatelů není schopno si ovladač napsat či upravit nějaký způsobem program, který je pro jeho práci nezbytně nutný a BTW ona to mnohdy nedovoluje ani licenční politika.

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #47 kdy: 13 Února 2008, 16:39:39 »
nejak nechapu smysl toho, kdyz pisete, ze win jsou idealni na spousteni programu pro win...neni to snad zrejme? :)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

pavolzetor

  • Host
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #48 kdy: 15 Února 2008, 17:48:04 »
Mno tak to nepotěší... To je dle mého chyba výrobce, který k notebooku dodal španělštinu... Ano, máte pravdu, podpora language packů je až v Ultimate. Jinak Home Basic je notně osekaná verze, která opravdu neukazuje všechny vlastnosti Visty. Jako rozumnou koupi, pokud nepotřebujete šifrování dat, lepší práci se sítí apod., bych viděl Home Premium - jakýsi ekvivalent k Windows XP Home. Basic nemá ono WOW Aero a má obecně málo těch "vychytávek". Líbí se mi technologie ReadyBoost, která dovoluje připojit USB (flash)disk jako další rozšíření paměti... .

myslim ze USB kluce maju obmedzeny pocet zapisov (opotrebovanie preklapacich dosticiek) takze neviem ci nie je lepsie dokupit RAMku

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Řekl jsem WOW...
« Odpověď #49 kdy: 17 Února 2008, 13:08:50 »
navic zakladni pozadavek na pamet je rychlost...a usb klicenky zpravidla moc rychle nejsou
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.